IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st May 2009, 09:53
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране Позитивното мислене...

Всичко изглежда толкова лесно на обяснения- целият ти живот би могъл да се промени чрез мислите, но дали в действителност е толкова лесно да ги контролираш? Защото нали до даден момент, в който съзнанието ти вече по инерция мисли по даден начин, трябва да налагаш контрол и вето над негативните мисли. Какви са вашите тайни за постигане на по-позитивно мислене и нагласа?
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st May 2009, 11:21
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Позитивното НЕмислене повече помага. Не е важно само да изолираш отрицателните мисли, защото мислите може да са положителни и пак да те нараняват, натоварват... Поболяват. И освен всичко мислите не трябва да се отричат и отклоняват, трябва да ги приемаш такива и да се съгласиш с тях, да приемеш реалността, да кажеш - да, така е - и да продължиш напред. Или да ги отречеш - не е вярно - и пак да продължиш, без да се обръщаш назад.

Позитивното мислене би скрило реалността и в 1 момент човек умишлено не вижда това, което му пречи, но това не би подобрило ситуацията. Нещата трябва да се приемат и решават, а не да се бяга от тях. Позитивизмът би ти помогнал, когато си обграден само от такива позитивни личности, което е практически невъзможно, така че отново реализмът остава най-доброто решение.

А самият контрол не виждам как "в действителност" е толкова лесен, кой е казал, че е? Хората работят над себе си в продължение на десетки години, за да кажат - може би успях. Много източни учения използват медитацията, като и самото медитиране не се усвоява толкова лесно, но успееш ли - си способен да освободиш съзнанието си от мислите, които те натоварват

В днешно време хората сами са направили живота толкова сложен, безсмислено сложен, толкова сложни междуличностни отношения, че през главата ни минава сигурно 1000 пъти по-голям поток от мисли, отколкото преди 100 години. Не знам дали това ни развива повече или ни изморява повече, това ще разберем след време Но е факт, че повечето от тези мисли ни натоварват и пречат, спокойствието тотално липсва, защото когато си сам и почиваш, отново в главата ти витаят случки от живота и то в повечето случаи негативни. Ако са положителни, отново могат да те съсипят и то много по-силно от негативните - например една нещастна любов не може да се сравни с това, че ти откраднали колата - кой му пука за колата... Мисълта минава за 1 час, но мислите, породени от любов, понякога не те оставят с години, взимат основно място в съзнанието ти и ставаш някак си непълноценен... За себе си дори.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st May 2009, 11:28
Аватара на Renkata
Renkata Renkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 238
По подразбиране

Страшно необятна тема... Старая се да се психотренирам и мога да споделя едно мото (на Ог Мандино), което винаги си казвам дали за добро и лошо - "и това ще отмине".
__________________
"Синтезирайки пантонимиката на парадоксалното, базирайки се на солидни, фундаментални фактори, ще бъда кратък, ясен и точен - яжте салата!"
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st May 2009, 11:32
Аватара на disastermaster
disastermaster disastermaster не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 1 601
По подразбиране

да необятна е темата
има много поговорки за темата и една от тях е :"да се ядосваш значи да наказваш себе си за грешките на другите"
Гледам да не се ядосвам .. или ако има лоши дни да си казвам че явно хубавите са били доста и сега малко заради баланса трябва да си минат и лошите (досадните)
__________________
Ако цял живот ходите с наведена глава, никога няма да видите слънцето.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st May 2009, 11:46
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Аз съм много позитивен човек, но понякога предпочитам да съм приятно изненадана, отколко силно разочарована........така , че от време на време не е лошо и да си песимист.
Но най-хубаво е да си и реалист, и песимист
и оптимист.............at the same time..............вманиачаване на само едно от трите .........според мен е грешка.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st May 2009, 11:50
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от disastermaster
Гледам да не се ядосвам .. или ако има лоши дни да си казвам че явно хубавите са били доста и сега малко заради баланса трябва да си минат и лошите (досадните)
Искаш да кажеш, че сега идва ред на хубавите
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #7  
Стар 1st May 2009, 11:52
Аватара на disastermaster
disastermaster disastermaster не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 1 601
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Цитирай:
Първоначално написано от disastermaster
Гледам да не се ядосвам .. или ако има лоши дни да си казвам че явно хубавите са били доста и сега малко заради баланса трябва да си минат и лошите (досадните)
Искаш да кажеш, че сега идва ред на хубавите
Не идва ред на По-хубавите
__________________
Ако цял живот ходите с наведена глава, никога няма да видите слънцето.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 1st May 2009, 13:20
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Много е трудно да мислиш позитивно- не просто да си оптимист, а да мислиш по правилния начин- като например избягването на отрицателни и негативни думи. Пример: "няма да се разболея" и "ще бъда здрава"- на мен лично много време ми трябваше да успея да контролирам използването на негативни думи. Много силна воля се иска, за да постигнеш нещо само и единствено с положително мислене и сила на мисълта. За щастие има много методи, които подпомагат това мислене и за тях не е нужно да си толкова убеден в това, което мислиш. Аз лично с такива методи имам по- голям успех, отколкото с положителното мислене в чистата му форма.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 1st May 2009, 14:18
Аватара на Darini
Darini Darini не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Град: на гости съм на 3-тата планета
Мнения: 2 401
По подразбиране

Попринцип съм позитивно настроена натура,но повечето пъти,когато очаквам нещо важно да се случи се усещам,че мисля по-скоро негативно.Може би,за да не го понеса тежко,ако стане лошо и обратното-да се зарадвам повече,ако се развие в добра насока!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st May 2009, 14:25
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sharmidodka
Може би,за да не го понеса тежко,ако стане лошо и обратното-да се зарадвам повече,ако се развие в добра насока!
Това ти помага в определени ситуации, но като цяло повече вреди, неправилно мислене е Изцяло песимистично.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Позитивнотомислене
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:48.