IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Красота


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 8th May 2008, 12:21
Ladybird_2005 Ladybird_2005 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 30
По подразбиране Тъмни петна над горна устна, вероятно от махане на косъмчета


Здравейте! Имам проблем, който е свързан с появата на тъмни участъци над горната устна, там, където съм премахвала косъмчетата. От дълги години ползвам пинсета, но не знам дали тези петна с дължат точно на нея. Просто има една зона, която стои по-тъмна от другата. Проблемът е, че съм с черна структура на косъма и това стои много неестетично.. Без косъмчета, а все едно имам мустак. Не знам какво да си мисля... Тук чета, че кола маската отделяла и горния слой на кожата.. и си мисля дали ако не направя веднъж такава, тези неприятни оцветявания на кожата няма да бъдат премахнати и отстранени по този начин и да се появи малко по-свежа и беличка кожа. Посъветвайте ме, момичета, какво да правя.. Преди време пробвах с избелващи кремове, разни маски, но нямаше кой знае какъв ефект. Малко като че ли се поолющи кожата и това е, но участъците все още си седят.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th May 2008, 16:20
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Ще се повторя, но ще го напиша и тук - едва ли е от махането с пинсета. По-скоро ако се мажеш с нещо след скубането на косъмчетата и после излезеш на слънце може да се получи такава пигментация. Най-добре отиди при дерматолог и се посъветвай.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th May 2008, 16:41
seduce seduce не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Асеновград
Мнения: 327
По подразбиране

при някои жени преди и след цикъл е възможно да се получат по-тъмни петна именно в тази зона.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th May 2008, 17:53
bebolina_23 bebolina_23 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 15
По подразбиране

При мен е обратното-след като ги махна космите и ми остава бял участъка над горната устна. Защо се получава така?
__________________
Аз съм секси!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th May 2008, 18:33
Ladybird_2005 Ladybird_2005 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 30
По подразбиране Към Беболина

Към Беболина...
А ти с какво изскубваш косъмчетата? С пинсета ли, че ти остава бял участък или с кола маска?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th May 2008, 11:08
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Пигментацията може да е предизвикана от фотосенсибилен продукт. мехлем или крем ако мажеш такъв за укпокояване след епилацията ?! Това е първия възможен вариант! Другия е хиперпигментация провокирана от разл. фактори но за там трябва да посетиш дерматолог!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th May 2008, 18:25
mays mays не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Silistra
Мнения: 383
Изпратете съобщение чрез Yahoo до mays
По подразбиране

Кажете тогава кои кремове са опасни да се мазнеш и да излезеш навън особено като е слънчево. Значи само вечер тр да се правим
__________________
take a risk
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11th May 2008, 13:42
bebolina_23 bebolina_23 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 15
По подразбиране

със студена кола маска,че така най-малко ме боли.
__________________
Аз съм секси!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th May 2008, 09:04
appassionata appassionata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 7
По подразбиране

Здравейте! Имам същия проблем- потъмняване на горната устна. Нарича се хлоазма или мелазма и има различни причини за потъмняването на кожата.
Има серуми и избелващи кремове, които помагат. И разбира се, също козметични процедури- химически пилинг или фотоепилация.
Много е важно да се пазиш от слънцето, слагай на това място винаги слънцезащитен крем с фактор не по-малък от 30.
Доколкото знам кремове, които съдържат бергаматово масло причиняват потъмняване. Може би е най-добре да се ползва бебешки крем, той е без дразнещи съставки.

Carpe diem!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd May 2008, 16:52
Ladybird_2005 Ladybird_2005 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 30
По подразбиране към appassionata

А ти лично какви серуми и избелващи кремове използваш? И бих те попитала дали те имат достатъчно ефикасно действие върху тази част на кожата? Чувала съм за химически пилинг, но доколкото знам той е доста опасен, защото зависи какъв козметик ти го прави. А що се отнася до петната над горната устна... предполагам, че са останали от зачервявания и завехнали вече пъпки, на чието място остава тъмно петънце. Не знам дали ако използвам кола маска, тази част от кожата няма да се излющи постепенно и тези потъмнявания да се заличат по някакъв начин. Дали би имало това ефект???
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Тъмнипетнанадгорнаустнавероятноотмаханенакосъмчета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:17.