IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Красота


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 26th May 2008, 06:49
appassionata appassionata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 7
По подразбиране Избелващи кремове

Аз бях на козметик и исках да си направя химически пилинг, обаче ми отказаха, понеже през слънчевите месеци по принцип не се извършва тази процедура. Предложиха ми фотоепилация, правих я само веднъж. В момента сама се опитвам да премахна петънцата и бих казала, че има ефект. В началото ползвах серум Melalight, но той е сравнително слаб и действа бавно. В момента ползвам българския избелващ крем MELABEL (http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=4&id=10), който дава ефект. Цената му е около 7 лв, обикновено след като го ползвам има леко зачервяване и след това потъмнялата кожа почва да се люпи. Също чух, че добър избелващ ефект има българския крем ACHROMIN, струва 4-5лв (http://www.alenmak.com/achromin.phtml). Иначе пресен лимонов сок също избелва.
Мисля, че с кремовете трябва да се внимава и да не се прекалява, защото кожата на това място е много чувстителна. По-добре първо да се пробва на някое местенце как действа преди да се третира целия участък.
Според мен не си прави кола маска, а пробвай с MELABEL. И още нещо- след скубане на косъмчетата не е препоръчително веднага да се печеш на слънце или да мокриш участъка.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 26th May 2008, 08:08
Ladybird_2005 Ladybird_2005 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 30
По подразбиране

Здравей, appassionata

Благодаря много за съветите! Преди време бях си купила този Мелабел, но ми се стори, че не ми действа въобще. И го подарих на една приятелка. Ползвала съм и лимонов сок, но той само обгаря кожата, оставя я червена и никакъв резултат пак. Уж не се пека на слънце, а няма как да не си мокря кожата, защото процедурата с отскубването я правя сутрин и като си измия лицето малко или много вода попада на мястото, макар че се стремя да не мокря мястото. А ти отколко време ползваш Мелабел и има ли осезаем ефект от това кремче? И още един въпрос - от какво принципно при теб са се появили петната?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 26th May 2008, 08:26
appassionata appassionata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 7
По подразбиране

При мен се появиха от скубане на косъмчета предполагам, а и и аз прекалено много обичам да се пека и почнаха и на други места да ми излизат петънца. Така че приключих с моите слънчеви бани
И аз си скубех косъмчетата сутрин, после миене на зъби, душ и т.н., но си мисля, че например пастата за зъби, която попада там, дразни нежната кожа, която малко или много след скубкане е раздразнена. След скубане може да си слагаш малко пудра, най-добре бебешка, за да се успокоят поричките и да се затворят. Вече се скубя след като съм си взела душ и съм си измила зъбите.
Аз ползвам Мелабел от 2 седмици, на мен обаче бързо ми се зачервява кожата и дори имам чувството, че кремът е силен. Може би е така, защото преди това ползвах серум и кожата е по-раздразнителна. Като се намажа с Мелабел вечер, на другия ден се бели тънък пласт от потъмнялата кожа.
Но да ти кажа, май не трябва да се концентрираме прекалено много върху някакви петънца, които най-вероятно не са толкова очевадни, както на нас ни се струва. Да не би от много експерименти да си направим наистина перманентни мустаци

Хубав ден!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 26th May 2008, 08:31
appassionata appassionata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 7
По подразбиране и още нещо


Може би трябва да си по-търпелива. Като отидох на козметик и се оплаках, че от серума няма кой знае какъв ефект, ми казаха, че при избелващи кремове и серуми има видим резултат след около 2 месеца. Зависи от съставките и типа кожа.

Пиши какви методи ще използваш и дали с ефикасни, и аз ще пиша пак, ако има нещо ново интерсно по темата.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 26th May 2008, 08:35
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Ladybird_2005 аз също имам тъмни петна над горната устна, които стоят като мустаци, но не са се появили от махане на косъмчета, нито от излагане на слънце. Ходя в едно студио където се опитваха с поредица процедури микродермо абразио и пилинг, но доста щадящ да ги махнат, но ефект нямаше. Кожата ми е много тънка и не могат да се прилагат агресивни методи. На едно петно което е към косата пробвахме да го изгорим с азот и след като падна коричката петното пак си беше на мястото. От 2 години при каквото и да било слънце дори и леко ползвам крем със защитен фактор 50, като ходя на солариум го намазвам да стои бяло но пак пигментира поне малко още. Като козметика съм се мазала с ахромина цяла зима и съм пила 3 месеца таблетки Иклен който са за това, но ефект пак няма. Пробвала съм и избелващи кремове, които се нанасят задължително само вечер и в периода в който го ползваш е задължително да предпазваш лицето с висок фактор. Огтносно фотоепилацията там където ходя дерматолога не ми го е препоръчал като вариянт. Пробвала съм и със сок от листата на Невен и със сок от стъблото на Жълтурче...пак нищо
Дано получим още съвети в темата за решаване на този проблем
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #16  
Стар 26th May 2008, 08:43
appassionata appassionata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 7
По подразбиране

