IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th November 2009, 17:49
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране Човешките страхове

Колкото повече разсъждавам върху живота, толкова повече се убеждавам, че движещата сила на човешките действия са страховете. Независимо дали едно наше действие бива определено от нас самите като добро или лошо, в 99% от случаите сме водени от страховете си. А най-големият страх, колко иронично е, да видим страховете си и да разпознаем техните прояви.
Кои според вас са основните страхове, присъщи на всеки един човек?
Кои от тях ви принадлежат и кога виждате проявленията им?

(нямам предвид фобиите, които са друга тема за разговор)
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th November 2009, 19:08
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

мисля че страхът да не остане сам и отхвърлен, е водещ,
според Суот анализа, който проведох, на мои познати и приятели, повечето го споменаха първо него, други потвърдиха ,

Аз имам същия страх, защото все пак човекът е социално същество, а да си отхвърлен е като смъртно наказание,
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th November 2009, 19:13
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Никога не ме е било страх от самотата, аз съм зодия близнаци и всъщност никога не съм сама.
Най големия ми страх е смъртта, не искам даже да си го помислям, иска ми се да живея вечно. Аз и децата ми и съпруга ми.
Другия ми страх или по скоро фобия, но пак е свързан със смъртта и това е страх от летене със самолет.Сигурно имам нужда от помощ и незнам как да се справя сама.
Ако някой може да ми помогне ще съм му благодарна.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th November 2009, 19:23
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

rade, за този вид страхове си има отделна тема:
http://www.tialoto.bg/forum/viewtopi...=12882&start=0

Напълно съм съгласна с тезата, че страхът от самотата е най-силният. Това не значи да те е страх да останеш сам в стаята, а да си отхвърлен от групата.
Води след себе си множество други страхове: страх от неодобрение, страх от неуспех (защото ако се провалиш, няма да бъдеш възприет от другите) и доста още неща. Съмнявам се, rade, че не ти принадлежат подобни страхове. Но може би не си осъзнала още, че всички те произтичат от страха от самотата.
Питам се несигурността пак ли оттам идва? Имам предвид материалната несигурност. Или е съвсем отделен страх, различен от естествения страх от самотата?
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th November 2009, 19:26
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Според мен страхът е една от движещите сили в развитието на човечеството като цяло. Чувството за страх = самосъхранение ни е помогнало да пребъдем още от т.нар. първобитно-общинен строй. Той е двигателят за създаване и развитието на човешката членоразделна реч. Има две мнения по въпроса, но ще стане много дълго да ви ги изложа тук. Страхът е и двигателят за образуване на първите уседнали племена, земеделието и търговията. Без наличието на страха е нямало да има натрупване на първичния капитал и сформиране на протобуржоазията. Страхът е основата в създаването и съблюдаването на законите, правото. Страхът ни помага да оцелеем. Страхът е дал основата на техническия прогрес. Страхът и в сегашното общество е определящият за избор и начин на живот.
Безстрашните умират/загиват, смелите са тези, които могат да се преборят със страха, времето за това им дава възможност да видят и другия път - по-безопасният.
Това е много интересна и дълга тема, която с удоволствие ще дискутирам. Така на пост става оттегчително за повечето.
Заставам зад всяко от по-горните твърдения, но ще се радвам ако ги опонирате, за да стане дискусия.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26th November 2009, 19:29
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

На 30 години съм и не ме е страх от самотата, ако не е тази група ще е друга нали така. Не може един човек да среща одобрението на всички и да е харесван и желан от всички. Съвсем друг е въпроса как сам си причиняваш всико което ти се случва. Казвам пак не ме страх от самотата, единствено не искам да срещам смъртта никога..
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26th November 2009, 19:36
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

а пък аз коооооооолко съм страхлив, просто нямам думи, пълно заешко сърце съм

само трябва да ме видите като ходя по улицата и ми се изпречи някое куче кви движения почвам да правя

ако има дама с мен, разбира се, крия се зад нея хаха
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26th November 2009, 19:37
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Аз мисля че Рейд, някак я е страх да не изгуби бизките си , както и я е страх че те ще я изгубят, затова я е страх от смъртта
не за ади самата нея, а защото именно някой ще остане сам и мястото му в живота й ще е празно
дано не ми се сърдиш Рейд, за това че си позволих да те анализирам отвътре ми идва
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #9  
Стар 26th November 2009, 19:49
Аватара на rade
rade rade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 186
По подразбиране

Не се сърдя разбира се
Просто искам завинаги да съм на този свят с децата ми и съпруга ми. Ако стане така че той ме изостави ще си намеря друг. Аз съм едно неразделно цяло с моите деца. Не мога да си представя, че един ден няма да ме има и да съм до тях и да им се радвам. Те са смисъла ми.
__________________
Да вземеш решение да имаш дете е много важна стъпка.Това е да избереш сърцето ти да се разхожда извън тялото ти завинаги.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26th November 2009, 20:12
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Rade, не е нужно да се опитваш да казваш пред нас, че не те е страх от самотата и да бъдеш отхвърлена от другите, защото това е естествен страх за всички и няма нищо срамно в него. Проявите на този страх в теб аз ги виждам, тъй като и при мен ги има (или ги е имало) и в един момент съм ги осъзнала (не всички, защото всеки ден откривам нови неща). Ако искаш, опитай се сама да го откриеш, защото е много интересен процесът, когато започнеш сам да виждаш страховете си.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Човешкитестрахове
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:18.