IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 13th November 2006, 23:52
Убавица Убавица не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 9
По подразбиране

На мен също ми каза, че белегът ще е ниско долу, може би няма да ги покрие, но няма да е голям. Аз доста снимки видях, чрез форума, и като че ли това не ми беше такъв голям проблем, затова и не разпитвах подробно. Но той буквално ми каза - долу ниско ще е. изобщо не стана дума за онези огромни разрези открай докрай, които видях по сайтовете. Знам за тях. Моите 'секции' са към 10-12 см, а другата операция, която е отстрани, е към 15. Така че нови 10-15 см белег хич няма да ме притеснят. да не говорим, че носенето на дънки с ниска талия, откъдето може да се покаже някой шев, за мен е като the dark side of the moon...

Асет, аз също имах проблеми с коремните преси, може би една година след раждането. и повече. без да разбирам много, обаче, мисля че при секцио ти режат някъде мускули, затова след това е толкова трудно възстановяването, даже май е невъзможно, като се замисля...
а при тази операция няма рязане на мускулатурата. има "зашиване". На 10 ден махат конците, коланче един месец и на третия месец си напълно възстановен. Може би тогава ще мога да си правя серийките. /няма много да ми липсват./

Благодаря ви момичета за подктрепата, ще разгледам форума още да отида все пак на още един специалист. и да взема да слабея, че иначе само си говорим ей така.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 14th November 2006, 08:40
Stil Stil не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: София
Мнения: 535
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
Защо да не може гърди и абдоминопластика в една операция?
Предполагам ,че е заради възтановяването след операциите.И при двете не е леко
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14th November 2006, 10:41
Poly Poly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 117
По подразбиране

Първо отнема много време - само абдоминопластиката може да продължи 3-4 часа / така ми каза докторката / и второ възстановяването ще е кошмарно. Аз след операцията на циците само си помислих какво ли би било ако имах и на корема и ми стана лошо
Абдоминалната пластика много се доближава до секциото по болки и срок на възстановяване - за сравнение
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14th November 2006, 12:10
Beauty
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Отговори с цитат
  #15  
Стар 14th November 2006, 12:21
eclipse eclipse не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез MSN до eclipse
По подразбиране

Убавица, поздравления за решението!!!
Провокира ме най-сетне и аз да се регистрирам - темата ти наистина много ме вълнува, защото и аз съм на твоя хал (след 2 раждания - е, нямам близнаци, но коремът ми и двата пъти беше като за близнаци), а иначе съм 53кг (имам да свалям още 6кг до там)...
И аз съм твърдо решена да се оперирам, но мисля да изчакам поне година още (родих второто преди 6 месеца). Освен от секцио (около 10см), имам и белег от апендицит (+ дренаж)..., абе бая съм "заклана" и аз, в добавка на сбръчканата, виснала кожа... Та възможният белег след пластиката, също ме вълнува - Исках само да споделя, че докато се ровех из нета, попаднах на случай, при който обясняваха, че ефекта от операцията не бил много осезаем, защото пациентката държала белегът и да не бъде по-голям от "секциото", и съответно не са успели да издърпат достатъчно кожа...Значи, можеби има значение това, както и конкретното състояние на кожата естествено...
Динев, задължително ще бъде един от хирурзите, с които ще се консултирам - и на мен ми е фаворит, само от прочетеното за него тук във форума. Единственият проблем е, че не съм от София, или градовете, в които "гастролира"..., но ако трябва ще ги пропътувам тези 300км, да му се не види...

Друго, което ме вълнува в момента, и се извинявам, че ще използвам твоята тема, е дали някой има отзиви за д-р Станимир Георгиев? Той е местно светило, и знам че е првил ?успешни? абдоминопластики, но след случая на Вили (от форума) с Калудов, нещо ме гони параноя, и като че ли нямам склонност да се доверя на някой хирург извън София или Варна...А, за този Георгиев дори ми предлагат да ме вкарат в клинична пътека с направление и операцията да ми излезе без пари...
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14th November 2006, 17:36
vivid vivid не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 7
По подразбиране

Убавице, а за цена говорихте ли?И аз имам нужда от такава операция, година и 2 мес.след раждането все още изглеждам като бременна
Отговори с цитат
  #17  
Стар 14th November 2006, 18:37
Убавица Убавица не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 9
По подразбиране

900 eura. във Вита. за другите места не съм питала.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 14th November 2006, 20:08
Poly Poly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 117
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
Абе, незнам как е секциото,ама моята приятелка си прави абдоминопластика и надмускулна мамопластика в една операция и стана пълноценна в движенията си и в ежедневието си по-бързо от мен с моята напълно подмускулна мамопластика.
И кой доктор се съгласи да и направи двете операции заедно?
Отговори с цитат
  #19  
Стар 14th November 2006, 21:57
Stil Stil не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: София
Мнения: 535
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от eclipse
Друго, което ме вълнува в момента, и се извинявам, че ще използвам твоята тема, е дали някой има отзиви за д-р Станимир Георгиев? Той е местно светило, и знам че е првил ?успешни? абдоминопластики, но след случая на Вили (от форума) с Калудов, нещо ме гони параноя, и като че ли нямам склонност да се доверя на някой хирург извън София или Варна...А, за този Георгиев дори ми предлагат да ме вкарат в клинична пътека с направление и операцията да ми излезе без пари...
Айде и още един Георгиев ,сега новите ще се шашардисат вече
Отговори с цитат
  #20  
Стар 15th November 2006, 09:16
eclipse eclipse не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 33
Изпратете съобщение чрез MSN до eclipse
По подразбиране

Цитирай:
Айде и още един Георгиев ,сега новите ще се шашардисат вече Rolling Eyes
Хе-хе, Stil - едва ли ...Всъщност не очаквам някой да го е чувал, пък и не съм срещала много съграждани точно в този подфорум...
А те, тези Георгиеви са цяло племе - Яд ме е, че не мога да си спомня първото име на този, който ми прави операцията от апендицит преди години (за да го похваля)...Точно тогава, той тръгваше да се развива като пластичен хирург, ако не се лъжа (предполагам, че е един от 2-мата по-известни тук) и всички се дивяха на перфектния ми белег - Наистина е почти незабележим и тънък (а операцията беше тежка, заради спукване на апендикса и перитонит) - Като го сравнявам с такива белези на други хора (и с белега ми от секциото, защото знам че вида на белезите зависи и от самата кожа), направо е произведение на изкуството...Май трябва да се извиня за офф-топика...

Та, пак по темата за абдоминопластиката - А Динев, или някой друг дали практикува този метод, при който се реже концентрично около пъпа, и кожата се прибира към средата на корема, т.е. остава само белега от зашиването на пъпа?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АбдоминалнапластикаДинев
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:42.