IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th June 2006, 10:34
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране Жилищен кредит

Ох като видях темата на jito7 и се сетих, че и аз искам да получа малко полезна информация относно жилищните кредити. Какви са условията, някой от вас направил ли е тази крачка, абе въобще всичко ще ми от полза
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th June 2006, 10:40
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

За жилищен кредит със сигурност знам, че трябва да те осигуряват на повече от минималната работна заплата..така че - надявам се имаш добра работа Вероятно това си го знаела, но за съжаление с друго не мога да ти помогна, аз не използвах кредит за жилището си и нямам представа..
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th June 2006, 10:43
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Аз изтеглих 30 000лв. януари месец, ипотекирах един апартамент/не моя/ от Пощенска банка, максимален срок на погасяване е 25г./даже мисля че го направиха 30 вече, но не съм сигурна/ - 7%лихва. Въпреки, че си залагаш имуществото искат да докажеш някъкав доход. С банките е голяма врътня, ако нямаш човек те правят на маймуна.
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th June 2006, 10:49
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от invisible
Аз изтеглих 30 000лв. януари месец, ипотекирах един апартамент/не моя/ от Пощенска банка, максимален срок на погасяване е 25г./даже мисля че го направиха 30 вече, но не съм сигурна/ - 7%лихва. Въпреки, че си залагаш имуществото искат да докажеш някъкав доход. С банките е голяма врътня, ако нямаш човек те правят на маймуна.
Аз искам да изтегля жилищен кредит като за ипотека да ми послужи апартамента, които искам да купя, мисля, че относно заплатата ми и осигуряването няма да имам проблем, но има ли значение възрастта, аз съм на 22 години, какви са таксите, които трябва да си платиш, на банка, агенции и т.н. За мен перфектиния вариант ще е месечната ми вноск да е 300 лв над таз ицифра ми се струват много
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th June 2006, 10:57
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

И аз съм на 22, вноската ми е точна 300 лв. На мен ми искаха като документи нотариален акт на апартамента, данъчна оценка,копие от трудов договор, копие от лична карта, нетна заплата за носледните 6м., декларация че нямам задължения към държавата и понеже имам фирма ми искаха и за нея документи, но на теб няма да ти е нужно/май това беше всичко/. Таксите които платих за разглеждане на документи и за да ми изпратят оценител беше нещо в порядъка на 200-250лв., не помня точно да не те излъжа. Друго не се сещам, ако имаш други въпроси.....
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th June 2006, 11:02
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране

Ами проблемът при мен е, че аз имам един потребителски кредит и ако реша да тегля жилищен искам да реферансирам другия, но как ли ще реагира банката не знам, а и invisible ти си теглила 30000 лв, а на мен ще ми се наложи да изтегля поне 25000 евро и тогава нещата с вноската се променят
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th June 2006, 11:07
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

И аз имам потребителски кредит /изплатих го щом изтеглих другия/ но ми позволиха, принципно аз можех да изтегля 40 000 EU, зависи от апартамента който залагаш, но на мен ми трябваха за ремонт и за това ипотекирах по-малкия апартамент /60кв./ Ако наистина си го решила имам едната позната с която мога да те свържа .
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th June 2006, 11:10
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от invisible
И аз имам потребителски кредит /изплатих го щом изтеглих другия/ но ми позволиха, принципно аз можех да изтегля 40 000 EU, зависи от апартамента който залагаш, но на мен ми трябваха за ремонт и за това ипотекирах по-малкия апартамент /60кв./ Ако наистина си го решила имам едната позната с която мога да те свържа .
ЩЕ трябва да го обмисля още малко но много ми се иска, така и така плащам наем, що да не ги давам тези пари за мое жилище ох само при мисълта и умирам от радост
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th June 2006, 11:14
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Да много е хубаво да си имаш собствено жилище, но наистина и сериозно решение, много добре го обмисли и моя съвет ако решиш да теглиш пари, избери кредит в лева. Ако мога да ти помогна с друга информация съм на разположение.
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th June 2006, 11:18
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране

Да ще помисля още малко, между другото не само ти ме съветваш да взема кредит в лева
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Жилищенкредит
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:13.