IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th January 2009, 15:26
gigaa gigaa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 12
По подразбиране имам проблем помогнете

на 17 год.съм.Цикъла ми доиде за пръв път на 15 год,в началот ми беше редовен,но ...след това ми идваше през няколко мецеса аз споделих с маика ми а също говорих и с личния ми доктор,тои каза да исчакам малкооо/да не се притеснявам,че ще се нормализира...и аз исчаках ноо си останах с чакането
1-во ми закъсня с 2,3 мецеса,на 3-ми доиде ....
после пак ми прекъсна /закъсня ми с 6 мецеса/даже нз как съм могла да чакам толкова многоSmile...
отидох на гинеколог и тои ме попита каквото всеки гинекогог пита/не съм водила полов живот.
гин.ми исписа да пия duphasion да ги пия 3-мец.каза ми да започна от 15-25 и така 3 мец.и след това пауза 3 мец.
и ако и след това не ми доиде цикъл да хода на изслеване!
искам да ви попитам според вас какви са вазможни да са прините?
благодаря предварително
и още 1 въпрос-според вас вазможно ли е да имам нередовен цикъл заради някакъв зъб,било то развален или нещо от рода.изобщо заради зъб?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th January 2009, 15:42
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране Re: имам проблем помогнете

Цитирай:
Първоначално написано от gigaa
и ако и след това не ми доиде цикъл да хода на изслеване!
Според мен редът трябва да е обратният - първо изследвания и после предписване на лекарства.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th January 2009, 16:10
gigaa gigaa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 12
По подразбиране ...

а според вас възможно ли е да е от зъб?било то развален.......
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th January 2009, 17:13
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

чисто физиологично няма как да има връзка между зъба и гинекологичния проблем. ако силно си се притеснявала за тоз зъб може на психична основа да си предизвикала орекъсване на цикъла. ама май не тие такъв случая.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th January 2009, 21:42
gigaa gigaa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 12
По подразбиране :)

ехоо пишете деее какво мислите?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th January 2009, 13:12
heike heike не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 38
По подразбиране

Здрасти,не си само ти, и аз съм така.Ходя от 8 клас по гинеколози,но на мен и в началото много странно ми идваше.Други ден пак имам час.Пила съм какви ли не лекарства и съм ходила в различни градове на лекар и различни изследвания са ми правили.Общо взето,няма полза кой знае каква.Като пия лекарства ми идва,иначе-не.Един лекар ми каза,че никога нямало да ми се оправи,но да не съм се притеснявала.Знам,че не те успокоявам,но не се притеснявай толкова.Един друг лекар ми каза,че като само го мисля,пак няма да ми дойде,така че...успокой се.Успех!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th January 2009, 14:54
selena06 selena06 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 10
По подразбиране

Първо задължително се правят хормонални изследвания-прогестерон, естроген, тестостерон, LSH и т.н. Те гинеколозите си знаят работата и ще ти кажат какво и точно кога да си го направиш. Но си ги направи, за да знаеш дали нещо не под или над нормите. Може да стане и на психическа основа, на мен веднъж ми го няма 4 месеца, защото смених обстановката. Но познавам много момичета с твоя проблем. Може би ще ти дадат противозачатъчни, защото това е стандартна практика. Просто не се притеснявай. На тези проблеми има решения, важното е да се открие какво е.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 28th January 2009, 17:22
Аватара на Акупунктурист
Акупунктурист Акупунктурист не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 66
По подразбиране

Всичко това, ако нямате сериозни заболявания, може да се лекува с акупунктура и билки, ако сте отворени към Природосъобразната Медицина.
__________________
Иглотерапевт и Фитотерапевт
Отговори с цитат
  #9  
Стар 28th January 2009, 21:40
Аватара на white_snake
white_snake white_snake не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: кралство Нептун
Мнения: 639
По подразбиране

Няма никаква вероятност да е от зъб! - било то здрав,или развален...само не разбрах - 3 месеца си пила Дуфастон,така ли?И въпреки това нямаш цикъл?
И какви са тия лекари,които 1-во изписват лекарство(в случая - хормон ) и чак после правят изследване... на принципа - ако не помогне това,значи е другото...
__________________
Празните пространства могат да бъдат доста опасни!Особено ако се намират между ушите ти...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29th January 2009, 10:52
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Момичета, според мен няма нищо притеснително. Пиенето на какви ли не хормонални лекарства по-скоро ще ви "разбърка" организма още повече на тази възраст.
И при мен цъкълът ми беше доста нередовен първите няколко години. Пропускал ми е 3 месеца. Попитах майка ми защо е така и тя ме успокои, че просто още съм малка е това е нормално. Не тръгна да ме води веднага по гинеколози, напротив пазеше ме от тях и явно си е имало причина. Само че тук има голяма роля и възпитанието. Аз на тази възраст нито съм пушила, нито съм пиела, нито съм водила полов живот. И съм се хранила нормално. За съжаление това не може да се каже за сегашните тийнове, които бързат ли бързат да пораснат Че и силикон на 17 години си слагат ...
Така че, замислете се малко. Това би било нормално при нормални обстоятелства. Ако на 15-17 се държите като лелички , ще си носите и последствията ...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: имампроблемпомогнете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:26.