IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 19th June 2009, 07:19
Аватара на Tinkerbell
Tinkerbell Tinkerbell не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Пловдив
Мнения: 198
По подразбиране

Само се чудя до каква степен ми е верен "компа" на тренажора,защото се разбивам от кардио,минимум по 1 час на ден,понякога го докарвам до 100 минути,но за повече нямам време,а ми показва,че съм изгорила 250 калории,примерно.Карам с между 14 и 16км/час,на степени от 3 до 9,като често ги сменям.Един приятел ме навика,че това били страшно малко калории /което си е вярно по принцип/ и че било все едно нищо не съм направила.Възможно ли е наистина да са толкова или просто ми е глупав тренажорът ?
__________________
There's a skinny woman living deep inside of me,and she is crying to get out...But I can usually shut the bitch up with cookies
Отговори с цитат
  #22  
Стар 19th June 2009, 07:25
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Това е просто ориентировъчно, тренажорът няма как да изчисли калориите ти. Важни са резултатите
Отговори с цитат
  #23  
Стар 19th June 2009, 07:26
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Р.Р.
Не сменяй често степените, сменят се само от начало, после поддържаш работната степен до край и на края пак може да ги въртиш в обратна посока последните 5 минути, докато завършиш с ходене.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 19th June 2009, 07:28
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Р.Р.2.
Сега се събудих и още спя, така че не обръщай внимание на "ходене" , просто гледах картинката в поста ти и си мислех за пътечка Така че - докато завършиш с минималната степен.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 19th June 2009, 07:45
Аватара на Tinkerbell
Tinkerbell Tinkerbell не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Пловдив
Мнения: 198
По подразбиране

Тва значи,че трябва да го оставя максимум на 3-4 ,защото имам чувството,че ще умра,ако поддържам 5,6,7,8 или 9 повече от 10 минути
Ама така е...който е лежал сума ти време,после му излиза през носа всичкият мързел
__________________
There's a skinny woman living deep inside of me,and she is crying to get out...But I can usually shut the bitch up with cookies
Отговори с цитат
  #26  
Стар 19th June 2009, 20:45
Аватара на monita_g
monita_g monita_g не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 456
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
Цитирай:
Първоначално написано от monita_g
Някои могат да кажат, че е захарен сироп, но аз мисля да не се отказваш от нея - просто не прекалявай... Искам само да допълня, че наистина е по-добре извара (колкоооото искаш , а не сиренце...не да го изключиш напълно, но все пак

Ех, hatred... и аз като тебе
monita_g, аз написах, че динята е захарен сироп, но това са чужди думи, от които още се колебая дали да се разгранича.
Това, с което разполагам, е личен опит: изяждала съм по цяла диня и не мога да кажа, че съм напълнявала от нея, никак даже. Но от 4 - 5 месеца намалих плодовете и изчистването при мен е видимо. При все, че не съм ги изключила, поддържам ги на около 400 гр дневно.

Много чаках мнения по въпроса за динята ... Не ми е сред любимите плодове, но подхожда много на горещините. И е много полезна за черния дроб. И тук не става дума за митология, действително е така, но не ми се навлиза в отегчителни подробности. И в този ред на мисли сериозно възнамерявам да си спретна няколко летни "дни на черния дроб" с извара и диня: 250 - 300 грама извара и диня, колкото поема По мои сметки дори цял ден да дъвча диня, пак няма да надхвърля КБ. Друг е въпросът на следващия ден какво ще се случва
__________________
be yourself ... inspire others
Отговори с цитат
  #27  
Стар 21st June 2009, 17:16
Аватара на Хранител
Хранител Хранител не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 114
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Нямаш въглехидрати
Напротив, има въглехидрати.
Не е нужно да идват от храната. Тя яде само филета и белтъци. Излишния протеин става на захар. И то по леко вреден начин.
И това прави безмислени всички високо-протеинови диети.
__________________
www.lichentrenior.com
Вашата диагноза: пред-диабет; плаки по артериите; недостиг на витамини A и D, Ca, Zn и много др.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 21st June 2009, 18:21
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Аз не виждам излишен протеин в храната й, пък по-голяма глупост не бях чувал в този форум.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 21st June 2009, 18:59
Аватара на gerenceto1
gerenceto1 gerenceto1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Русе
Мнения: 183
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хранител
Излишния протеин става на захар. И то по леко вреден начин.
И това прави безмислени всички високо-протеинови диети.
направо се оцъклих
Отговори с цитат
  #30  
Стар 18th July 2009, 07:41
Аватара на Хранител
Хранител Хранител не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 114
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Аз не виждам излишен протеин в храната й, пък по-голяма глупост не бях чувал в този форум.
Е, щом Биохимията е глупост за теб, разбирам те напълно. Знай, че тази наука може да те изненада и с по-големи глупости.

А конкретно става дума за пътя ПРОТЕИН -> АМИНОКИСЕЛИНИ -> ПИРУВАТ -> ГЛЮКОЗА. Процесът е известен като глюконеогенеза.

Относно излишния протеин. Ти не виждаш голямо количество, а аз виждам доминиране на протеина. Няма достатъчно мазнини, няма достатъчно въглехидрати -> има много протеин. За да не умре, тя яде поне 800 ккал да ден. Ма ден й трябват не повече от 90 грама протеин. Този протеин е 360 ккал. Казахме, тя яде филета, белтък и салатки, таратор. Това означава поне 70% калории от протеин. 800*0.7=560; 560-360=200 килокалории от излишен протеин, който ще бъде използван за ГЛЮКОНЕОГЕНЕЗА И ЩЕ СТАНЕ НА ВЪГЛЕХИДРАТ.

За повече глупости, чакайте ме да пиша пак
__________________
www.lichentrenior.com
Вашата диагноза: пред-диабет; плаки по артериите; недостиг на витамини A и D, Ca, Zn и много др.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бъркамли
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:44.