IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 19th June 2011, 13:39
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Искам да ти кажа Лъке, че хич не си права. Ябълката е един вид повода да ни има тук на земята!
Отговори с цитат
  #72  
Стар 19th June 2011, 14:47
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Енергийната криза е неизбежна, защото населението на Индия е на път да надхвърли това на Китай. Ако и икономическият им растеж настигне годишната китайска стъпка- +8,5%, петролният варел отива на 150$. Същевремено, Федедералният резерв (ФР) упорито и изкуствено държи долара на ниски нива, което бърка отзад на ЕС в експортацията. Скъпите горива се отразяват по-пагубно на ЕС-икономиката, отколкотo на тази на US. Симптоми за дълготрайна криза?
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #73  
Стар 19th June 2011, 16:20
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Дезиро, ти защо не се къпеш в басейна си С жена си??

Кризата си е криза, ама Апокалипсиса ще е страшното.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #74  
Стар 19th June 2011, 16:35
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Във всички религии е залегнала идеята за финалния Апокалипсис. И симптомите за неговото наближаване странно си приличат в писанията. Необходимо е да се изясни в кой период е писан Стария Завет. Сведенията са доста противоречиви. Гледам припкащите от помпата мехурчета и си блъскам главата за приблизителен отговор.
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #75  
Стар 19th June 2011, 16:38
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

За Стария завет не е толкова важно. Но мога да проверя.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #76  
Стар 19th June 2011, 23:14
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Като плеснеш такова нещо и ми иде да ти подстрижа котката! Не било важно, то... А ако съм jewish ?
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен

Последно редактирано от LUCKY Dancing Queen : 20th June 2011 на 01:45
Отговори с цитат
  #77  
Стар 20th June 2011, 08:34
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
Не мога да обясня важността на самото осмисляне на Бог. За мен е много важно, а и не само за мен - в момента, в който науката ГО докаже (а това ще се случи, рано или късно), това ще е революция! )) Нова ера!
Т.е. трябва да го официализира науката, за да Го признаеш ти ли? Нелс, ами потърси т.н. Отпечатъци на Бога - това определение е на учените и са доказателства, че вселената не може да се създаде току-така. Права си за човешкия разум спрямо Бога - като в мидена черупка да искаме да съберем океана.
А туй, дето сме го учили по биология и пр. действително обърква младия човек. Имаше някакъв иц, не го помня точно, но някакъв доказвал, че `ората са произлезли от маймуните, пък другия му казал: "Вашето родословие не ме интересува."
(В случаите, когато ни е малко вярате се казва тази молитва: "Вярвам, Господи, помогни на неверието ми!"

Не-сладкия, папата си гледа политиката... учения си следва убежденията за момента, а Истината си остава такава, колкото и който, и както и да я оспорват. Не е въпроса "да си вярват `ората кат`имат нужда", а как е наистина. Хората доказваме какво ли не вече не зная колко време. И после друго. А е важно на какво ще хванеш декиш - все едно тренираш ориентиране - без значение ли е в коя посока ще свиеш?
Целта на живота (за мене) е човек да се приближи към Бога. Представи си, че ти имаш син или дъщеря някой ден, но те (той/тя) не щът и да те познават. И не само това, ами и твърдят, че нямат баща.. ей такова нещо е човек да мисли, че се е самозародил.

Лъкиии, нали знайш, че е кофти съветник гнева. Ама като те гледам с тия цици на аватаря да ми говориш благо-меко за Бог и ме хваща ЯД! Ако можеш ми прости, ама най-вече се засрами. И къде се буташ тук да катехизираш хора, които влизат с други цели във форума? Аз просто не мога да ти се начудя. Сърди ми са, хапи, ама си `земи поука.

Ааа, няма "тука" и "там" за лесно и трудно. Навсякъде по света може да последваш Бога. На, гледай, че и "там" има някакви други, освен протестантите. То пА тук като сме пълни със суеверия и други глупости ний лесно като песен... ай стига! http://www.vbox7.com/play:4784680f

Бари, и аз се сетих за нея (темата). Лъки, ама как така ще отговаряш на Бари - та то има пряка връзка с това, което питаш, па позачети се малко де!
Лъ-ки, срам ме хваща да ти пиша във форума тия неща, бе, ама... като си ги написала тук... Ай недей мери покаянието на другите. И да живееш с един човек пак може да не знаеш колко съжалява за едно или друго нещо. Не хуквай да раздаваш присъди.

lily.ana (не знам коя си, ако си имала предишен ник), но подкрепям думите за излишното афиширане!

