IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd June 2007, 22:51
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Наднормено тегло

Има ли някой от вас, чието дете е/или е било с наднормено тегло? Ако има, казвайте кво ги прайте тез деца, че в чудо се видях Джипи-то ми мърмори, сякаш мога нещо да направя. По цял ден в яслата го хрантутят, дават му допълнително щото гледал жално...освен да му наема детегледачка да го държи на хляб и вода
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24th June 2007, 08:53
Uliana Uliana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 82
Изпратете съобщение чрез ICQ до Uliana
По подразбиране

запиши го на някакъв спорт ... плуване, баскетбол, футбол!Но не го депресирай с това че е дебел, обясни му ако може да разбере не зная на колко години е, че плодовете и зеленчуците са полезни и много вкусни в къщи се хранете само с това! Казвам го от личен опит на потърпевша!До 1 клас бях много слабо дете злоядно ... за 2 седмици майка ми ме прати при баба ми кято ме тъпчеше със филиите мазани с мас защото имала работа и не и нсе готвело ... от тогава нещо ми стана все бях гладна но майка винаги ме ограничаваше - и до ден днешен все някакви диетки пазя! Да не ти обяснявам, че ако майка ми ме бе записал;а от малка на някакъв спорт нямаше да стигна до този хал!!!!В следствие на това сега и със други здравословни проблеми съм!
Действай със спорт - най добре е с плуването!!!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24th June 2007, 09:07
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

А, да, сори, забравих да спомена че другия месец ще стане на 3 Тъй че всякакви спортове и обяснения кое е добре да се яде, и кое не са изключени
И аз съм минала по тоя път, до първи клас бях съвсем нормално, слабо дете, и за едно лято баба ми на село ме направи свиня, и цял живот си патя. Мен също ме е страх детето ми да не стане същото, само че поне на тая възраст не виждам какво мога да направя.
А джипи-то ме ядосва с простотиите си. Прати ме дори на ендокринолог Естествено освен да го премери и да ми каже колко процента бил с наднормено тегло друго няма какво да направи. Накара ме да водя дневник какво яде по часове, и после да й го занеса, за да ми кажела кое е излишното Щяла да му направи хранителен режим Тая ако си мисли че ще ми каже нещо дето не го знам... А как ще се спазва тоя хранителен режим на яслата и наесен на детската градина пък хич не ми е ясно. Иначе и самата тя ми каза че е прекалено малък за каквото и да е друго.
Мисля повече да не ходя, хич няма да й правя и тъпите дневници В детската градина го записвам на танци, и по-натам на всички спортове дет се сетя, ше му стопя лагерите докато не отслабне
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24th June 2007, 09:16
Uliana Uliana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 82
Изпратете съобщение чрез ICQ до Uliana
По подразбиране

Детето е мъничко ... не му се ядосвай виновни са тия лелки на яслите. Говори с тях кажи им какво да му дават да яде!!!
Ама ако ставаше въпрос за тяхното дете нямаше да го тъпчат с боклуци ... Не съм наясно със яслите, как точно стоят нещата с плащането и предполагам че не може индивидуално хранене не съм наясно, но определено не оставяй така нещата!
Пък това джипи извини ме, но това е 3 годишно детенце, какви ги говори
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24th June 2007, 09:28
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране

Бимбе, аз мисля, че ако му спреш вафлите, шоколадите, солетите, т. боклуците и го запишеш на спорт, малко по малко всичко ще се нормализира. Е то е ясно, че не трябва да му казваш : Край забрави за сладкото Горкото момченце ще те намрази но има начин, в крайна сметка той е малък и сега е времето да му изграждаш навици Ама и докторката ти прави излишни драми ми се струва
__________________
Всичко идва при този, който умее да чака!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24th June 2007, 09:33
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Еми тия в яслата сто пъти им казвам да не му дават допълнително, ама бил им любимец, гледал жално и незнам-си-кво Викам то хубаво ви е любимец, ама ше го окепазите за цял живот като мене Надявам се в градината да са по-строги
Индивидуално хранене е невъзможно. Сядат всички на масата и ядат едно и също. Въпроса е че моя иска допълнително, и те му дават квото остане от злоядите деца. Щот такива много.
Преди да тръгне на ясла си беше съвсем нормално дете. Там се нашишка. Явно готвят много вкусно, а и детето си го има лакомия ген от мене...
Добре че поне последните месеци дръпна на височина. По принцип си е много по-висок от връстниците. Съответно и по-едър, прилича на четири годишно
Ем ко да прайм, ше става голям българин

п.п. karine, вафли, шоколади и т.н. у нас не купувам, щото и мойта душица е слаба и не издържам като знам че има в шкафа. Ама на яслата след закуската в 8 часа, в 10 има дават бисквити и вафли Следобед в 16 часа пък филии с масло и халва, кексове и всякакви тестяни неща дет се сетиш. Като му дадат и допълнително, смятай кво става
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24th June 2007, 09:40
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране

леле, по мое време не бяха толкоз дашни на храна в яслите и детските градини Ами тогава вариант е да поговориш с учителките в детската градина, още в началото, докато не им е станал любимец А той сега в лятна ваканция ли е?
__________________
Всичко идва при този, който умее да чака!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24th June 2007, 10:09
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

То нямя ваканция в ясли и градини. Родителите нали са на работа все пак. Просто трябва да навърши 3 години, за да се прехвърли в градина. А приема за родените през втората половина на годината е 1 септември.
Иначе и аз съм решила да си поговоря сериозно с лелите в градината. Тия сега явно че няма да направят нищо по въпроса
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th June 2007, 11:23
Uliana Uliana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 82
Изпратете съобщение чрез ICQ до Uliana
По подразбиране

А аз си мислех че в детските градини ги хранят здравословно, не както едно време само с кремове, вафли и свинско ... помня че бе ужасно мазно всичко което ни даваха ... УЖАСНО БЕШЕ!!!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24th June 2007, 15:14
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

На наши приятели детето беше с наднормено тегло и го бяха сложили на диета, за няколко месеца се оправи израстна на височина и сега си е в норма. Ако искаш мога да попитам каква е била точно диетата, но мисля че е индивидуално той беше нещо страшно...
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Наднорменотегло
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:16.