IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 27th September 2008, 20:19
Аватара на plu6ena
plu6ena plu6ena не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 37
По подразбиране

Здравейте, доста късно виждам тази тема, но чак сега започнах да се интересувам сериозно от тази възможност да махна проклетите очила. Аз имам късогледство (на едното око 1.75, а на другото 3.50). Ходих вечра на лекар и се оказа, че имам повишение само 0.25 на едното око (преди ми беше 1.50) и лекарката каза, че най- вероятно вече няма да ми се покачва изобщо диоптъра. Аз съм на 15, а диоптъра расте усилено, докато и човек расте физически са ме съветвали да изчакам за операция. Но този път отидох при някаква лекарка, която изобщо не харесах, бих казала псевдолекарка, нз изобщо колко е истина казаното от нея.
Тя ме посъветва да изчакам за операция, докато родя, защото можело да се получи разстягане на очния нерв при раждане. И сега родителите ми, които изобщо не са информирани по въпроса решиха, че операция няма да ми се прави. Та искам да попитам има ли възрастово ограничение?
__________________
В ЖИВОТА НЕ Е ВАЖНО ОТ КЪДЕ ИДВАШ НИТО НА КЪДЕ ОТИВАШ, ВАЖНОТО Е ДА СИ ЩАСТЛИВ ПО ПЪТЯ СИ!
Отговори с цитат
  #32  
Стар 27th September 2008, 22:26
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

ще ти кажа само че при всяко по-тежко напъване ще я има тази опасност и ако искаш след това да се подлагаш на още по-сериозни процедури действай...най-много да ослепееш какво толкова нали...
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #33  
Стар 27th September 2008, 22:34
Аватара на plu6ena
plu6ena plu6ena не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 37
По подразбиране

Виждам, че явно си против тези операции, но все пак има много хора, които са си ги правили и са им успешни. Просто искам повече инфо по въпроса. Това че съм на почти 16 не значи че съм безотговорна към здравето си, просто искам тази операция да ми бъде направена, а да не си я направя само заради горепосочената причина ще бъде жалко. Мерси все пак за мнението.
__________________
В ЖИВОТА НЕ Е ВАЖНО ОТ КЪДЕ ИДВАШ НИТО НА КЪДЕ ОТИВАШ, ВАЖНОТО Е ДА СИ ЩАСТЛИВ ПО ПЪТЯ СИ!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 27th September 2008, 22:38
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

да и тези хора са на поне 20 и някоя година иди на няколко лекаа не ходи при един питай виж какви мнения имат,аз познавам хора които са се оперирали и са доста над твоята възраст,не знам дали го осъзнаваш,но ти си дете,а тези неща са сериозни и си имат възрастува граница,затова се ходи на няколко лекара и се гледат всички мнения и в крайна сметка и те ще ти кажат че трябва да пораснеш,да спре развитието на организма ти и да приключи ратежа
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #35  
Стар 27th September 2008, 22:41
Аватара на plu6ena
plu6ena plu6ena не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 37
По подразбиране

Разбира се, че трябва да се отиде при не един, а няколко лекаря, ако човек реши да предприеме такава стъпка. Но друг ми беше въпроса.
__________________
В ЖИВОТА НЕ Е ВАЖНО ОТ КЪДЕ ИДВАШ НИТО НА КЪДЕ ОТИВАШ, ВАЖНОТО Е ДА СИ ЩАСТЛИВ ПО ПЪТЯ СИ!
Отговори с цитат
  #36  
Стар 27th September 2008, 22:46
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

добре тогава ще ти отговоря направо,според учебниците по биология растежа на човек завършва на 21/22 години,до тогава тая операция ще трябва да си я избиеш от главата,а и до колкото знам не лекува напълно,просто смаля диоптрите до минимум в границите на 0.75/0.5/0.25
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #37  
Стар 27th September 2008, 22:51
Аватара на plu6ena
plu6ena plu6ena не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 37
По подразбиране

Това за растежа и аз съм чела из учебниците по биология, но и из нета госта се ровя и доста неща прочетох. Нямам желание да се заяждам сега, и нерви нямам, имам конкретен въпрос и се надявам на отговор по него. Благодаря за мнението ти.
__________________
В ЖИВОТА НЕ Е ВАЖНО ОТ КЪДЕ ИДВАШ НИТО НА КЪДЕ ОТИВАШ, ВАЖНОТО Е ДА СИ ЩАСТЛИВ ПО ПЪТЯ СИ!
Отговори с цитат
  #38  
Стар 3rd October 2008, 14:11
Аватара на elince88
elince88 elince88 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: PLOVDIV
Мнения: 314
По подразбиране

Здравей,plu6ena
когато бях на 17 години разбрах за подобен вид корекция на зрението
носех очила от 2 годишна,далекогледство.едн ото око 5.0 другото 2.5-3.0 ,вече съм забравила точно.та ....прегледаха ме лекарите на доста апарати и ми казаха,че след като последните години не се е променил диоптъра и очите ми са подходящи за лазерната корекция няма проблем.на 18 години и 6 месеца бях.затова не мисля,че възрастта е най-важна.по-скоро типа на окото ти и промяната в диоптрите.за това разбира се трябва консултация с няколко доктора.
моите очи сега са добре,смукнат е диоптъра до 0.75
няма нужда от лещи или очила даже,дори да искаш
ако нещо друго те интересува,питай
Отговори с цитат
  #39  
Стар 3rd October 2008, 18:03
Аватара на plu6ena
plu6ena plu6ena не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 37
По подразбиране

Аз също мисля че не е най- важното на колко си години а др медицински показатели. А се надявам, тъй като моят диоптър не е чак 5 да успеят да ми възстановят зрението напълно,пък и да не е напълно пак ще е по -добре.
А искам да те питам ти сега на колко си (всмисъл колко време мина от операцията) и за това време имала ли си някакви оплаквания? А сега доколкото разбрах не носиш очила?
__________________
В ЖИВОТА НЕ Е ВАЖНО ОТ КЪДЕ ИДВАШ НИТО НА КЪДЕ ОТИВАШ, ВАЖНОТО Е ДА СИ ЩАСТЛИВ ПО ПЪТЯ СИ!
Отговори с цитат
  #40  
Стар 5th October 2008, 07:55
Аватара на elince88
elince88 elince88 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: PLOVDIV
Мнения: 314
По подразбиране

plu6ena,здравей
дори и да е по-малък диоптъра ти е много трудно след корекцията да се сведе до 0
НО,аз дори с 0.75-0.8 виждам доста добре.
секунди след корекцията виждах много по-добре.разбира се малко мъгливо,но все пак по-добре.лошото е,че боли,сърби и очите ти сълзя,но това е 1-2 дена,след това преминава.2-3 месеца след корекцията понякога виждах замъглено,със светли ореоли около хората и предметите,чувствах,че имам нужда от очила или лещи,но и това отминава.
вече минаха повече от 2 години и всичко е наред.не нося нито очила ,нито лещи.когато разбрах ,че диоптъра ми е сведен под 1 попитах докторите няма ли да ми е необходимо да нося лещи или очила,но ми казаха не.
всичко е въпрос на време и на възстановяване на очите
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Очналазернахирургия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:26.