IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 22nd December 2009, 01:09
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране За чуждестранните ни половинки :)

Не знам дали в този раздел е мястото, но ще се радвам да обменим опит с други мацки и пичове на които половинките им не са с български произход. За това с какво се впечатляват един друг, за различията и до каква степен тези различия могат да създадат проблеми и т.н.
Както съм писала, приятеля ми е финландец. Имаме доста различия в културите, той е по сдържан, не обича да показва емоции (с течение на времето малко по малко се отпусна де ). Впечатлявам го с това че се грижа за себе си, че ми пука как изглеждам дори когато отида до магазина, че имам цел в живота която искам да постигна, че полагам зверски усилия да науча езика и също че се опитвам да издържа на студа Харесва му чувството ми за хумор, това че съм разкрепостена и не се притеснявам да говоря за това дори с почти непознати, изобщо това че почти нямам задръжки да обсъждам каквото и да е, че съм искрена и пряма. За съжаление нямам кой знае какви готварски способности, но мисля да го впечатля с някои типично български ястия (срамота че не съм сготвила нищо вече за 1 год. но няма нужда при такова изобилие от полуфабрикати).
Той ме впечатлява с това че наистина държи на мен и ме обича, не мисли само за секс и не само това му е в главата, но иначе е супер в леглото :Д Харесва ми това че е прям и откровен с мен и знае как да бъде истински джентълмен Отне му малко време докато се влюби истински, може би около 3 месеца.
P.С. Темата е и за тези които могат да споделят опит на техни близки, познати и роднини.
Наистина много искам да го впечатлявам постоянно... това ми прави истинско удоволствие
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22nd December 2009, 01:14
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Направи ми впечатление че тук когато навършат пълнолетие нямат кой знае каква близка връзка с родителите си. Той се чуди как така всеки ден се чувам с родителите ми, за него това е странно, а аз ще откача ако дори и един ден не ги чуя. С неговите родители живеят на около километър разстояние но се виждат общо взето по празници, или когато има да им помогне нещо. Отначало се притеснявах как ще ме възприемат, т.к. не съм една от тях, а и знам каква слава ни се носи на източноевропейките, за съжаление. Но хората се оказаха адски мили и точни, радват ми се, особено когато разбраха че уча езика сериозно.
Също така аз съм си избухлива по характер, а той е сдържан и търпелив, което е голям плюс иначе досега да ме е изритал :Д Но и аз действам да се променя и да не си показвам този нрав.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd December 2009, 02:45
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

chaoslady, много хубава тема За съжаление не мога да кажа нищо от личен опит. Имам наблюдения, че българските жени са добри и харесвани от чужденците за съпруги и голям процент от тези бракове са сполучливи.Странно, но по-рядко се случва българин да се ожени за чужденка Аз лично мисля, че бих се чувствала добре във връзка с американец, по-възпитани са, по-спокойни и по-грижовни, но пък по-консервативни и скучни(Не е хубаво така да се слагат всички под един знаменател, но е това е моето мнение, формирано от наблюденията ми върху определен тип мъже).
Междудругото кръсницата ми е женена за финландец-много готин и забавен, от 15 години са заедно, разбират се и са щастливи
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22nd December 2009, 15:36
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Да се разпиша и аз,.......живея в Швейцaрия,....тук се запознах с един българин,...полудях по него,...но просто той има прекалено големи очаквания и изисквания за жената до себе си,впредвид неговата работа,статуст и външен вид,....е аз не не съм това което той иска и впоследствие всичко свърши

В момента излизам с един швейцарец,...които не пада по долу от въпросния нашенец,...но в пъти повече стъпил на земята,...той ме приема такава каквато сам,...на него също му харесва чуството ми за хумор и това,че започнах да "полагам" и да имам вече резултат в това как искам да изглеждам
Излизаме на кино,ходим да пием по една чашка или на ресторант,...обикаляме развликателни центрове,търговски центрове,...общо взето не ни е случно
__________________
Искам да ме обичат така,както аз се обичам!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd December 2009, 16:30
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране Re: За чуждестранните ни половинки :)

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
да обменим опит
Tва точно не виждам как ще стане при положение, че всяка нация си има специфичния манталитет и култура.
Аз лично моя мъж съм го търсила точно определен тип с точно определени характеристики, тъй че националността остава на много заден план- такъв щях да го търся и в България, и в Таджикистан, и на Луната- демек човек, с който да си пасваме, без да трябва да нагаждаме разни характерни и културни различия.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd December 2009, 17:07
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Аз не вярвам в идеални хора - в смисъл колкото и идеален да ни се струва, все има нещо за доизглаждане, за нагаждане на характерите.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd December 2009, 17:09
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Със сигурност няма идеални хора. Ама това не знам в каква връзка.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd December 2009, 17:11
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ахааа, явно кърмаческата ми кратуна бавно зацепва от хормоните- искаш да кажеш, че между нас няма как да е толкова идеално всичко Не знам, може, само че до сега за 10 години е съвсем идеално и нищо не се е налагало да нагаждаме и приспособяваме
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd December 2009, 17:16
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Нееее не съм имала предвид това Никога ли не сте имали дори и дребно разминаване? Не става въпрос за караници, далече съм от това. Ако наистина не сте имали - евалата
Родителите ми се радват вече на 35 год. щастлив брак, но самата аз съм ги виждала (чувала) да се сдърпват леко понякога, може веднъж на няколко год. но се е случвало.
Например разминаване на мненията днес боб ли да ядат или леща (например). Е тогава се налага единия да направи компромис.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd December 2009, 19:07
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Е тва разминаване на мненията няма общо с характери или манталитетни различия, това дори не му викам разминаване на мненията. Имах предвид различия от рода на това, което ти описа- сдържаност, поради начина на възпитание например, връзка родители-деца, такива работи.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Зачуждестраннитениполовинки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:52.