IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #431  
Стар 10th March 2010, 12:03
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Strangе, аз не съм визионер като теб. На теб оставям да буниш масите- като Васил Левски.
Разбира се, че си! Принципно никой не може да разбуни масите, това става от само себе си, след като се зароди... гражданското самосъзнание.
Всеки сам си решава, с две думи. Но пък ако който и да е започне да се интересува от причините за ситуацията, изведнъж ще се окаже, че е бунтар и сам ще разбере колко много неща може да направи. Тези, които правят изавления от сорта на "аз не се занимавам с такива неща" всъщност поддържат системата в цялата й гадост.
В една друга темичка ти бях казала как го правиш. Ако просто го разбереш сама, тогава с малките си ежедневни жестове ще станеш един Левски. Само че човек трябва да се освободи от самозаблудите си от сорта на "ами с това нищо лошо не правя". И съм убедена, че можеш да го направиш, акъл не ти липсва. Ти СИ господар на живота си и действията си и носиш отговорност за тях.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #432  
Стар 10th March 2010, 12:11
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Да си с постоянно будно гражданско съзнание означава да забелязваш, да се дразниш и да се бунтуваш от всичо около теб, което не е наред. Това звучи много хубаво, но на практика е обременяващо. Често оставаш неразбран или те считат за малко мръднал. Аз например не купувам вече риба тон. Защото уловът на тази риба е свързан с унищожаването на много други видове риба, попаднали по погрешка в огромните мрежи. На всички им се струва тъпо, това което правя ( затова и го споделям само във форума, където никой не ме познава )
Отговори с цитат
  #433  
Стар 10th March 2010, 12:20
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Имат национална цел и я следват.
Абе, човек, ти верно ли
Ква национална цел, кви пет лева. Aма ти наистина ли смяташ, че животът на един човек се свежда до 12 часа работа на ден, за да изкара пари за насъщния? И това за тези, които имат работа... Разбира се, това е една от причините да имат 6 МИЛИОНА безработни, 14%, повече от двойно от нивото след втората световна... Тъй, значи който бачка, му става задника квадратен, за да има после 6 милиона гладни!!! Ама това гражданско самосъзнание ли е според теб???
Освен това знаеш ли, че Япония е страната с най-много самоубийства? Всеки 15 минути има едно самоубийство там.

Нееее знам, странен си ми, честно.
Преди да говориш за политика може би трябва да си разясниш какво според теб е животът. Защо живееш, знаеш ли? За да имаш "национална цел"?
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #434  
Стар 10th March 2010, 12:30
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Да си с постоянно будно гражданско съзнание означава да забелязваш, да се дразниш и да се бунтуваш от всичо около теб, което не е наред. Това звучи много хубаво, но на практика е обременяващо. Често оставаш неразбран или те считат за малко мръднал. Аз например не купувам вече риба тон. Защото уловът на тази риба е свързан с унищожаването на много други видове риба, попаднали по погрешка в огромните мрежи. На всички им се струва тъпо, това което правя ( затова и го споделям само във форума, където никой не ме познава )
Ето, виждаш ли, че проблемът си е само твой? Какво те интересува мнението на другите? Та даже те е страх да го споделяш? Това ме кара да мисля, че всъщност не си убедена в нещата, които правиш, който е убеден, не само, че не се страхува как ще бъде възприет, ами защитава позицията си със зъби и нокти.
И хич не му пука, че е аутсайдер. Като види някой друг, че си купува риба тон, му казва: Ти знаеш ли какво правиш в момента? Казва го на всички, особено на най-близките си. Те по всяка вероятност наистина не знаят, но не са виновни за това, не са видяли това, което си видяла ти и е много възможно след като го разберат, да спрат да си го купуват
Но страхът да бъдеш отхвърлена не ти позволява да направиш това. Този страх обаче си е твой и можеш да го отхвърлиш, ако го разпознаеш в себе си.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #435  
Стар 10th March 2010, 12:39
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

[quote="strangenick2"
Но страхът да бъдеш отхвърлена не ти позволява да направиш това. Този страх обаче си е твой и можеш да го отхвърлиш, ако го разпознаеш в себе си.[/quote]

Пука ми какво мислят другите за мен, права си. Все пак живея в общество, а не на самотен остров
Знам кога да отстоявам позицията си като вълчица, знам и кога деликатно да се оттегля от бойното поле. Знам и кога е време да напусна кораба...
А това за рибата, когато съм го казвала на някой ме гледат като извънземно. Аз не съм в състояние да убедя хора, които не искат да бъдат убедени. За това трябва да си роден лидер, да имаш каризма, да си визионер- каквато си ти, а аз не съм...
Отговори с цитат
  #436  
Стар 10th March 2010, 12:50
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
А това за рибата, когато съм го казвала на някой ме гледат като извънземно. Аз не съм в състояние да убедя хора, които не искат да бъдат убедени.
Никой не може да убеди хората, мац. Те сами си решават в какво да вярват. Не се и опитвай да ги убеждаваш, но поне им казвай как стоят нещата, не ги подценявай, все някой ще разбере и сам ще си вземе решението. Което е напълно достатъчно, един човек - един, не е малко.

