IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 11th March 2008, 20:58
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Ектопията е вродено изместване или неправилно положение на орган или част от тялото, най-често в следствие на неправилно развитие.
Например : grossesse ectopique e извънматочна бременост.
Не знам откъде реши че ектопията е вид раничка.

Аз предлагам да спрем с този словесен спор.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 11th March 2008, 23:09
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

"ектопия
аномалия, при която органите са разположени извън обичайната се анатомична област, напр. тазова ектопия на бъбрек.
на латински език: ectopia.
на английски език: ectopia. "
http://arsmedica.bg/bg/mdictionary/c...alpha/197.html
това е при първото търсене в гугъл.
екопия на шийката на матката - тъканта от вътрешността на матката се разраства извън нея и покрива част от шийката - това ми обясни моя гинеколог!!!!!!!!! недей така на сляпо да копи-пействаш, без да разбираш същнотта!!!
и спора не е излишен - хората ще научат нещо в края на краищата.

дисплазията е предраково състояние, което е патологично, няма общо с това, за което говоря. всеки полу кадърен гинеколог ще ги раличи двете състояния, особено след като направи клопоскопия...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 12th March 2008, 06:15
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Не "копи и пействам", ами си консултирам медицинските книги
Цитат : "ектопия
аномалия, при която органите са разположени извън обичайната се анатомична област, напр. тазова ектопия на бъбрек.
на латински език: ectopia.
на английски език: ectopia. "

Ако ще и на никарагуански да ми дадеш референс, ектопия значи "не на място", "извън място". Сама ми го цитираш.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 12th March 2008, 09:02
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

според тебе мястото на маточната лигавица, е върху маточната шийка, така ли?! ти въобще прочете ли какво написах?! ПАК ще го напиша
Цитирай:
екопия на шийката на матката - тъканта от вътрешността на матката се разраства извън нея и покрива част от шийката - това ми обясни моя гинеколог!!!!!!!!!
ако и сега не разбираш, случая е безнадежден.......
Отговори с цитат
  #15  
Стар 12th March 2008, 15:55
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от suzka
Благодаря ти, Babri, че откликна. Това е областа в коята съм наистина невежа.Само чета разни сайтове или говоря с познати на темата. Цикъла ми закъснява 3-та седмица, преди 2 дни правих теста, покажа положителен. Чета че веднага като разбереш че си бременна трябва да отидеш на лекар, една позната ми вика че щом се чувствам добре не е нужно да ходя, тя отишла за пръв път чак в 5-тия месец...Каша е в главата ми. Но вече се обадих на лекаря ще ме приеме другата седмица. Кажете как да се справя с огромния апетит, аз почти през цялото време съм гладна
За нищо

Относно апетита-и аз бях все гладна и се тъпчех с какво ли не!

Първия месец бях решила да намаля сладките и тестените неща и го направих.

Обаче после си ядях всичко и за това наддадох 19кг.Не успях да се сдържа да не хапвам.

Моя съвет е повече плодове и зеленчуци,сокчета и по-малко сладкиши!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 15th March 2008, 12:49
suzka suzka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 29
По подразбиране

А някои знае ли какви количества млечни храни и мляко трябва да се приемат по време на бремеността за да се развива бебето нормално и да не увреди прекалено много забите и костите ми? Поне аз така знам че йените страдат от костни болести по често от мъйете защото бебето така да се кайе изсмуква калтсия от организма на йената по време на бремеността
Отговори с цитат
  #17  
Стар 15th March 2008, 13:09
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Просто се храни пълноценно и здравословно (млечни продукти, напр. едно кисело мляко на ден и сирене, зърнени храни, месо, плодове и зеленчуци). Бебето си взима необходимото. Не е нужно да се тъпчеш за двама.
Аз бях качила 19 кг, но родих близначки (едната 2,930 кг, другата 2,350 кг) и след раждането всъщност бях само с 4 кг над теглото си отпреди бременността.
А това с костите се получава главно заради намаляването на женските хормони след климактериума, доколкото съм чувала.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Искамбебе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:47.