Върни се   Форуми > Други > Общи приказки

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 26th November 2009, 20:16
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Може и така да е но аз казвам че не усещам да ме страх от самотата и не ме срам да си призная ако е така.
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 26th November 2009, 20:23
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

А страх да не бъдеш възприета от другите усещаш ли? Нуждаеш ли се да се чувстваш част от някаква група? За мен и двете неща означават страх от самота... Точно този смисъл й придавам на самотата. Не зная ти какъв смисъл й придаваш, ще се радвам, ако ми го обясниш.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #13  
Стар 26th November 2009, 20:43
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Нямам такъв страх или поне засега не го усещам и незнам за в бъдеще
Нямам нужда да съм част от някаква група или пък да бъда възприета от другите.
Това е какво да направя.
Самотата според мен идва само от нашите глави от нашето усещане. Никой не може да ме накара да се чувствам сама ако аз сама не го пожелая.
Това че хората се чувстват самотни мисля че сами си го причиняват.
Между другото, тук в Швейцария сега по време на коледните празници настъпва бум на суицидите, ноември и декември. Главно от хора които живеят сами.
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 26th November 2009, 21:13
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Самозалъгваш се... Ти искаш да бъдеш възприемана от другите...
Първо, сама се слагаш в групата на зодията "близнаци". Едва ли някога си се интересувала да провериш има ли някаква истинност в зодиите, просто ти харесва да си мислиш, че си в една група с "близнаците".
Второ, правила си си пластични операции. Това е многозначително за нуждата ти да бъдеш възприемана от другите.
Трето, свързваш се с идеята за децата си, но не те създават твоя живот. Харесва ти да принадлежиш към групата на "майките" и затова го казваш. Много майки мислят, че обичат децата си заради самите тях, но доста често (не зная дали е твоят случай и изобщо не твърдя, че е така) самите те имат нужда от децата си, за да се чувстват необходими и да са едно цяло, една "група" с тях. Освен това доста майки се нуждаят постоянно да повтарят на целия свят, че принадлежат на групата на майките, защото считат, че така светът ще ги приеме в своята група на свой ред...
Четвърто, говориш за мъж ти с израза "ако ме остави" и казваш, че би си намерила друг. Това зависи от твоята нужда да принадлежиш на някакво семейство. Пак нужда от приобщаване, независимо от обяснението ти после, че заради децата и прочие.
Страхът от загубата на близките ти е чиста проба страх от самота, ти можеш да го наричаш любов или каквото си решиш, но всъщност те е страх да не останеш сама.
Виждаш ли колко неща съдържа в себе си страхът от самотата? Ти се страхуваш точно като всеки друг от самотата си, с разликата, че не искаш да си го признаеш. Което си е на свой ред страх от страховете...

Моето мнение не бива да ти прозвучи като обвинение, защото лично аз не считам страховете за някакъв грях. Но за сметка на това съм убедена, че ако човек започне веднъж да се "изследва" и да се разбира, ще успее да се пребори с повечето си страхове.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #15  
Стар 26th November 2009, 21:17
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rade
Самотата според мен идва само от нашите глави от нашето усещане.
"Човек може да е сам и сред хората", както и да не е самотен, когато е сам.
Аз обичам да съм сама, но не за дълго време. За кратко.

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
ако има дама с мен, разбира се, крия се зад нея хаха
Отговори с цитат
  #16  
Стар 26th November 2009, 21:25
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Не съм съгласна с почти всичко
Би било егоистично от моя страна ако ме е страх да загубя своите близки само и само аз да не съм сама. Не е така не искам да ги изгубя заради тях самите, защото техния живот свърша а това че аз съм щяла да съм сама не ми и идва на ума.
Не съм си правила пластични операции заради някои си и неговото възприемане , правя ги единствено и само заради мен. Съпруга ми е против тях.По темата може много да се спори.
Децата ми не създават моя живот напротив аз съм създала техния и продължавам да го създавам докато те имат нужда от това. После ще се оттегля но ще си остана едно цяло с тях. Това не е група
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 26th November 2009, 22:39
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Ами страховете, които според мен всеки един човек притежава, са:

1.Страх от смъртта - това го възприемам не толкова като страха от неизвестното, колкото като страха да загубиш работата си, да останеш на улицата, да няма какво да ядеш; тоест страх от всичко, което по някакъв начин може да застраши твоя живот.

2.Страх, че няма да предадеш гените си - това са всички онези страхове, свързани с децата и семейството. Всички грижи, които в някакъв смисъл хората полагат като родители, могат да се възприемат като продиктувани именно от тези страхове.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 27th November 2009, 04:24
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Страх от самотата е N1в това число най-страшното е да съм без детето си на този свят ще бъде равносилно на смърт!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 27th November 2009, 06:21
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rade
Не съм съгласна с почти всичко
Би било егоистично от моя страна ако ме е страх да загубя своите близки само и само аз да не съм сама. Не е така не искам да ги изгубя заради тях самите, защото техния живот свърша а това че аз съм щяла да съм сама не ми и идва на ума.
Не съм си правила пластични операции заради някои си и неговото възприемане , правя ги единствено и само заради мен. Съпруга ми е против тях.По темата може много да се спори.
Децата ми не създават моя живот напротив аз съм създала техния и продължавам да го създавам докато те имат нужда от това. После ще се оттегля но ще си остана едно цяло с тях. Това не е група
Съгласна . Страховете ми не са свързани с моето съществуване .
Отговори с цитат
  #20  
Стар 27th November 2009, 10:13
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева
Цитирай:
Първоначално написано от rade
Самотата според мен идва само от нашите глави от нашето усещане.
"Човек може да е сам и сред хората", както и да не е самотен, когато е сам.
Аз обичам да съм сама, но не за дълго време. За кратко.

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
ако има дама с мен, разбира се, крия се зад нея хаха
аз точно тази самота визирам,
защото сама се чувствам много добре,
е даже кат знам че сестра ми се прибира , и цял ден като съм с нея, почвам да ставам раздразнителна
обичам да имам своя един два часа, самота
ама от онази самота сред хората, хем ме е страх, хем както казва рейд не ми дреме много, щом не е тази социална група, ще бъде друга
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Човешкитестрахове
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:44.