Г-жо Късметлийке, как изпонареди вярващи от всички религии, че са такива и онакива. Я кротко! Женичке, твоя свещеник да те сложи на строг пост и молитва и да ти забрани форума, че да не ръсиш глупости. Срам ме хваща, ама срам като те чета.

Dundi4ka,


Еми, Человека има свободна воля. И понекогиш (а то доста често) слуша и дявола. (а как умее примамливо да говори, мръсника!) Той пък е искал да е повече от Бога... (това се нарича прелест - да въздигаш себе си твърде много). И те така. Ако са били слушАле, да не сме страдале, ама нейсе... станалото-станало.

Айде да ти отговоря най-накрая. До момента най-близкия човек, който съм загубила е баща ми. Нито за момент не съм допуснала, че е мъртъв. Просто е свършил земния му път. По друг начин не бих и могла да го понеса.

Когато почина свекър ми децата бяха малки. Същия ден (още преди да разберем) минавахме с тях покрай една градинка и там някакъв работник се беше излегнал, ама като умрял. Децата ме питаха какво му има и аз им казах, че сигурно е пиян (така си беше), ама на ум си помислих "добре, че скоро няма да ми се налага да им обяснявам за смъртта"..... Не съм знаела даже колко скоро ще ми се наложи.
Иначе за мен е имало медицинска опасност да се преселя рано-рано, ама сега не мога да преценя до колко (и дали) ме е променило това.
Но определено кончината на близък може да е срутващо събитие. Да не говорим за собствената.. : )

песенка на непознат мене език: http://www.youtube.com/watch?v=LEg68...eature=related

Последно редактирано от Мария Василева : 20th June 2011 на 11:03
Отговори с цитат
  #78  
Стар 20th June 2011, 10:10
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Mария, добре си го казала, вземам си поука.
Може би...ако бях с котешкия аватар нямаше да е толкова дразнещо, за теб..
Всъщност, темата беше за смъртта и кой какво мисли за нея, какво следва след това и т.н....Така неусетно стигнахме до религиите и вярата в Бог. Така се "изкуших" да дам една кратка съпоставка на това кой как тълкува смъртта, а НЕ да призовавам или да меря покаянието на другите ''/както ти ме набеждаваш/.

И...църквата е място НЕ на светци, а на грешници, които да отидат там. Така че с цици или без.../по повод коментара за аватара/

Но аз каквото имах да кажа, го казах и май ще спирам да пиша.

Може пък с теб накрая да се сприятелим, по линия на Правосллавие
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #79  
Стар 20th June 2011, 11:13
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Лъки, ти действително се упражняваш старателно, за което се радвам.
Не е до котки, кучета и пр. флора и фауна. Даже не е до бистрене на екзистенциални въпроси. Просто защото си се ориентирала много правилно (според мене) е изключително важно и да го поднасяш така и много да внимаваш все пак къде, пред кого и как става това. Надявам се, че ме разбра.
Иначе верно, за назе, грешниците е дошъл Сина. Да се опитваме поне да грешим по-малко.. (баш си е зор, признавам, но си е за наша полза. "Всичко ми е позволено, но не всичко ми е полезно")
Аз щом те критикувам, значи ми е важно да грешиш по-малко.

Смъртта... "но смъртта е също форма на живот": http://www.youtube.com/watch?v=JpOo17zYkpA
Трябва да я помним и да се готвим за преминаването (представянето пред Бога), ама мързела и неверието са Голяма работа.

Последно редактирано от Мария Василева : 20th June 2011 на 11:19
Отговори с цитат
  #80  
Стар 20th June 2011, 12:28
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Благодаря ти, че мислиш, че правилно съм се ориентирала

Лошото е, че някои дори да имат вяра, те се страхуват открито да я изявят, което за мен е по-лошото от ФнимаВането къде, пред кого, как и т.н....

Или пък коментари от рода: "Я го виж с ква кола се перчи или с какъв силикон, а за Бог ще ми говори."

Хората вече не вярват в светии и месии. Всъщност вече ги няма. Трябва един друг, грешни на грешни, да си говорим за това, за да спасим и малкото вяра, която е останала. Без значение на колата или силикона
Може би ако излезе на сцената някой масов любим певец и заговори за Бог, повече хора ще му повярват, отколкото на свещеника с расото

А аз се пострах Не да пропагандирам, а да направя една Съпоставка. Има разлика.
__________________
Ordnung muss sein!

Последно редактирано от ЛИСКУ : 20th June 2011 на 12:37
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: НАЙСЕРИОЗНАТАТЕМА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:38.