IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Хранителни режими > Диети


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 14th September 2010, 21:04
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Признавам грешката в терминологията.
Идеята ми беше, че е по-добре моят организъм да смила храната сам, отколко да му я подавам в почти течно състояние .
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #12  
Стар 16th September 2010, 19:12
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

".... може би имаш предвид катаболизма, понеже той отговаря за разграждането на вещества и от него се получавам междинните метаболите, което ще се отрази, но не толкова много, и на анаболизма..."

я пак?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 16th September 2010, 19:13
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

".... може би имаш предвид катаболизма, понеже той отговаря за разграждането на вещества и от него се получавам междинните метаболите, което ще се отрази, но не толкова много, и на анаболизма..."

я пак?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 16th September 2010, 19:17
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Дани, хайде после и на мен да ми го преведеш!
Как си, миличка?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 16th September 2010, 21:27
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

Тези пюрета са скъпи и УЖАСНО ГАДНИ НА ВКУС. По отвратителна храна не съм яла .
Лошото е че нахъсана купих пюрета за цяла седмица , отворих шест бурканчена и бяха от гадно по гадно.
Вкуса от зеленчуковото още го усещам в устата си като видя бебе да яде пюре. Според мен и да има ефект не си заслужава мъката
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 17th September 2010, 06:46
kennypark kennypark не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 14
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от daniski
".... може би имаш предвид катаболизма, понеже той отговаря за разграждането на вещества и от него се получавам междинните метаболите, което ще се отрази, но не толкова много, и на анаболизма..."

я пак?
Катаболизма са процесите на разграждане на надмолекулни комплекси, сложни макромолекули (включително сложни полимери) чрез редица окислителни биохимични реакции, при което се отделя енергия. Хората са хетеротрофни (хранят се с готова органична материа) и аеробни (главен окислител е кислорода, участващ в електро-транспортната система от редоксази - молекули, транспортиращи водород до кислорода в междумембранното пространство на митохондрийте с цел освобождаване на енергията постепенно). Катаболизма преминава през няколко метаболитни пътища при човека като завършва с цикъла на Кребс (на лимонената киселина), общ за липидите, въглехидрати и белтъци. При него се получават различни метаболите (химични вещества, участващи в изграждането на органичните съединения). Например: ацетил КоА (активизирана оцетна киселина) е двувъглеродно съединение, от което се синтезират липиди и въглехидрати в апарата на Годжи (в неговата гладка структура). Следователно има връзка между катаболизма и анаболизма при човек, но тя не е с еднаква сила в двете посоки. А това как поемаш храната - течна или твърда няма да има значение, освен ако я поема твърда и на гълташ на големи хапки (което го изключвам, понеже сме в форум, където храненето "уж" е правилно и не би следвало да изяждате две филийки на две хапки).
Отговори с цитат
  #17  
Стар 23rd February 2014, 15:45
rosinkatta rosinkatta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 1
По подразбиране

Бебешките пюрета наистина помагат за сваляне на килограми. Аз лично я пробвам в момента тази диета и има ефект. (:
Отговори с цитат
  #18  
Стар 5th March 2014, 11:31
Aris Aris не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 43
По подразбиране

Бебешките пюрета са изключително гадни, нямат нито сол, нито захар. А и отделно ми се струва, че доста скъпичка ще ти излезе тази диета.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Диетабебешкихрани
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:52.