IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th October 2006, 15:54
di di не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 1
По подразбиране липосукция

ако някой си е правил липосукция при др.Малинов или др.Бояджиев моля, да ми каже с какви впечатления е останал
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th October 2006, 14:23
DesiTO BG DesiTO BG не е на линия
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 5
По подразбиране

аз сам правила липосукция в малинов, не сам имала усложнения но не сам особено доволна. понеже виждам че сте малко с поизострени нерви и подозрения тука да не се заяде някой с мен предварително искам да заявя че не съм от конкуренцията!!! виждам въпрос и само си давам мнението! мога да ви покажа фактурата срещу липосукцията която ми дадоха ако изобщо може да се нарече така това листче, личат ми и белегчетата откъдето е взимано.

като питах за липосукцията на консултацията и ефремов и малинов ме поощипаха доста и двамата си спомням много добре че ясно ми казаха че могат да се махнат 4 кг. аз си казах че 6те си струва мъките и парите за толкова и се навих. след липосукцията ми се видя че малко са ми взели и като питах колко са взели Ефремов каза - 1кг и 200г заедно с кръвта и каквото там друго излиза. като му казах че нали преди три дена сме говорили да махнат 4, а не 1, тои ме изгледа така все едно ме вижда за първи път в живота си и каза че толкова бил преценил по време на операцията. като казах на собственичката нали беше 4 тя пък назидателно и любезно почна да ми намеква че не било хубаво човек да бъде толкова капризен, лаком и т н. и на мен ми стана ужасно неприятно от цялата работа. категорично за едно кило разлика нямаше да се навия, а и се плаща на поле да ви кажа, а не на взета сланина от поле /полетата ги бяха спазили/

синини имах страшни дълго време но предполагам че това е нормално, за това нямам претенции. единият ми крак сега е съвсем с малко по-дебел от другия обаче и имаше малка вълничка доста време. и двата кусура са съвсем малки и почти не се забелязват. може и те да са неизбежбни при липосукция не знам. абе като цяло по-добре е отпреди но ако сега ми кажат - искаш ли срещу тези пари и тези мъки този резултат - ще кажа не! щом като една доста злобничка моя приятелка /готина е иначе но с остър език/ два месеца след операцията без да знае че нещо сам си правила ми каза че имам бричове... можете да си представите какъв е бил резултатът!! а не сам напалнявала изобщо след това напротив даже отслабнах така че не е от това

за бояджиев мога само да кажа че моя приятелка се прави там и казва че е доволна, но не сам я виждала оттогава
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th October 2006, 14:57
slanse slanse не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 22
По подразбиране

супер-значи почват да му лъсват и на Ефремов произведенията!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th October 2006, 14:58
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

Това ми беше много полезно....вече се бях навила на липосукция...но моля, ако още някой си е правил другаде и е доволен, да пише, както и това, колко мазнина се сваля, и от колко зони. Аз засега предприех само пиене на Ксеникал, а че действа, не се съмнявайте! Като се вземе предвид, че цялата процедура по липосукция, с операцията и възстановителния период ще трае поне 2-3 месеца, аз за толкова ще ги сваля с лека диета, упражнения и Ксеникал. Проектирала съм 8-9 кг за 3 месеца.
А за Ефремов, има и други "бисери" поместени тук, във форума...
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th October 2006, 14:59
slanse slanse не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 22
По подразбиране

Какъв е този ксенекал-за отслабване ли е?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th October 2006, 16:14
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Липосукцията не е за отслабване! Аспиратът се мери на литри, а не на килограми. Взимането на 3 л аспират вече е гранично, а над 5 л изисква реанимация - заедно с мазнината се губи кръв и важни електролити.

Смисълът на липосукцията е да се коригира релефът на зони, които не се повлияват от спорт и диета (бричове, коремче, колене, двойна брадичка...)

Мастната тъкан не е 100% мазнина, а клетки, изпълнени с мастни капки, между които се намират капиляри, съединителна тъкан и т.н. Преди самата липосукция в мастната тъкан с дълги канюли се вкарва физиологичен разтвор с Лидокаин и Адреналин (за намаляне на кървенето). Аспирираната тъкан представлява мастни клетки+кръв+инжекираният разтвор. Отначало аспиратът е жълтеникав и съдържа повече мастни клетки, впоследствие става все по-кървав, и в момента, когато кръвта стане много, аспирацията на дадената зона трябва да се спре.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th October 2006, 16:21
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Ксеникалът препятства разграждането на мазнини в червата, и те се отделят от организма, а не се отлагат в мастните депа.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th October 2006, 16:30
DesiTO BG DesiTO BG не е на линия
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 5
По подразбиране

не знам защо това е толкова важно, да точно за литри ставаше въпрос аз си ги преведох в кг защото съм свикнала да се меря в кг а не в литри. сигурно това, което казваш е вярно но нали за това е консултацията за да преценят колко. ясно казаха че могат да махнат 4 кила сланина, значи според това което казваш заедно с другите тъкъми е трябвало да ми махнат не 1200, а поне едно 6 кила общо за да станат 4 кг сланина. просто трябваше да ми кажат вярното предварително. разбирам че с малко може да сбъркат, да кажат 2 кила вместо 1 да речем, но да кажат 4 вместо както разбирам няма и 1 ... мене поне не ме устройва
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13th October 2006, 16:33
DesiTO BG DesiTO BG не е на линия
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 5
По подразбиране

написала съм 1200....
имам впредвид 1 кило и 200г разбира се
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th October 2006, 16:38
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diastemma
Липосукцията не е за отслабване! Аспиратът се мери на литри, а не на килограми. Взимането на 3 л аспират вече е гранично, а над 5 л изисква реанимация - заедно с мазнината се губи кръв и важни електролити.
Взе ми го от клавиатурата. И аз това исках да кажа - че не може да се "точи " неограничено количество аспират от хората. Може да е фатално.
За тези, които ще се подлагат на липо - проучете за процедурата каквото можете, дори "подробности " като тази, не са маловажни. Така когато отидете на консултация и ви кажат че ще ви вземат 4 л. веднага ще можете да реагирате - да контрирате или обсъдите, или каквото и да е.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: липосукция
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:59.