IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th September 2007, 20:50
MonaLisa MonaLisa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: софия
Мнения: 5
По подразбиране Кола-маска и полови инфекции?

Здравейте!
Искам да попитам дали от посещение на козметик за пълна кола-маска на триъгълника може да се хване някоя инфекцийка?
Нали все пак тя бърка с една и съща шпатула в канчето,а те само загряват маската за да е течна, не я варят до 100% след всеки клиент.Питам, щото имам съмнения.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st September 2007, 07:24
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране Re: Кола-маска и полови инфекции?

Цитирай:
Първоначално написано от MonaLisa
Нали все пак тя бърка с една и съща шпатула в канчето,.
Моята пред очите ми вади еднократна дървена шпатулка , и след употребата я хвърля.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st September 2007, 08:44
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Аз не ходя на Кола. Епилирам се сама с епилатор. То е същия ефект като с колата, само дето е доста по-бавно с машинката. А и така съм си спокойна и с епилатор може да се премахнат по-къси косми, а с колата трябва да се чакат да пораснат повечко
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st September 2007, 14:50
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Взех,че и аз се замислих за това.Като отида,колата вече е готова и шпатулата е вътре.Ама после дали я хвърля,не знам. И дали преди мен е имало друг човек и да я ползва на него.Ще проверя тази работа.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st September 2007, 15:07
denissse denissse не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 598
Изпратете съобщение чрез ICQ до denissse
По подразбиране

На първата на която ходих ми я слагаше с една като машинка такова отгоре има като рол дездорант и пуска тънък филм розова като боя (ама как ви го обясних само) та тази машинка е използвана и преди мен и няма как да я измие или квото и да е, не съм питала ма изпитвах ужас да не ми лепне нещо.

А сегашната ми козметичка в една кофичка и е разбъркана колата и си бърка с ръце и си взима по малко, мие си ръцете ама май по-добре така.
__________________
Обичай не този, който ти казва "Обичам те", а този, който те пита "Обичаш ли ме?"
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st September 2007, 15:47
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от denissse
На първата на която ходих ми я слагаше с една като машинка като рол дездорант и пуска тънък филм , тази машинка е използвана и преди мен и няма как да я измие ...
Това е патронче - главичката му е сменяема , за всеки клиент трябва нова . Различните козметички предпочитат различни методи. Ползвала съм и двата - с патронче , и с шпатула.
Хубаво е да ги наблюдавате , защото съм чувала , за някой че си спестяват индивидуалните артикули.
Мацката при която ходя сега не просто си Мие ръцете, а ползва препарат за хигиенна дезинфикация. Аз също преди процедурата.

А и MonaLisa гинеколожката ми каза , че има вероятност да се хване инфекция при кола маска, ако не са спазени хигиенните изисквания.

Не знам дали е вярно това, надявам се да не ви подведа, но преди доста години, собственичка на салон за красота ми беше казала , че тази процедура не е разрешена от тогава беше ХЕИ , и всъщност се работи нелегално.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st September 2007, 17:50
Flora Flora не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Град: София
Мнения: 30
По подразбиране

Аз съм чела, че може да се заразиш с Хепатит при кола маска, независимо дали е на триъгълник или другаде.
Моята козметичка например използва една и съща желязна шпатула за всички. Но аз ходя мн рядко.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24th September 2007, 21:12
mikse mikse не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 106
По подразбиране

Е добре де, нали използва за всеки клиент индивидуални за еднократа употреба ленти и после ги изхвърля - така нямам контакт с другите преди мен. Тогова може ли
аз съм се замисляла за предаване на такива заразни болести при зъболекар ...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th September 2007, 22:35
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Заразните болести при зъболекар са много по-редки, защото те са медицински лица и са научени да си изварят инструментите. Ако трябва да сме прецизни докрай, козметичката трябва да прави коламаската с ръкавици...
__________________
Не съм сама. Много сме. И всички ние сме прекрасни като звезди.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st October 2007, 08:10
nattty nattty не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 41
По подразбиране Можем и сами!!!

Сега ще Ви споделя какво правя аз и съм много доволна от което В един форум бях пуснала въпросче къде мога да си закупя ролкова кола-маска,нали се сещате-такава с каквато работят козметиците.И реших да си купя.Загрявам си я в микровълновата и после се епилирам сама.В магазина се продават и лентички и специално масло за отстраняване на колата,защото както знаете тя може да се махне само с нещо мазно Та...така спестявам доста пари,а и да ви кажа честно си правя колата много по-бързо от козметиците.На някои места не успявам,разбира се,като триъгълник и бедра и ходя да ми ги махат,няма как.Но общо взето съм много доволна от себе си!!! За всички,които също искат да си закупят и да действат сами у дома-линка е този http://www.medeos.com/?81&02&9663
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Коламаскаполовиинфекции
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:56.