IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th June 2010, 12:19
disturbia disturbia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: София
Мнения: 4
По подразбиране Въпрос за храненето отностно областта на корема.

Здравейте!От около 2 месеца правя упражнения за вкъщи като бейли денс и аеробиката Pump it up и доста съм прибрала в корема и имам хубави форми.

Висока съм 1,58 и съм 53 кг.,но не съм пълничка,а по-скоро отпусната малко.

Имам много хубаво тяло,но проблема в коремната област.Прочетох повечето теми тук.Но въпроса ми е по-различен,така че не се сърдете,че правя отделна тема.

Областа около пъпа имам възглавнички и знам,че трябва да ги изгоря.Но това ще стане с храна.

Бихте ли ми препоръчали с каква храна по точно.

Знам,че трябват много течности,плодове и зеленчуци.Това и правя,но на какво да наблягам повече.Пак казвам.Стегнала съм на всякъде,но корема освен със спорт какво да ям по специално,за намаляване на обиколката на талията.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th June 2010, 11:28
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Всеки фитнес инструктор ще ти каже, че точно корем с диета не се сваля. Сега ме мързи да обяснявам, но в общи линии става дума за това, че диетите (имам предвид въобще хранителните режими) ще стопят подкожната мазнина на корема. Ама проблемът с корема е, че трупа мазнини навсякъде, включително по органите, между тях - а бе навсякъде. И тези мазнини са абсолютно недосегаеми за диетите. Само специални упражнения, много конкретни и целенасочени, имат ефект. Обаче ако наистина си се изтървала да натрупаш вътрешни мазнини, почти е невъзможно да се отървеш от тях на 100%. Говори със специалист. Дотогава ти давам едно упражнение, което се смята за най-ефикасно: представи си, че ще правиш лицеви опори. Заеми позиция, но не се подпирай на длани, а на ръцете от лакътя до дланите. Просто стой така повдигната на изходна позиция, не се набирай. Краката опрени на пръстите. В началото ще го правиш многократно през деня, защото няма да изкараш и 30 секунди. А трябва да стигнеш до 3 минути. Успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th June 2010, 11:42
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Чак пък невъзможно, няма невъзможни неща

И именно диетата е водещата при абсолютно релефния корем, а не тренировките. С много тренировки и неправилна диета можеш да имаш стегнат корем - но пухкав, особено за жена. Каквато и да е целта при оформяне на тялото, много по-важна роля играе храненето, именно то е ключовия момент при максималното достигане на определена цел.

Аз не мисля, че въпросът ти е по-различен от останалите теми за стягане на корема, така че - чети тях, научи нещо и тогава попитай - правилно ли е това или не. И естествено експериментирай със себе си, твоят организъм е уникален. Виж как се хранят хората, когато отслабват и си направи изводите Отделно - стегнат корем за 2 месеца само с твоите усилия трудно ще направи който и да е, освен ако и преди тези 2 месеца му е бил стегнат Така че дори да не променяш нищо, нормално е топенето на мазнини да се забави с времето и темповете да не са като в началото, като с времето ще става все по-бавно и по-бавно. Ако ставаше за 2 месеца плоския корем, светът щеше да е едно по-красиво място
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th June 2010, 12:03
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Съжалявам, така пише по книжките. Понеже съм от старата генерация, не разчитам на нета, а на статии и книжки. С диета се свалят само подкожните мазнини, а вътрешните само със специални упражнения, и то малко под въпрос. Просто се надявам, че е доста млада и не е успяла да натрупа много вътрешни.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th June 2010, 12:40
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Иванин го каза много правилно - "няма невъзможни неща" и за "абсолютния релефен корем"... Разбира се и с едното, и с другото може да стигне до желания ефект, но не е добре да се стресира организма. Като например да се яде какво ли не и да се претренирва. Не само може да удари по здравето, но това дори не е и гаранция за успех. Коремът може да си остане без промяна.Това важи и за гладувания и по-строги диети (не всеки е способен да издържа на такива)... За това е най-добре да има подходящ баланс между хранене и движение. Какъв ще бъде той е индивидуално... "И естествено експериментирай със себе си, твоят организъм е уникален."

Ще ме извиняваш, че те цитирам
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th June 2010, 12:40
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Иванин го каза много правилно - "няма невъзможни неща" и за "абсолютния релефен корем"... Разбира се и с едното, и с другото може да стигне до желания ефект, но не е добре да се стресира организма. Като например да се яде какво ли не и да се претренирва. Не само може да удари по здравето, но това дори не е и гаранция за успех. Коремът може да си остане без промяна.Това важи и за гладувания и по-строги диети (не всеки е способен да издържа на такива)... За това е най-добре да има подходящ баланс между хранене и движение. Какъв ще бъде той е индивидуално... "И естествено експериментирай със себе си, твоят организъм е уникален."

Ще ме извиняваш, че те цитирам
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th June 2010, 12:50
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Спокойно, първия път е безплатно

дундьо, аз не смятам, че въпросните "възглавнички" по корема са вътрешни мазнини около органите й, ти защо така смяташ? Освен, ако органите не са над кожата, тоест по някаква причина нейните органи са от външната страна на корема
Нейният проблем е често срещан, дори винаги се среща при жените и става въпрос именно за подкожни мазнини, които изискват огромни усилия, за да се изчистят. Аз го визуализирам, не знам за теб И не визуализирам никакви органи
Въпросът е не толкова да лишава организма от някаква храна, колкото да не му я дава в излишък, за да има добър ефект от тренировките.

И пак казвам, не пише на колко години е момичето, но 53 кг не ми изглеждат тежка форма на затлъстяване (отделно, че ми звучи като млад човек) , за да става изобщо дума за такъв вид затлъстяване.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th June 2010, 14:17
disturbia disturbia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: София
Мнения: 4
По подразбиране

Благодаря ви много за обърнатото внимение и информация!

На 17 г. съм и не страдам от манията да бъда плоска дъска,но корема ми е проблемна област.

Не се подлагам на диети.Но се старая да ям здравословно.Не тренирам всеки ден.Но се старая като нямам възможност да наблягам сутрин на 15 минутна гимнастика + задължително коремни преси.

дундьо, това упражнение го правя редовно и е много гадно.Веднага след коремните преси.Вече мога да издържам около минута и нещо.

Реших да скачам на въже и да тичам сутрин в парка.Мисля,че това много ще помогне.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th June 2010, 14:26
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

тук да се изкажат и по-компетентните в областта на фитнеса, но като правиш силови упражнения, ти само развиваш мускула, а не топиш мазнините около него. Какво те топли един развит ( в следствие на което и по-обемен мускул) ако той не се вижда от тлъстинки? Май трява да наблегнеш на кардио тренировките- плуване, бягане - нещо което натоварва цялото тяло
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th June 2010, 15:53
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Ами, пак за съжаление, има едно нещо, наречено структура. Може да си слаб, но да имаш коремче. Или бричове на бедрата, или двойна гуша, или дебели ръце горе. Или пък щръкнал задник и пр. и пр. То си е натура. И без да си затлъстял, пак въдиш някъде мазнотийки. Коремът при жените е много ключово място. Няма нищо общо с бирените шкембета на мъжете, които с диета се стопяват светкавично. Просто при някои се отлага там и това си е, и не пита отвън или отвътре да трупа. Но момичето е младо и трябва да се справи, защото навреме се е сетило.
Иначе само за статистиката - вярно е, че няма невъзможни неща, но като опира до вероятности... сметката е друга. Просто наистина се надявам, че проблемът е подкожен.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросзахраненетоотностнообласттанакорема
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:49.