IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 21st February 2009, 13:20
Shnur Shnur не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 96
Изпратете съобщение чрез AIM до Shnur Изпратете съобщение чрез MSN до Shnur Изпратете съобщение чрез Yahoo до Shnur
По подразбиране

По какъв начин се мерят мазнините ?
Отговори с цитат
  #62  
Стар 21st February 2009, 20:58
Doky Doky не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Plovdiv
Мнения: 803
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Shnur
По какъв начин се мерят мазнините ?
Медицински метод,в частните клини повечето го имат,на по-прост език ти закачат за корема 2 щипки и на един монитор изписва процентното количество на мазнини.Това е и най-точният.Другият е с разни формули спроед обиколката на бицепс,врат,китка,глезен и така нататъка + височината и разни такива и пак се орпеделя,но са много неточни.По принцип състезателите културисти излзиат с 2-3% мазнини на 55+ ръце,даже имаше един случай на Андреас Мюнцер,мир на праха му,който излезна на сцената на 1.7%,колабира и свърши с живота си,и това всичко заради прекомерната употреба на диуретици,беше се изсушил като сухар.Уникална личност беше,поне от нещата,които съм гледал с него.Аз варирам около 5%,понеже нивото на тироидните ми хормони е много високо,над нормалното,имам страшно бърз метаболзиъм и стоя през цялата година адски реелфен,вените ми са навсякъде по тялото,пресата си стои целогодишно,каквото и да правя.Но това си ми е ген,малк охора са така.Другите го постигат с много диети и лишения и пак не е толквао ясно изразено.
Отговори с цитат
  #63  
Стар 23rd March 2009, 17:57
Аватара на disastermaster
disastermaster disastermaster не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 1 601
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TheLongHand
Цитирай:
Първоначално написано от flameon
Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Ами вземете се научете тогава от къде идва силата на замаха, тъй като няма нищо общо с обиколката на ръката, това се учи дори първата тренировка по бокс (ако сте ходили на такава), запомнете дори това - бицепсът НЕ придава сила още по-малко при удар, бицепсът събира ръката, не я разпъва. Пък вие си "замахвайте" колкото искате.
Така че който ходи на фитнес и прави ръка, той я прави просто заради визията, изглежда много по-добре чиста 40 сантиметрова ръка, отколкото мазна 45 см. Не виждам какво го смесвате с боя, това са детски истории.
дори големият бицепс забавя скороста на удара.....а трицепсът я увеличава.....правете си сметка
Извинете, че и аз се отклонявам леко от темата, но до някаде не сам съгласен с думите на flameon и Ivanin... Бицепсът помага при някои удари, например: широко кроше, кръстосани крушета и така наречения "touch and drag" удар или по друг начин се знае "cut and drag"...
Да поясня: ударите не са от бокса!!! При "Широкото круше" се тарси удар зад Гард-а на противника т.е. глано се цели ухото му, за да се развали равновесието му.
При "кръстосаните крушета" се целят ключиците на противника, ударат идва приблизително отгоре (Мисля че го имаше удара и в Кикбокса).
"touch and drag" - това е удар целящ максимална щета, но не чупене на кости, а разцепване на кожата т.е. аркада или спукване на скулата и тем подобни. Ударат изисква не толкова сила, колкото барзина, задалжително е максималното разтояние от противника, за да може раката да се разпъне изцяло и при допира и с тялото на противника бицепсът згъва ръката. Получава се силно протриване на кожата в следствие на което най-вероятно противникат започва да кърви.
Аз да ви кажа че донякъде сте правиДоста време съм тренирал кик бокс ,значи бицепса участва при ударите понеже ръката е под 90 градуса при крошетата леко е пристегнат ,но като цяло силата идва от рамото главно при всички удари дали прави или крошета.По принцип целта на крошето е да наруши връзките на долната челюст ,там има много нервни окончания към мозъка ,затова те зашеметяват този род удари макар и по-леки от правите да са Колкото до кървенето при втриване в кожата ..ами при всеки удар има такъв шанс в случай че удара не е нанесен правилно ,по принцип има една средна граница на тялото която не трябва да се задминава за да не се завъртиш и изгубиш равновесие .. удара трябва да е светкавичен ,все едно ръката ти има ластик бързо прибиране трябва да има също.Но това за мускулите почти всеки мускул на трупа участва гръб рамо според зависи от техниката
__________________
Ако цял живот ходите с наведена глава, никога няма да видите слънцето.
Отговори с цитат
  #64  
Стар 23rd March 2009, 18:06
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Благодарим за повторението.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #65  
Стар 23rd March 2009, 19:17
Аватара на disastermaster
disastermaster disastermaster не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 1 601
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Благодарим за повторението.
не мисля че съм повторил някой , прочети го пак и ще разбереш че си има разлики
__________________
Ако цял живот ходите с наведена глава, никога няма да видите слънцето.
Отговори с цитат
  #66  
Стар 23rd March 2009, 19:30
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Като го прочета пак, още повече почваш да се повтаряш

Да бе, ебавам се, просто казваш ясни неща, които всеки от цитираните по-горе ги знае, а и темата е стара.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #67  
Стар 25th March 2009, 13:14
no_fear no_fear не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: София
Мнения: 434
По подразбиране

Половин метър.
__________________
Мога да устоя на всичко,освен на изкушението,защото единственият начин да се оттървеш от него е да му се отдадеш.
Отговори с цитат
  #68  
Стар 28th March 2009, 18:36
Аватара на MartyMcFly
MartyMcFly MartyMcFly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Бургас
Мнения: 233
По подразбиране

Сигурен съм, че 80 % от мъжете тук излъгаха за обиколката на бицепса си . Това е все едно да ги питаш за големината на оная работа - всички ще излъжат .
__________________
нема такива екстри
Отговори с цитат
  #69  
Стар 28th March 2009, 19:55
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Явно това е твоят манталитет Кой го еня дали във интернет форум си написал 30, 35 или 45 см. Ебаси комплексарското изказване Освен това не виждам нереални мерки. Всеки нормален 12-токласник може да има ръка над 40 см. А no_fear има и снимка, според теб дали не е 50-тина см ?
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #70  
Стар 28th March 2009, 20:34
Аватара на flameon
flameon flameon не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Под юргана :)
Мнения: 350
По подразбиране

еее тоо има разлика междуу 40 см мазно и 40 см релефна ръка,тя изглежда много по-голяма
__________________
Прави каквото трябва,пък да става каквото ЩЕ !!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КолкосмвиБицепсът
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:58.