dedektiv_p, можеш ли да ми кажеш дали АХРОМИНА трябва да се ползва само през зимата? Чух такова нещо, дали е вярно?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 26th May 2008, 08:54
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Не е задължително може да се ползва и през лятото, но пак трябва да слагаш отгоре крем със защитен фактор, защото той мисля че не е с висок. Ахромина е за цялото лице да предпазва от появата на пигментни петна от всякакво естество. Но пък е доста мазен и тежък за кожата за през лятото. Вечер поне можеш да го нанасяш спокойно. През деня лъщящия ефект е много неприятен.
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #18  
Стар 26th May 2008, 08:56
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Забравих да кажа че мисля след време да си взема препарата Mela Clear, но чакам да видя има ли ефект от него след известно време употреба от други момичета от форума.
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #19  
Стар 26th May 2008, 14:50
Ladybird_2005 Ladybird_2005 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 30
По подразбиране

Здравейте, момичета! Радвам се, че се включвате в тази тема, защото, както се казва, отбор дружина планина премества.. В смисъл, че колкото повече мнения и опит, толкова по-възможно е да се преборим с този проблем, макар че и той, както всеки друг проблем, си е индивидуален и специфичен. Но е хубаво все пак да чуеш и други мнения и да си кажеш, че не си сам в борбата си Та... мога да кажа, че съм изчела доста неща в нета по повод този проблем. Може би почти всичко. За химическия пилинг не съм много навита, защото прочетох доста противоречиви мнения в постингите. На някои момичета така им се е разранила кожата, че след това доста трудно е зарастнала, та дори са получили и по-големи белези. Аз поне лично се уплаших, защото в повечето случаи май идеята е да ти вземат парите и да те залъгват, че след определен брой процедури ще се промени нещо, отколкото да ти обяснят как стоят нещата в действителност. Едно от момичета сподели, че полза Мелабел, който отлюспва част от кожата. Това няма ли поне видим ефект, че петънцата се махат и кожата си остава чистичка и беличка като на другите участъци, където няма потъмняване? Моля те, сподели, ако обичаш. Що се отнася до Ахромина, също мненията за него витаят от плюс безкрайност до минус такава. Някои казват, че вътре в него има вредни съставки. Преди време се опитах да се мажа и с него, но ми се стори много мазен. Освен това, когато го нанасях върху определените места, той така лъскаше, че колкото уж се опитвах да прикрия петната, като че ли толкова повече те лъщяха и бяха видими на слънчева светлина. И се отказах и от него. Иначе доста маски с мляко, аспирин, лимон и какво ли не съм правила. Но траен и осезаем ефект не видях. Може би, както казва едно от момичетата, явно само ние сме се вторачили в тази зона и виждаме това, което другите по принцип не виждат. Ама пуста суета... Между другото прочетох доста хубави отзиви за една избелваща серия на Талодерма, която е варненска фирма, произвеждаща българска козметика. В момента съм си купила техния избелващ лосион, както и избелващ серум за по-интензивно действие. Доколкото знам има и избелващ крем. Продуктите, включени в тази серия, са все на билкова основа. И затова се навих да пробвам. По препоръка на тяхна служителка мажа вечер или когато не излизам на слънце първо с избелващия лосион, после нанасям серума. Сутрин задължително мажа зоната със слънцезащитен крем висок фактор. Тази процедура се прави около месец или два. Втора седмица ползвам тези продукти. Като че ли има маааааалко избледняване, но .. със сигурност не е това, което искам да бъде. Ще пробвам да въздействам върху петната още поне месец или малко повече, та да видим какъв ще е резултатът. Явно нищо не става толкова бързо, колкото искаме да бъде. Вероятно е нужно повече търпение.. Но дано все пак да има резултат! Весел и слънчев ден на всички! И много късмет!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 26th May 2008, 15:37
appassionata appassionata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 7
По подразбиране


Пак се включвам в нашия форум във връзка с Мелабел. Както казах ползвам го от около две седмици и забелязвам някакъв ефект, приятеля ми също, майка ми и тя...значи не си го внушавам.
Като си слагам вечер този крем, усещам някакво леко парене. На другия ден имам зачервяване (което също не е никак приятно) и кожата ми почва да се лющи. Особено първия път като ползвах Мелабел беше доста червено, но и аз в устрема си да се разкрася доста крем си сложих...Не го ползвам всяка вечер понеже ме е страх да не си направя някакви рани. Дори си слагам от време на време крем Здраве за успокоение на кожата на това място. Като че ли киселините, които се съдържат в Мелабел изгарят малко кожата и отдолу се показва по-светла кожа.

Така като се вглеждам, струва ми се, че нямам такива очевадни петна както преди...или може би вече съм свикнала с тях Обаче за сега нищо повече не мога да кажа, след време ще съм сигурна дали има реален резултат или халюцинирам вече... Пак ще пиша.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Тъмнипетнанадгорнаустнавероятноотмаханенакосъмчета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:05.