IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 4th April 2008, 10:22
Pec Pec не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 27
По подразбиране

Аз съм против подсладителите също, но ползвам често.
И аз мисля да си намеря Stevia
Отговори с цитат
  #22  
Стар 4th April 2008, 11:34
Аватара на SummerBaby=)
SummerBaby=) SummerBaby=) не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 65
По подразбиране

Въпреки че звучи стряскащо за диета, аз похапвам шоколад ОБАЧЕ натурален - 85% какао и то макс 1 блокче на няколко дена

За мен е идеалния вяриант, но пък не всички обичат толкова горчив шоколад ...реално наистина не е сладък, но ме спира от това да "прегреша" с нещо наистина "забранено", просто си казвам, ето нали яде вече сладко (нищо че беше горчиво ) ..

Лично аз съм твърдо против подсладители, тази STEVIA не съм я опитвала, не мога да коментирам ..
__________________
Днес е първият ден от останалата част от живота ти. Изживей я както искаш. Ти решаваш!
Отговори с цитат
  #23  
Стар 4th April 2008, 14:44
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Гледам да ги избягвам, но за разнообразие ги включвам към киселите млекца и то най-вече заради аромата на степчетата.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 4th April 2008, 16:48
mimi1425 mimi1425 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 30
По подразбиране

За мен подсладителите вече не съществуват като такива.За съжаление обаче ги има в много други хранителни продукти които ежедневно си купуваме.Просто на производителите им е по евтино от колкото захарта,просто е неизбежно.Можем поне да ги ограничим до минимум,както подсладителите така и всичко произведено с тях
__________________
направи каквото трябва,пък да става каквото ще!!!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 11th April 2008, 21:45
mimi1425 mimi1425 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 30
По подразбиране

Има ли вече някой, който си е закупил стевия да ме ориентира каде точно в София мога да си я намеря със сигурност???
__________________
направи каквото трябва,пък да става каквото ще!!!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 17th January 2009, 01:17
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Изкуствените подсладители са силни канцерогени! Така ми каза диетолога ми едно време и каза, че е 100 пъти по-добре да заместя захаринчето с мед. По бързина на усвояване/разграждане в организма се подреждали така:
фруктоза
глюкоза
мед
кафява захар
бяла захар

Та от тогава не ползвам такива неща.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 17th January 2009, 09:36
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Аз единствено от дъвките не мога да се откажа, но съм ги намалила до минимум. Дъвча Орбит диня
Отговори с цитат
  #28  
Стар 17th January 2009, 12:35
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

От години ползвам мед за подслаждане на топлите напитки и хич не ми дреме. Когато преди 4 години питах диетолога дали е проблем това - отговора беше - меда да ти е проблема. И е така - когато си спазваш режима на хранене стриктно и не се отклоняваш от него меда е най-малкия проблем...не съм се отклонявала за друго от режима и пак си свалих 10 кг а после още 5...И да ви кажа меда е последното нещо заради което съм качвала по няколко килца след това.
За подсладителя съм твърдо против - освен че е канцерогенен може да има и други последици за здравето от него...и тъй като не мога да пия горчиво кафе, не виждам проблем да си го подлаждам с мед.
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Подсладителитезаилипротив
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:26.