IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 7th February 2007, 19:17
Venice Venice не е на линия
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 81
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мадагаскар
Всички улични кучета на почивка в хотел "Калифорния"...

ПП: Погледни ги някоя сутрин животинките като са хубаво измръзнали и кажи честно: не смяташ ли че се мъчат? Това живот ли е? Че и кастрация...
Зная как се мъчат животинките. Въпреки това, не е наша работа да преценяваме кой да живее и кой да умре. Всеки, който се е родил, има право на живот. Но можем да се опитаме да се погрижим и те, и ние с тях, да живеем по-добре. Проблемът е, че не се опитваме да направим това, а не че кучетата са живи.

Като каза хотел Калифорния, се сетих, че има една новела от Мороа - Хотел Танатос. Хотел Танатос е първообразът на хотел Калифорния. Прочети я, ако не си я чел, по темата е (в смисъл, за живота, смъртта, асистираното самоубийство и т.н.), а и е много добра.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 12th October 2007, 19:45
i LovE nAthAn i LovE nAthAn не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 132
По подразбиране

Това не е проблем от нас или от вчера това е проблем от доста време просто никой не му пука.Трябва да направим нещо става ми гадно за тия животинки можем поне в приют да ги пратим.
Отговори с цитат
  #53  
Стар 13th October 2007, 07:42
kapris kapris не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 316
По подразбиране

Не зная какво да ги правим.Ето сега пред блока бясно лаят и гонят коли и хора 5-6 кучета.Малки са, нямат още годинка.Предишните изчезнаха, на тяхно място дойдоха некастрирани и си народиха кутрета.За 5 месеца в Брюксел не видях нито едно улично куче или котка.Не знам какво правят, но няма.А и глобите са огромни и всички кучета са с чипове и на каишка.Не вярвам, че някога в България ще направят приюти за кучета, не да ги убиват ,а да ги дават на хора желаещи да ги гледат.
__________________
-Влизам вчера в тоалетната на ресторанта, гледам на земята сто лева.Навеждам се да ги взема и усещам как започвам да ги заработвам!
Отговори с цитат
  #54  
Стар 13th October 2007, 08:53
the_detonator the_detonator не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 120
По подразбиране

Според мен има два варианта.
Вариант 1: Да ги избиим веднъж завинаги.
Вариант 2: Държавата да ги прибере от улицата в приути.(или те май са напълниха).
Отговори с цитат
  #55  
Стар 13th October 2007, 10:00
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

трябва да се построят много приюти за кучета, където да ги отведат и трябва по някакъв начин да се спре безразборното захвърляне на кученца и котенца на улицата! но незнам как би могло...
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #56  
Стар 13th October 2007, 19:23
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране бездомни кучета

Човек в ролята на Господ!
Уличните кучета са намерили своята ниша на живот в този свят.
Аз лично неразбирам тази злоба към бездомните кучета-единственото ми обяснение е ,че така си избиват комплексите хората,които в ежедневието си са унижавани,кога с ниски доходи ,кога с физическо насилие и търсят някой по-слаб, за да му отвърнат със същото .
Кучето е опитомено от Човека някъде в далечното минало на основата на един негласен взаимоизгоден договор-ти ще ми помагаш и аз ще ти помагам,ще живеем заедно и двамата ще имаме полза от това. Човекът едностранно измени договора и в резултата на това се появиха" бездомните" кучета.ЗАтова да ги трепем ли...
Така наречените" помияри" не са били вечно такива.
Хората си взимат домашен любимец и после го изхвърлят на вън защото немогат да го гледат.Тъжно е,нали.., И предците на уличните кучета са расовите кучета ,точно от изхвърлени домашни любимци.Кой е виновен за дивите кучета по улиците..
Виновни са самите хора,затова че са ги изхвърлили ,щото не са обмислили решениети да си вземат куче.

ЗА- Комплексите трудно е да си признаеш за тях,но злобата проявявана в каквато и форма,обикновенно е основана точно на комплексите.Настървението против кучетата е една от проявите.Другата възможност е страха -насаждан упорито в повечето от нас -внимавай че ще те ухапе,пази се от кучето и тн.Кучетата са много по добри от хората колкото и да не е лицеприятно това
А ЗАЩО СА АГРЕСИВНИ.. ами ,щото много ги бият, разни същества които по домова книга се водят Хора ,защото сред хората има много повече "Помияри"отколкото сред тези нещастни създания които всекидневно умират в мъки ,отнасяйки в небитието ужаса от нашия объркан свят.
Отговори с цитат
  #57  
Стар 23rd April 2008, 15:38
denissse denissse не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 598
Изпратете съобщение чрез ICQ до denissse
По подразбиране

моля погледнете тази снимка-3 годишно дете е нападнато в гръб от глутница улични кучета

http://bp3.blogger.com/_H–cjNISmdU/R...316385-big.jpg

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=225535

Какво ще кажете за това?
__________________
Обичай не този, който ти казва "Обичам те", а този, който те пита "Обичаш ли ме?"
Отговори с цитат
  #58  
Стар 23rd April 2008, 16:20
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

А какво да кажа за това ,че преди две седмици ДОМАШНО куче нападна и нахапа майка ми и кучето ми. Знам какво е и не е приятно определено,но не виждам какво целиш с това ,пишейки че е причинено от улични кучета.Със същия успех можеше да е причинено и от домашни такива.Докато има закони и хора които не ги спазват положението ще е такова.Уличните кучета не са донесени от извънземните,те са се появили в резултат на човешката безотговорност."Олеее виж нашто какво е хубаво и вашто и то много хубавко я да ги пуснеш да се .... пък какви хубави малки ще имаме".После олеле майко не ги искам хайде хоп на улицата.Да се обичат плодят и множат.Като се прие закон да се кастрират дори домашните такива с идеята да няма такива филми всеки се дърпа.Като има закон всеки да си регистрира кучето за да може утре като го изхвърли да се знае на кого е и да може да му се търси отговорност в такива случаи.Дръжки всеки си пита ушите.Като стане нещо медиите са първи да плюят за Помиярите,Псетата и т.н А защо не дават гласност на тези закони и да призоват хората да ги спазват.Всичко мара втасала и всеки пъткогато има нещо по-важно винаги кучетата са на първа страница.А че хората тънат в мизерия докато други окрадоха държавата не е интересно.По интересно е кое псе кого е нахапало .Пфу
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #59  
Стар 23rd April 2008, 16:24
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Денис, тва е брутално егаси Ако някое псе нападне детето ми нали трупешката ще му скачам на главата докато не се гътне гадния помияр. По принцип много обичам кучета, ама домашни и на каишка, въпреки, че през живота ми само веднъж ме ехапало куче и то беше домашно. А разните песове, дето се мотат по улиците, моля, не им е мястото там. колкото лошо е за нас и децата ни, толкова е лошо и за тях самите. Всеки гьол да си знае жабата

А основата на проблема не са кучетата, а хората. При добра организация, средства и желание ще се махнат помиярите, а който иска куче да си го гледа вкъщи. Трябва да има и начин да се наказват стопаните, които не държат кучетата на каишка или ги изхвърлят на улицата. Щото един ден влизам в магазина с малкия а след мене влиза един дядка с песа си и ми вика - пазете си детето, че кучето хапе. Ай, как щях да го и него, и кучето...
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #60  
Стар 23rd April 2008, 16:33
Аватара на OskarWild
OskarWild OskarWild не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 972
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valeto
А основата на проблема не са кучетата, а хората.
Някой беше казал.."Има човек има проблем, няма човек - няма проблем"
Пожелавам късмет на всички.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗауличнитекучетаК'водагиправим
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:11.