IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 8th November 2009, 00:48
Аватара на Serpentina^
Serpentina^ Serpentina^ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: София
Мнения: 343
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pifco
има нещо гнило в обществото обаче,ако си с достойнство и чест според масата ,то си си починал отвсякъде ,защото по този ДОСТОЕН начин няма да се вписваш,сега трябва да се правиш на маймуна ,че по някакъв начин да успееш,иначе си ритнат със тези си качества,и най лошото е ,че лицемерието и лъжата взимат връх
Съгласна съм, не знам дали е така само в БГ или навсякъде, но е жалко
__________________
Life is neverending fight
Отговори с цитат
  #32  
Стар 9th November 2009, 11:13
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране чест и достойнство

Не е нужно да се правиш на маймуна във взаимоотношенията си с хората трябва да мислиш да разсъждаваш и лицемерието и лъжата да се изобличават .
Мислиш ли ,че ако си лъжец ,тарикат някакъв ,хората ще те приемат и ще имат добро мнение за теб ?
Хората не са глупави и ще те разберат кога лъжеш и кога лицемерничиш.Нищо не може да се постигне с лъжа и с лицемерие,може но за известно време ,след това тези качества лъсват и нищо човек не печели.


За мен честта е уважение и е полезна.

Докато достойнството за мен е свързано със себелюбието ,със егоцентризма и особенно гордостта.И когато тя е в повече тогава достойнството става вредно.

прост пример
Да имаш чувство за чест,значи да си честен човек ,тоест да не си лъжец.Ако симулираш пред приятели ,ако обичаш да послъгваш близките си неможе тогава да се говори за чест.

Честта и достойнството са взаимно свързани .
Един честен и прям човек който не лъже и "шикълкави"винаги в очите на другите ще бъде човек с достойнство.

пример
Неможе един мъж развратник или жена такава да бъдат достойни хора щом немогат да имат задръжки.
Може да не е развратник ,а доносник ,тогава такъв също не е достоен.

Има много примери за хора които нямат достойнство ---справка "героите"в предаването Цената на истината
__________________
Идеални са само човешките намерения
Н.Георгиев-пл.хирург
Отговори с цитат
  #33  
Стар 9th November 2009, 13:32
deni81 deni81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Пловдив
Мнения: 1 243
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko
"Чест и достойнство" някак ми се връзват повече с минали векове, с този - никак
На същото мнение съм...
__________________
Пеперудено влюбена
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Честдостойнство
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:10.