IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 26th March 2007, 23:21
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Целия тоя спорт си е нож с 2 остриета. Много дава, но и много взима. Подобряваш 1, хабиш друго. Такива са просто нещата. Затова аз след като постигнах желаните резултати намалих обема на тренировките драстично.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 31st March 2007, 20:38
Kevin_Kostner Kevin_Kostner не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: София
Мнения: 126
По подразбиране

Така си е. А според вас може ли ако взимам креатин и си тренирам в залата да кача мазно? Някъде бях чел,че се натрупвало на някои "опасни" места - корем,задник. Възможно ли е да омазня и ако е така по-добре да не взимам?
Отговори с цитат
  #33  
Стар 31st March 2007, 22:22
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Омазняването зависи само от храната. За съжаление е неизбежно, но може да се ограничи като се изчисти диетата. Това, което имаш предвид вероятно е водната задръжка. Тя изглежда като омазняване, но се маха до седмица-две, така че не е проблем. От 500гр креатин нищо няма да ти стане ако не си алергичен, само ще подобриш размерите си видимо. Аз първия път като пих креатин качих по 20-ина кг на клек, лег и тяга и качих 4 см в ръцете за по-малко от месец, което съм запазил и до днес. Така, че пробвай, само трябва повече вода да се пие, за да не се затормозяват бъбреците
Отговори с цитат
  #34  
Стар 1st April 2007, 14:35
Kevin_Kostner Kevin_Kostner не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: София
Мнения: 126
По подразбиране

Нещо много съм му се наплашил на тоя креатин,но още утре го купувам тогава. Щом няма опасност да направя корем или задник от него.
Между другото Ceko,искам да те поздравя отново за търпението и изчерпателните ти отговори. Ако бяхме от един град бих направил голяма почерпка. Наистина си много полезен на форума
Последният ми въпрос е примерно като взимам Креатин 2-3 месеца и постигна желаните резултати да го спирам ли или? Има ли опасност,това което съм качил да изчезне бързо или пък да увисне,да се превърне в мазно? Кво да правя след като получа това,което искам и какви ще са последствията от спирането му?
Мерси предварително за отговора
Отговори с цитат
  #35  
Стар 1st April 2007, 19:05
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Мерси
Креатин аз пия 40 дена, като първите 5 дена се прави зареждаща фаза с по 20 грама на ден (4 чаени лъжички) 2х5 преди тренировка и 2х5 след тренировка. Едната преди тренировка да е с някое от храненията, а другата с протеина или храненето преди тренировка, другите две по същия начин - след тренировка с протеин или с хранене и после последното с храна. После се продалжава с потдържащи дози които варират от 5 до 10 грама ... за по-добър ефект 5 грама преди и 5 след тренировка.
В зареждащия период за по добро зареждане на мускулните клетки и разпределение на креатина е хубаво да се прави следната програма:
1.Гърди
2.Гръб
3.Крака
4.Ръце
5.Рамене
При приема на креатин е препоръчително да се комбинира с прост въглехидрат.
По време на приема, ако е монохидрат може да очакваш водна задръжка, от която ще ти се струва, че правиш шкембе понеже много прилича на мазнини, но няма страшно, защото ще отмине след седмица-две. Мускул не може да се превърне в мазно никога!
Няма какво да се плашиш от креатина. Съдържа се в месото и може да се синтезира от тялото. След като нещо не е забранено от федерациите значи може много трудно да се натровиш с него.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 1st April 2007, 21:27
Kevin_Kostner Kevin_Kostner не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: София
Мнения: 126
По подразбиране

Значи в обобщен вариант да видиме дали съм разбрал правилно

1. Креатина няма да ми навреди на здравето
2. Няма от него да кача мазно, а задържането на вода (която прилича на мазно) ще изчезне до 2 седмици и коремът пак ще ми е плосък (както сега)
3. Като го пия 40-50 дни и го спра, няма да "увисна" а това,което съм постигнал с него ще си остане (мускулната маса)
4. След като постигна желания резултат,мога спокойно да го спра
5. Ако случайно видя,че се омазнявам,не ми действа добре,не харесам оформлението, и го спра,ще си се върна в предишното състояние (преди да го започна),без последствия?

Започвам да си мисля - Kreatin RULES
Отговори с цитат
  #37  
Стар 2nd April 2007, 13:55
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

1. Ако не си алергичен и не предозираш - да. Хубаво е да отидеш да се изследваш първо да видиш със сигурност дали си алергичен. Можеш лесно и сам да разбереш дали си алергичен, но по добре при лекар. Иначе начина е като направиш лека пирамида ако те е страх - 5гр, 10гр, 15гр и чак тогава почваш петте дена зареждащ период по 20 гр. Нормалните странични ефекти на креатина са трудно дишане, сухота в гърлото, сухота на езика и устните. Те се усещат леко, но се търпят. Ако ги усетиш много силно значи може нещо да не е наред. Първо пробвай да увеличиш количеството на водата, която пиеш, ако пак е така иди да ти направят изследвания.
2. Да. Само, че ти препоръчвам да си вземеш креатин фосфат, при който аз не съм имал водна задръжка. Малко по-скъп е, но си заслужава според мен.
3. Да, ако и след това храненето ти е наред
4. Да. Но едва ли за 40 дни ще постигнеш желания резултат (зависи какво желаеш де)
5. Омазняването зависи от храната, оформлението от генетиката така, че креатина няма значение тук. Иначе винаги можеш да спреш креатина без последствия.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 3rd April 2007, 22:09
Kevin_Kostner Kevin_Kostner не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: София
Мнения: 126
По подразбиране

Е,щом е така до няколко дни ще си взема креатин и почвам яко зобене.. Дано не си блъскам главата после.. но не ми се вярва От казаното дотук мисля че креатина рулира
Отговори с цитат
  #39  
Стар 27th April 2007, 15:54
KrediK KrediK не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 48
По подразбиране

1. Чел съм, че е добре креатина да не се взима постоянно, а примерно през месец. Вие как мислите?
2. Креатин на Power Food пробвали ли сте и какво ви е мнението за него? Струва 32лв. 500гр, но 62лв. за 500гр. креатин
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Креатинамноогоподробно
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:30.