IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th December 2008, 15:55
panaka panaka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Град: Oulu, Finland
Мнения: 1
По подразбиране Проблем с киста.

Здравейте нов съм тук но мисля че ще намеря някакъв съвет и затова ако не съм попаднал в правилната секция моля да ме извинят модераторите.
Значи проблема е следния през 2000 година ми излезе киста на единия тестис. След кратко чудене отидох и я махнах чрез доста болезнена операция с месна упойка. Така и не бях разбрал поради каква причина излезе тази киста но като се върнах малко назад във времето се сетих, че през този период правих доста упражнения за корема и съм стигал до 300 коремни преси на ден. Доктора който ме оперира каза, че няма вероятност да е от това но все пак не изключвал възможността и това да е повлияло. След операцията спрях за около две години да правя защото се притеснявах от рецидив. Но през 2003 година корема ми почна да "висва" и започнах да правя по 20-50 на ден. Обаче след около два три месеца усетих отново болки в тестиса и спрях упражненията. Ходих на преглед и се установи, че съм добре няма киста. Така си продължих до преди две години или 2007 началото започнах пак да минавам над 250 коремни преси дневно и в към октомври месец отново напипах бучката за съжаление. В края на 2007 година ме оперираха отново като този път беше с лумбална упойка и не болеше въобще. Сега към края на 2008 година се чудя дали отново да почвам с коремните или да си оставя шкембе.
Някой може ли да ми каже дали има директна връзка между двете неща - кистата и коремните преси? И ако има такава има ли възможност да се избягне това нещо да рецидивира отново.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th December 2008, 23:14
llullu llullu не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 204
По подразбиране

Не мисля че има нещо общо,но защо не се консултираш с лекаря който те оперира,за всеки случй,но лично аз мисля че може да се пазиш от натоварване след операцията,месец,два дори три,но след това не би трябвало да има проблем.консултирай се и пиши какво ти е казал.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th December 2008, 10:31
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Коремните преси не са начина да се отървеш от шкембето! Защо си решил да правиш само тях и то такива умопомрачаващи бройки. Прави кардио, тренирай цялото тяло - това ще даде комплексен резултат.
Не бих търсила връзка между кистата и коремните преси. Отиди при друг лекар и нека ти направят някакви изследвания! Не може да се появява през годините току-така.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th December 2008, 12:02
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

не съм съм специалист в областта, но считам,че КИСТА на тестиса няма нищо общо с повошени коремно налягане.. ингвинална херния - да, но киста...все едно жените с кисти на яйчниците да смятат,че са с вързани с упражнения....

А когато последно се оперира не попита ли лекарите как стои въпроса за упражненията ?
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30th December 2008, 09:03
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Ако кистата е напълно премахната, няма проблем (попитай доктора, за да си сигурен!)
p.s. Киста на тестиса, ингвинална херния при деца и хидроцеле са 3 вариации на едно и също състояние, и са вродени.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30th December 2008, 12:24
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diastemma
Ако кистата е напълно премахната, няма проблем (попитай доктора, за да си сигурен!)
p.s. Киста на тестиса, ингвинална херния при деца и хидроцеле са 3 вариации на едно и също състояние, и са вродени.
ди, не съм съгласна.
за ингвиналната херния и хидроцелето съм съгласна. за кистите не съм. поне аз досега не съм чувала тези понятия да са свързвани с кисти. Кисти в истинския смисъл на думата - като ципести образувания, пълни с течност, нямащи общо предните 2 заболявания, които са чисто механични, съм почти сигурна,че има.

__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 30th December 2008, 17:44
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Простете ми следващия пост, не искам да се правя на умна, само да дам обяснение.

В мъжкия зародиш тестисите се намират на нивото на бъбреците, и отпред са покрити с онази тънка ципа, която постила отвътре коремната кухина и се нарича "перитонеум". Тестисите постепенно слизат надолу към скротума , като увличат със себе си част от перитонеума като двойна гънка (формира се нещо като джоб, което е било наречено "вагинален джоб на перитонеума" - не че мъжете имат вагина, но така са решили древните анатоми). Нормално двата листа на този джоб напълно срастват. Когато те не са срастнали и между тях се събира течност - хидроцеле. Когато са срастнали само в горния си край, а долу се формира торбичка, постепенно изпълваща се с течност - киста. Когато 2та листа са долепени, без да са срастнали, а при физическо напрежение се раздалечат и в джоба попаднат някакви коремни органи - индиректна ингвинална херния.

Терминът "киста" в медицината има много общ смисъл и означава всяка неестествена кухина, постлана с външен или вътрешен епител.

Текстът е прекалено медицински насочен, ако желаете да го прочетете - може да копирате и увеличите.

Всъщност, в тестисите може да има други кисти, но те нямат връзка с физическо натоварване.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемкиста
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:52.