IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Хранителни режими > Диети


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #71  
Стар 11th March 2011, 15:51
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

По принцип с всичко съм съгласна, ама как да ти обясня, че 80% от диетуващите дами ги ползват именно за залъгалка, а не за пълноценна храна. Кое да ти позволявам, та аз самата не броя калории
Хубаво си го казал във втората част на поста си, ама... знаеш ли колко са тия, които започват от ядките и след това запълват до 1000 или до колкото там... много малко.... аз лично се отказах, пък ти ако ти е кеф, бори се с вятърни мелници
Отговори с цитат
  #72  
Стар 11th March 2011, 16:05
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ми аз имам някакво такова вътрешно желание да го напиша, както попринцип да пиша нещата, които знам, че са правилни. Както каза в предишен пост, всеки има глава на раменете и може да чете. Но веднъж написано (и прочетено), след това поне не може да се използва оправданието, че "не са знаели". И вече всеки може да си направи извод за себе си и да си отговори сам на въпросите, не че смятам да се боря с вятърни мелници ; )

А ядките придобиват още едно положително качество в днешно време - те са от малкото "живи" храни, които човек може да консумира и да съхранява в сурово състояние и лично за мен придобиват статут на "златна" храна. А както знаем, обработените храни допринасят с пълна сила за куп проблеми, включително затлъстяване. Ето написано е, който желае го взима предвид, който не - да е жив и здрав ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #73  
Стар 11th March 2011, 16:25
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

От ядки ли започнахте да дебелеете вече... Хах
Отговори с цитат
  #74  
Стар 19th March 2011, 20:50
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Solver
.................................................. .................................................. .................................................. ............
А ядките придобиват още едно положително качество в днешно време - те са от малкото "живи" храни, които човек може да консумира и да съхранява в сурово състояние и лично за мен придобиват статут на "златна" храна. А както знаем, обработените храни допринасят с пълна сила за куп проблеми, включително затлъстяване. Ето написано е, който желае го взима предвид, който не - да е жив и здрав ; )
Освен да са сурови , несолени- има ли друго , което да гледам ?
Дали ги обработват с химикали ?
С една дума - какви ядки купувате , за да са максимално полезни ?
Отговори с цитат
  #75  
Стар 19th March 2011, 22:26
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

С една дума, купувайте ядки от мен

При суровите ядки (отделени от обвивките си) най-важно е да са максимално пресни, тъй като престой за повече от 1 месец в нормални условия (в смисъл без да се съхраняват на хладно, сухо и тъмно място, каквото няма в магазините, само са вакумирани) се смята за максимален, за да бъдат в най-добро състояние. Естествено те могат и 5 месеца да стоят, но да кажем кашуто доста бързо се разваля, за разлика от бадема, т.е. зависи от самата ядка.

Така че освен сурови, несолени (то суровите няма причина да са солени), най-важно е да са пресни, което обикновено личи по външния им вид, усеща се и при консумация.

Най-добре е да се съхраняват с черупката си, т.е. и така да ги купувате или изобщо набявате, ако имате възможност, защото то е гаранция за запазените им качества. А когато са белени, важното е да са вакумирани възможно най-скоро след това и още по-добре е, ако са държани в по-специални условия, а не просто на рафта.

Аз имам възможност да взимам ядки от голяма фирма на едро, с много добро качество и в рамките на София мога да снабдявам, който има желание, но говорим за килограми.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #76  
Стар 19th March 2011, 23:59
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Мерси много . Ти в София ли си ?
Отговори с цитат
  #77  
Стар 20th March 2011, 00:24
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Аха.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: малкитриковекакданадхитримглада
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:58.