IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #441  
Стар 10th March 2010, 13:34
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Пиша нов пост, за да го забележиш по-добре :

Италия :

Цитирай:
Италия страда от най-високата безработица от шест години

21.02.2010

Безработица от над 10 % през 2010 г. очакват италианските синдикати. Това е и най-високото й ниво от 2004 г. досега. Според профсъюзите въпреки че официално страната е излязла от кризата, все още не може да се каже, че е започнало възстановяването й. Много предприятия продължават да фалират и да освобождават хора.
Япония :

Цитирай:
Равнището на безработицата в страната се повиши до най-високото от шест години насам, като достигна 5,4%
И да, икономиката е нещо повече, просто в нея влизат другите науки ; ) Психологията е част от нея, просто част. И много е забавно "една лелка ми разказа какво е в Япония" , твърде много хора слушат твърде много разкази. Лелката може да ти каже и обратното, че там е супер и че всички живеят идеално, тогава ти ще и повярваш. Но това НЯМА да промени истината, истината си остава една, просто реалността изглежда различна през различните очи.

И докато хората работят в пазарна икономика, естествено, че ще правят това, което е най-добро за настоящите условия, а не за някакви неосъществими идеали.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #442  
Стар 10th March 2010, 13:38
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

По-реално е всеки да избере страната, която най-много отговаря на потребностите и представите му за хубав живот, да грабне куфара, кучето и децата, и да заминава...... на който му стиска да започва всичко отначало де

Защото както видяхме и от твоята темичка, че за всеки "идеалното" е различно и това всъщност е най-нормалното нещо на света.
Отговори с цитат
  #443  
Стар 10th March 2010, 13:41
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Може би през нашия поглед животът на японците ни се струва ужасен - цял ден на работа, само 2 седмици отпуска в годината...
Но ако те са убедени, че това което правят е единственото правилно, доказано е и от икономическия им приръст, на тях сигурно им се струва нормално. Може би те дори ни се чудят на нас, как само плямпаме, вместо да запретнем ръкави и да почнем да работим като машинки. Всеки си има собствена мяра за щастие. Да не говорим, че един добър лидер може да промени представата за щастие на големи маси хора.
Отговори с цитат
  #444  
Стар 10th March 2010, 13:41
NESCAFE NESCAFE не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2 958
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2

За мен гърците имат гражданско самосъзнание, защото не са съгласни правителството им да налага закони, превръщащи ги в роботи.
Доколкото аз съм запозната с положението на Гърция в момента,съм на мнение,че точно гърците са роботите,оставили се да им се вмени политиката на ''евтините кредити''.Там всеки живее на кредит и сега след като се наложи да плащат по-високи данъци и по-висок лихвен процент,естествено е ,че ще се разпищят.Нищо по-различно...
Отговори с цитат
  #445  
Стар 10th March 2010, 13:43
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

При гърците става въпрос и за манипулиране на информацията за икономическото състояние на страната... затова сега всички са изненадани дано се разрешат нещата там, че никак не са розови...
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #446  
Стар 10th March 2010, 13:46
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ако Българите бяха дали грешна инфорамация за икономическото си състояние, щяха да ни изхвърлят от европейския съюз. А когато гърците го направиха - те ще ги финансират, за да оправят нещата Всеки може да си направи извод за това какво да очаква изобщо от своята страна.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #447  
Стар 10th March 2010, 13:47
NESCAFE NESCAFE не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 2 958
По подразбиране

Ами ще продадат някой друг остров и ще си стъпят на краката.След това поне се научат как да си ограничат разходите и приложат по-добре реформите си във финансовата област.После идва и нашият ред...
Отговори с цитат
  #448  
Стар 10th March 2010, 13:50
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Ако Българите бяха дали грешна инфорамация за икономическото си състояние, щяха да ни изхвърлят от европейския съюз. А когато гърците го направиха - те ще ги финансират, за да оправят нещата Всеки може да си направи извод за това какво да очаква изобщо от своята страна.
това не е вярно, поне Германия няма да даде и цент.
Затова гърците са недоволни - ще им повишат данъците, орязване на заплатите и т.н. ... и аз не бих била хепи. А и другата им опция била да продават острови Корфу например... не са ли нагли германците, а
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #449  
Стар 10th March 2010, 13:53
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Aми аз бях взела данните оттук:
http://archivio-radiocor.ilsole24ore...ni-lavoratori/
но наистина спрямо сметките, става дума за 5% някъде. Което съвсем не значи, че 6 милиона живота са без значение...
Още веднъж доказваме, че хората вече са станали някакви цифрички и проценти, а не реални човешки истории.

Ок, нека си прав. Е, и? Трябва ли да приемем тогава, че всичко е наред за тези 6 милиона, защото влизат в "допустимите стойности"?

Данните за Италия няма какво да ги обсъждаме, всеки ден ги виждам и са ужасяващи.

А съм напълно съгласна с последната ти фраза. Хората правят това, което е най-добро за настоящите условия. Които обаче изобщо не са най-добрите за хората. Който се примирява и слага другите възможности в графата "утопия" е просто... ох, и аз не знам какво. Това е моето мнение, който иска, нека си е роботче, негов си избор. Икономиката такава, каквато е днес, е отвратително нещо и ако изобщо се интересува от психология, то е, за да може да манипулира човешкото мислене, а не, за да отговори на човешките нужди.

Друг вид психология ти трябва на теб, тази, която разпознава човекът като такъв, а не като болтче в икономическата машина.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #450  
Стар 10th March 2010, 13:53
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

що да са нагли германците, нали иначе от техните данъкоплатци трябва да се вземат парички за Гърция. Но жалко за обикновените хорица- гърци, те с нищо не са виновни, нито са се облажили с нещо. А накрая те трябва да издухат супата
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПОЛИТИКА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:06.