IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st March 2009, 00:12
amfiton amfiton не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 11
По подразбиране Неприятна болка

Здравейте,от 3 седмици имам болка в областа на черния дроб.От 2 години се занимавам с плуване и вече 10 месеца с фитнес 5 дни в седмицата тренирам (2 плуване ,3 фитнес като ходя и на даскало).Болката я усетих за първи път на плуване като беше доста остра единия път.Незнам на какво точно се дължи.Асматик съм от почти 10 години и от няколко години имам гастрит.Изпил съм доста лекарства що се онася до асмата.Спазвам диета в която избягвам мазните храни сладкото и т.н не пия.Ходих при личната лекарка и тя ми каза че може да е вследствие от лекарствата аз мисля ,че може да се дължи и на претоварване.Нзм какво да мисля, другия месец съм на иследване за черния дроб,нядявам се някои да ме насочи.Адски много искам да тренирам и да давам 100% от себе си,но ето на отново проблем моля помогнете
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st March 2009, 09:19
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Здравей,аз съм бивша спортиска,тренирах по два пъти на ден 5,6 дни в седмицата и мен също ме болеше черния дроб,повече отколкото сега ,когато пия ,пуша и си угаждам доста откъм храна. Даваха ни карзил профилактично,питай личната си за него ,дали е подходящ за теб.Също е добре да ти пуснат едно изследване за анемия,че като гледам според режима ти на хранене май ти липсват някакви витамини и минерали,защото спорта усилва метаболизма и така се изгарят много бързо веществата в организма,особено при мъжете.По вероятно болката да е от липса на витамин ,който отговаря за черния дроб,но кой е -там вече ще ти каже личната.Все пак си направи всички изследвания за твое успокоение,а и когато се натоварваш толкова много трябва да си правиш профилактични прегледи поне един път в годината.
Успех в спорта, не се отказвай!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st March 2009, 09:24
amfiton amfiton не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 11
По подразбиране

Мда ще имам това което каза в предвид.Благодаря А и забравих да кажа,че пия суроватъчен протеин
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st March 2009, 10:38
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Явно вашите дробове са някакви модифицирани, тъй като всички спортисти знаят, че черен дроб не боли Черен дроб може да те свива, усещането е уникално по себе си и се получава само в черния дроб. Болката може да е с всякакъв друг произход, но е безсмислено да се пита в интернет форум "какво може да ме боли" , след като има лекари за тая работа ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st March 2009, 16:09
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Черен дроб може да те свива,
А свиването не боли така ли?
Ти не прочети ли ,че момчето първо е ходило на лекар ,преди да попита тук.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st March 2009, 16:58
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Не, ZANDALEE Свиването не боли. Усещането е специфично. Този орган не може да създаде болка.

И много добре съм прочел, че е ходила на личен лекар. Личният лекар може да и каже толкова, колкото мога да и кажа и аз тук - тоест нищо. Затова се ходи на специалисти, дават се направления, правят се изследвания и т.н. и т.н. Не мисля, че не го знаеш, за да го обяснявам като на човек без здравна култура
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st March 2009, 17:17
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Щом казваш! днес не ми се спори,но защо мислиш ,че всички мъже са жени,и обратното
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st March 2009, 17:28
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Да, може би съм объркал пола на потребителя, но не разбирам защо използваш думичката "всички" ; )

Добре е, че не спориш, тъй като само би се изложила (надявам се, че ти си жена поне, нз). Надявах се сама да провериш или да попиташ някой за информация, но след като продължаваш Нещата стоят така - по черния дроб няма нервни окончания. Практически е невъзможно да изпиташ болка. При проблеми с черния дроб усещането е тежест, дискомфорт, свиване, но НЕ е болка. Един боксьор, получавал нок-аут, може да ме разбере изцяло При болка в областта на черния дроб, една от възможностите е да има проблем със задстомашната жлеза и жлъчните пътища, която е и най-често срещаната. Естествено всичко може да е и никой не може да се наеме с диагноза, затова си има лекари-специалисти ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21st March 2009, 17:46
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Не ми се четеше всичко след първия пост, но влязох в темата само, за да кажа на питащия/тата, че черен дроб не боли. Майка ми и вуйчо ми (Бог да ги прости и двамата) починаха от цироза на черния дроб. Много съм чела за този орган и много съм видяла Не боли, по-скоро "тежи" или "свива".
Хубаво е да се направят изследвания, но в тази област по-скоро може да боли жлъчката, а може и да е какво ли не още...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21st March 2009, 23:04
amfiton amfiton не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 11
По подразбиране

Защо се стига до спор просто съм изумен.Реших да питам във форум защото специалистите са точно сперициалисти колкото и лекари и им нямам доверие та реших че някои които е имал подобен проблем може да помогне дори и малко.Така сега да дам един пример за лекар примерно преди 2-3 години като имах синузит ходих 3 седмици подред всеки божи ден на преглед и дадох 200 лева за лекарства ,които не помогнаха доката най накрая не се реши да ми даде направление.Нямам вяра почти на никой лекар или специалист ощте повече че там се губи много време.Не виждам нищо лошо че съм попитал
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Неприятнаболка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:09.