IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th May 2008, 13:52
sar4icef sar4icef не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 110
По подразбиране прекалено окосмяване

много мои приятелки включително и аз се оплакваме че имаме мн косми по тялото...прекалено много дори и по дупето корема гърдите .... и още не сме приключили пубертета (аз съм 94 година) и ме е страх да пия хапчета за хормоните,лазерната епилация ме плаши а с кола маска или епилатор боли миналата година се бръснех навсякъде и ми казаха че това увеличава окосмяването и прави косъмчетата черни и дебели със здрави корени.но сега ходя на козметик през 3/4 седмици за да махнат космите...искам да изчезнат завинаги или поне да не са навсякъде и по толкова много... ПОМОЩ!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th May 2008, 13:53
Аватара на OskarWild
OskarWild OskarWild не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 972
По подразбиране

Дееволюцията на хомо сапиенс.
Бяхме маймуни станахме хора, сега колелото се завърта


Значи когато косъма се изкубва от фоликула с течение на времето изтънява и изсветлява, за разлика от отрязването, а бръсненето било то механично или химично отрязва косъма. Тоест не се препоръчва рязане на косъма при желание за премахването му.

Кола маска и епилатор са евтините решения, има и по-модерни, който знае да дава акъл.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th May 2008, 13:55
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от OskarWild
Дееволюцията на хомо сапиенс.
Бяхме маймуни станахме хора, сега колелото се завърта
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th May 2008, 13:56
sar4icef sar4icef не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 110
По подразбиране

аз така го изкарах :P
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th May 2008, 13:59
sar4icef sar4icef не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 110
По подразбиране

да кажа че парите не ме интересуват
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th May 2008, 14:02
Аватара на OskarWild
OskarWild OskarWild не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 972
По подразбиране

Бравос бре, набор 94 т'ва к'во прави 14 годинки, а парите не те интересували....хмм имало надежда в тоя манипулативен свят явно.
Ама да знаеш, че е бая скъпо, а едно епилаторче е 50 кинта и малко ток му трябва.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th May 2008, 14:08
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

значи много хора си мислят, че при бръсненето космите ставали по-дебели, растяли по-бързо и тем подобни. това въобще не е така. космите си растат с една и съща скорост, независимо от това дали ги бръснеш или не. защото корена на косъма просто няма как да разбере какво става на повърхността... обаче проблема при теб явно е, че имаш на доста места косми...не знам как да ти помогна, щом парите не са проблем, иди в някой салон за лазерна или фотоепилация....
абе незнам кво да ти кажа, обаче доста малко са хората от женски пол дето харесват мъже с косми, така е в днешно време...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th May 2008, 14:14
Аватара на OskarWild
OskarWild OskarWild не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 972
По подразбиране

Очаквам други мнения, че нещо си противоречим тука за бръсненето и т.н... искам в крайна сметка да разбера дали корена на косъма разбира какво става на повърхността или не
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th May 2008, 14:26
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

искам да попитам мъжете нещо. вие като си бръснете брадата, космите стават ли все по дълги и дебели след всяко бръснене? и ако стават наистина, в което не вярвам, как се процедира след 20 години бръснене или 30 - 40? то по тая логика не мога да си представя как ще изглежда мъжкото лице след толкова време?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 5th May 2008, 20:00
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

за бръсненето:
Космите стават по-дебели защото се режат един вид същото като да си подстрижеш косата. Разликата при мъжете и при жените е в хормоните. Прекомерното окосмяване при жени може да се дължи на заболяване или хормони.
За дълготраен ефект на премахване на космите за момента най-добър метод е фотоепилацията защото дължината на вълната е варираща и по-дълъга измерена в НМ от тази на лазера защото при лазера тя е с определена дължина и точно фокусирана а при фотото е разпръсната и обхваща по-широк спектър.
Това се води дълготрайно обезкосмяване, а не окончателно.
Методи като кола маска и епилация са нетрайни методи.
Преди да се започне каквато и да терапия за обезкосмяването е препоръчително да се консултира с лекар и в момент когато космите не са махани за да се види дали има на лице заболяване или не. Чак тогава може да се присътпи към фото или лазерно обезкосмяване.Все пак е скъпичко Но фотото е по-добро от лазера!
Успех!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: прекаленоокосмяване
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:09.