IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 25th May 2008, 19:04
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Цитирай:
Първоначално написано от bojana
моя зъболекар пък ми каза, че избелването е абсолютно безвредно..и това смятам да направя,някой дали знае боли ли?
Има известна болка,ако пропусня въпросната бариера към венеца ,но не е кой знае какво....
След избелването може да има чуствителност,която изчезва от часове до няколко дни
Ама аз пак не разбрах : кофти ли е като процедура; трябва ли да се извършва "щадящо" или не е проблем да се прави два пъти годишно..?
Ами аз имам пациенти ,които си го правят два пъти годишно,имам и такива които се избелват всяка година.Зависи от много неща...когато се касае за човек със здрави зъби няма никакъв проблем...Когато има много кариеси,т.нар. кариес нерезистентен тип съзъбие,тогава не е хубаво да е често,защото пломбите и кариесите не остават същите след избелване...може да се увреди зъб с кариес ,ако се избелва,може гел да се просмука под пломбата и да заболи,да се развие пак кариес ...Но пак казвам,индивидуално е в определена степен.Трябва да се прецени и да се каже:Да,ок..... или Не,не препоръчвам и толкова
Отговори с цитат
  #22  
Стар 25th May 2008, 20:37
adriano adriano не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: София
Мнения: 457
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от buba-77
аз си избелих зъбите с зум веднъж при зъболекаря 30 мин се стои срещу лампа и после в къщи с шини и гелче продължих 10 дена .Зъбките ми станаха много готинки но след около 4-5 м отново си станаха като преди .Избелването си го правих миналата година при др.Гаис Бадер в София струваше ми 900лв...
Толкова много пари, а да си станат същите след 4-5 месеца...Егати..Мислех, че ефектът се задържа поне година-година и половина, като някъде съм чел, че дори като си потъмнеят, не стават както преди, а пак са по-бели..
__________________
Загубил всичко, не загубвай себе си, единствено така ще победиш!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 25th May 2008, 22:12
Аватара на buba-77
buba-77 buba-77 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Варненското Пловдивчанче
Мнения: 748
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от adriano
като някъде съм чел, че дори като си потъмнеят, не стават както преди, а пак са по-бели..
Ами до някаква степен е вярно ,но като си знаеш какви са ти били непосредствено след избелването се зарибяваш да си ги избелиш отново .Не го правя пак защото се настройвам за фасетки По принцип аз не съм предразположена да образувам кариеси и всички зъби са ми здрави така че избелването не ми се отрази по никакъв начин на здравето на зъбките ,но това е индивидуално за всеки .
Отговори с цитат
  #24  
Стар 25th May 2008, 22:33
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Що е то фасети

Аз се мия с "LACALUT- white" и съм мнооооого доволна ,

защото зъбките ми са белички
Отговори с цитат
  #25  
Стар 26th May 2008, 10:32
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Фасети-формата му е като една люспа, която се слага върху твоя зъб и не се личи изобщо.
Също със фасети може да се коригира леко изкривявяне на собствен зъб.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 26th May 2008, 10:50
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от adriano
Цитирай:
Първоначално написано от buba-77
аз си избелих зъбите с зум веднъж при зъболекаря 30 мин се стои срещу лампа и после в къщи с шини и гелче продължих 10 дена .Зъбките ми станаха много готинки но след около 4-5 м отново си станаха като преди .Избелването си го правих миналата година при др.Гаис Бадер в София струваше ми 900лв...
Толкова много пари, а да си станат същите след 4-5 месеца...Егати..Мислех, че ефектът се задържа поне година-година и половина, като някъде съм чел, че дори като си потъмнеят, не стават както преди, а пак са по-бели..
Вярно е,ефектът е за около 1,5-2 години поне!Зависи от това колко кафе,вино и всякакви оцветители се сблъскват със зъбите през това време...
И си остават по-бели,да....
Отговори с цитат
  #27  
Стар 27th May 2008, 13:10
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Фасети-формата му е като една люспа, която се слага върху твоя зъб и не се личи изобщо.
Също със фасети може да се коригира леко изкривявяне на собствен зъб.
за инфото
Отговори с цитат
  #28  
Стар 27th May 2008, 19:03
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

А това нейното какво е? http://life.dir.bg/2007/02/12/gallery1322375_0.html

Прекалено бели са, ама пък аз не бих отказала.

Бубе, колко време ти отне цялата процедура по избелването с всичките му там щуротии, защото аз се връщам в БГ за 3 седмици, в които трябва да свърша 1 милион неща.... и искам бели зъбки пък !!!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 27th May 2008, 23:37
Аватара на buba-77
buba-77 buba-77 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Варненското Пловдивчанче
Мнения: 748
По подразбиране

Процедурите при зъболекаря са първо преглед .При мен всичко беше ОК.След това отливка горна челюст и след това долна челюст .Това е нещо като пластелин /много грубо казано/ Поставено в пластмасова шина .Захапваш го и стоиш малко докато се втвърди.След това ми сложи нещо като ограничител да не мога да си затварям устата .Намаза ми нещо което предпазва венците/ само в/у тях/После нещо друго в/у зъбките .Цъкна една лампичка и след 30 мин имах супер бели зъби. След 2 дена ми прати по Спиди готовите шини и спринцовките с избелващия гел .Зъболекаря беше от София а аз живея в Варна .Спринцовките са за 10 дена .Слагаш по малко на всяко зъбче в шината след това стоиш 1 час с шините.След всяка процедура стават още по-бели..Много важно е веднага след избелването да не пиеш червено вино ,кафе и всякакви такива оцветяващи храни ,а също и цигарките са проблем .Аз лично не ги спазвах много много тия ограничения и може би затова по бързо се развали ефекта от процедурите.Получих и по -голяма чувствителност на зъбите към топло и студено докато си правех избелването Май това беше всичко.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 28th May 2008, 12:48
Аватара на Inkaaa
Inkaaa Inkaaa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 685
По подразбиране :)

Аз съм си правила избелване на зъбите т.нар "холивудска усмивка".Има доста добър ефект и вече година се задържа.Цената беше 300 лв.
__________________
Никой никого не губи, защото никой никого не притежава!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лазерноизбелваненазъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:46.