IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 6th May 2005, 11:44
Bella
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Re: Двойна брадичка

Моля пишете на кирилица.
Цитирай:
Първоначално написано от Дете
Слаба съм,но имам двойна брадичка.Мога ли да я намаля по някакъв начин?Мерси
Здравей Не знам двойна брадичка ли е,гуша ли е,ама отдавна бях чела за някакви упражнения за този проблем и сега се сещам за две,които горе долу изглеждат така:
1.Взимаш една гумена топка,голяма колкото 2 топки за тенис да речем.Не по-голямя,защото няма да ти е удобно.Хващаш топката с две ръце в долната и част и подпираш лакти на масата.Масата трябвя да ти е на такава височина,че да можеш да подпреш брадичката си върху топката без да накланяш глава назад!И така,подпираш брадичка вурху топката и с долната челюст упражняваш натиск върху топката,задържаш малко и отпускаш.Следват повторения.Не забравяй,не с цялата глава,а само с долната челюст!
2.Накланяш глава към дясно рамо.Главата не трябва да е наклонена нито напред,нито назад,а само встрани,като единствено лицето извърташ леко нагоре,съвсем леко!При това положение с дясна ръка притискаш главата към рамото,внимавай,не много силно!В същото време с главата се мъчиш да направиш обратно движение,като че искаш да я изправиш обратно.Така се стяга и страничната част на шията.Повторения.После същото към лявото рамо.
Сега се сетих и за още едно :
3.Заставаш си нормално с изправена глава.Издаваш долната челюст напред и се усмихваш,като устата си я разтягаш встрани максимално.По-скоро се получава озъбване,така че гледай да си сама като го правиш Усещаш как ти се изпъват жилите на шията.Задържаш малко и отпускаш.Пак повторения.
Друго не се сещамНадявам се да съм ги обяснила разбираемо.Сигурно ще ти трябва доста време,за да забележиш някакъв резултат,но то с кое ли не е така.За това поне не ти е нужна фитнес зала и много време.Дано съм ти помогнала.Успех
Отговори с цитат
  #12  
Стар 7th May 2005, 11:51
Дете
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Мерси многоЗнаех си,че има някакви упражнения
Отговори с цитат
  #13  
Стар 30th June 2005, 14:38
Bionxx Bionxx не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2004
Мнения: 35
По подразбиране Двойна гуша

За съжаление, момичета, и този проблем няма своето просто разрешение - обект е единствено на пластичната хирургия! Ще Ви го обясня кратко защо!
Мускулът-виновник за този козмeтичен дефект се казва Musculus Platysma. Смешно е дори, че анатомите го класифицират въобще като мускул, но това е заради няколкото му влакна Той е широк, подкожен, много тънък лист, съставен от мастна и мускулна тъкан, който започва от повърхностната фасция на шията до големия гръден мускул и делтоидния също ( Musculus Pectoralis Major, Musculus Deltoideus ). Поради големите си процепи от мастна тъкан, както споменах по-горе, той е склонен да донатрупва излишни депа в него и тъй като покрива най-видимата част от шията, тя започва да изглежда като "увиснала"! Състоянието се казва "двойна гуша" - Льофи беше прав!

Решението на проблема :

1. Оперативно - има много хирургични техники за лифтинг на гуша, включително и с така наречените сутури ( шевове )! Позитиви : по-дълготраен ефект!
2. Неоперативно - ултразвукова липоскулптура се казва процедурата! В България е скъпа, защото не се прави масово ! За съжаление, има първоначален много добър ефект, но той може да се окаже краткотраен!

P.S. Колкото и упражнения да правите, ако муслулната е по-малко от мастната тъкан в platysma-та, а то по принцип е така, се получават нищожни ефекти! Най-много да си докарате някой друг проблем от толкова клатене на главата
__________________
Aut vincere aut mori
Отговори с цитат
  #14  
Стар 30th September 2008, 17:48
suzka suzka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 29
По подразбиране

Здравейте! Google.com ми изкара тая тема за това тук пиша, знам че е стара. Искам да попитам тези които правиха тези упражнения имат ли ефект или смао операция му е спасението. А някой да знае какви са цените за премахване на двойна гуша че аз нещо не намирам из нета инфо. Благодаря ви
Отговори с цитат
  #15  
Стар 1st October 2008, 19:22
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Има метод с козметична терапия която се прави чрез спец. апаратура и чрез нея се постига мн. добър резултат като стягане на цялостния лицев контур. От нея се повлияват добре отпуснати бузи тип /булдог/ и въпросните мастни натрупвания под брадичката и шията, но се повлияват до една степен и да не забравяме че при големи атрофии на същите не може да се очаква перфектен резултат.Терапията работи м/у мускултурата на лицето и шията чрез импулсен ток, дренаж и йонизация със спец. серум гелове. Но при такъв проблем добри резулати могат да се очакват при пл. хирургична намеса и или вид липосукция според преценка на доктора и вида и състоянието на проблемната тъкан
__________________
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай никому!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 1st October 2008, 21:22
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Повече подробности за апаратурата и къде предлагат този вид процедури може ли да ни кажеш?
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #17  
Стар 1st October 2008, 23:02
miira miira не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 109
По подразбиране

еми има един метод сестра ми гопрактикува жсеки ден си поватаря по няколко пъти думичката "оеикс"като си изкарва брадичката напред(долната челюст д амине горната) дано ти помогне
Отговори с цитат
  #18  
Стар 2nd October 2008, 21:14
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dedektiv_p
Повече подробности за апаратурата и къде предлагат този вид процедури може ли да ни кажеш?
ДермаЕлит -работят с такъв апарат с продуктите на Гино и Витал Сън ценътр - работят с продуктите на Мари кор Процедурата се води вид лифтинг терапия прави се по отделно както за лице така и за очен контур така също и двете заедно в комбинация Процедурата е мн. добра за превенция и за поддръжка след оперативен лифтинг или ботокс и/или филъри като не се пропуска в това число и домашната грижа защото иначе ефекта няма да е максимален
__________________
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай никому!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 2nd October 2008, 21:22
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

http://www.dermaellite-bg.com/
те са нали?
Много благодаря за инфото!
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #20  
Стар 2nd October 2008, 21:30
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dedektiv_p
http://www.dermaellite-bg.com/
те са нали?
Много благодаря за инфото!
Да, те са
__________________
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай никому!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Двойнабрадичка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:17.