А за тези, които те взимат за луда, вместо да проучат доводите ти. Не мислиш ли, че проблемът си е техен? Ако отказват да видят реалността, то едва ли заслужават да се притесняваш от тяхното мнение за теб, то винаги ще е нереално, защото такива хора не са реалисти принципно. Е, тогава защо трябва да ти пука от едно... нереално мнение?
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #437  
Стар 10th March 2010, 12:55
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Стрейндж, въртиш - сучеш и все към твоята идеална утопична страна те влече

Гърците ли се доближават най-много до представата ти за такава страна?
Отговори с цитат
  #438  
Стар 10th March 2010, 13:00
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Не, не е Гърция, по-скоро към някои от страните в Латинска Америка се насочвам сега, следя ги с голям интерес... Но гърците проявяват гражданско самосъзнание в момента. Стискам им палци, макар че се съмнявам да се справят, поне не си затварят очите. Страната им е разграбена от икономическите интереси на чуждите (и техни) корпорации, но пак намират сила да се опълчат. Вече година и половина не спират, еваларка... Не че са постигнали нещо досега, де, ама не се отказват.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #439  
Стар 10th March 2010, 13:16
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Имат национална цел и я следват.
Абе, човек, ти верно ли
Ква национална цел, кви пет лева. Aма ти наистина ли смяташ, че животът на един човек се свежда до 12 часа работа на ден, за да изкара пари за насъщния? И това за тези, които имат работа... Разбира се, това е една от причините да имат 6 МИЛИОНА безработни, 14%, повече от двойно от нивото след втората световна... Тъй, значи който бачка, му става задника квадратен, за да има после 6 милиона гладни!!! Ама това гражданско самосъзнание ли е според теб???
Освен това знаеш ли, че Япония е страната с най-много самоубийства? Всеки 15 минути има едно самоубийство там.

Нееее знам, странен си ми, честно.
Преди да говориш за политика може би трябва да си разясниш какво според теб е животът. Защо живееш, знаеш ли? За да имаш "национална цел"?
Ти си предубедена и абсолютно затворена за информация, която противоречи на предубедеността ти
Защо според теб навсякъде е пълно с японски туристи, защото нямат личен живот ли? И да ти кажа, че ако разбираше нещо от японския начин на живот и икономика, щеше да ги боготвориш, тъй като те доста се доближават до твоите желания за идеална държава или народ или каквато и да е утопия. Точно тук идва противоречието, хем поддържаш едни идеи, които ги има в Япония, хем отричаш японците, което води до един прост извод - не знаеш нищо за Япония.

Аз си мислех, че във Финландия има най-много самоубийства, who knows. Дали знам защо живея? Ти смяташ, че знаеш ли Спри се малко с тези нереални идеи за земята и планетата и живота. Не си нищо по-различно от останалите хора, нито си разбрала смисъла на живота, нито някога ще го разбереш. Нито пък разбираш от икономика, защото си прочела няколко пристрастни статии към един или друг вид икономика. Да не говорим за политика, да не говорим за история, като 3-те неща са тясно свързани. И нещата, които се случват в света, не са хаотично измислени, колкото и да не ти се вярва, всичко се оправдава по един или друг начин, за всичко си има предварително планиране.

И в Япония има 6 милиона гладни, колкото тук има 6 милиона сити. В някои държави има социална политика. И ако беше учила наистина икономика, щеше да знаеш, че безработицата е неразделна част от всяка една пазарна икономика, тя е положително явление, а оптималният размер е определян много пъти в миналото, но никога числата не са били оправдани на практика. Така че стига, стига, стига наистина

Р.Р.
Според Wiki в Япония живеят 127 милиона, което прави 4,7% безработица, странна работа
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #440  
Стар 10th March 2010, 13:30
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
И ако беше учила наистина икономика, щеше да знаеш, че безработицата е неразделна част от всяка една пазарна икономика, тя е положително явление, а оптималният размер е определян много пъти в миналото, но никога числата не са били оправдани на практика. Така че стига, стига, стига наистина
Според мен си учил прекалено много икономика. Сега, не зная колко си в час с Япония, но моята учителка по физика живее там от 15 години и доста ми е разказвала. Все се разбирам с нея да й ида на гости и накрая ще го направя в твоя чест.
Как живеят японците? Значи, работят минимум по 12 часа на ден, след работа се събират на групички по 5 и отиват в бара, където един не пие, за да ги закара после по домовете (ако не се качат на влакчето) и се напиват като свини за половин час, това им е целта - насвиркването, защото иначе не понасят живота си. Имат платена отпуска и тогава обикалят света да нащракат снимки, защото принципно в 11,5 месеца от живота си са на работа и не знаят друго. Япония има 32.000 самоубиства на година.
Когато един работник там направи някаква грешка, се самобичува (психологически) до неописуема степен, защото при тях това не е прието (считат се за роботи те самите, след като не приемат човешки грешки).
Не зная какво още да ти разкажа, по всяка вероятност не съм в час с всичките им социални политики, знам обаче, че живеят в кутийки и изобщо не са щастливи. Което за МЕН е единственото важно нещо в живота, а не тъпите твърдения, че безработицата е полезна. Ходи го кажи това на някой безработен баща.
Много икономика си учил, брато. И много малко психология.

А от пазарната икономика лично на мен ми се повръща с нейните абсурдни твърдения. Произвеждайте, консумирайте, унищожавайте планетата, гладувайте, умирайте, щото това е полезно на... пазарната икономика.
Изобщо икономиката не е наука, само да ти кажа.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПОЛИТИКА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:52.