IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th June 2010, 14:02
Аватара на Drebosacheto
Drebosacheto Drebosacheto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 67
По подразбиране Агресията по пътищата и не само...

.

Последно редактирано от Drebosacheto : 11th January 2014 на 21:29
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th June 2010, 19:58
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране Re: Агресията по пътищата и не само...

Цитирай:
Първоначално написано от Drebosacheto
Напоследък толкова често се сблъсквам с комплексирани егоцентрици без елементарна култура и спазване на елементарни правила на движение, че се замислям дали да не си взема газов пистолет, но проблема няма да се изкорени.
Кой проблем да се изкорени - че някой кара агресивно, или че ще има един ненормален с газов в повече Шегувам се. Едва ли агресията е решение на агресията. Или както казваше малкия Алберт на времето - "Не можем да решим проблемите, като използваме същия начин на мислене, който сме използвали, когато сме ги създавали.". Не виждам и какво има да говорим по темата, но пък и положението не е чак толкова зле, някак си е останало едно такова чувство от преди, но нещата се оправят, било то с малки темпове.
Ето вчера човек от Пловдив щеше да си вади телефона и да снима как кола спира на пешеходна пътека в София, 'щото не беше виждал, това е някакъв напредък
Агресивният човек си е агресивен човек, не му е проблема само пътя, все си намира кой да набие Но пак казвам, според мен тези вече намаляват и дори се стремят да стигнат нормалния брой, ако има такъв

Цитирай:
Ще се радвам на всеки коментар, спомагащ улиците да не са пълни с псуващи се хора, а с разумни, зрели личности с елементарна култура на каране и общуване.
Е, явно няма да си радостен човек, поне темата няма да е причина за радостта ти. Мога да те упътя към друга държава и мечтата ти ще се сбъдне Дори и улиците ще можеш да наречеш улици, пък хората - хора. Тук малко се разминават определенията и визираните от теб съществителни (или същества трябва да кажа, но пък улицата едва ли е същество, не знам вече) .
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th June 2010, 23:57
Аватара на Drebosacheto
Drebosacheto Drebosacheto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 67
По подразбиране Re: Агресията по пътищата и не само...

.

Последно редактирано от Drebosacheto : 11th January 2014 на 21:29
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th June 2010, 09:02
Аватара на Seltakis
Seltakis Seltakis не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 163
По подразбиране

В първият момент се изкуших да напиша нещо цинично, че квото и да си говорим по форумите, кучетата си лаят, а керванът си върви. Но не съм прав. Ако всеки прояви макар и малко смирение и обърне поглед първо към себе си, а не "...да ама те..." или "що пък точно аз, я виж другите..." или "бе да не съм аз най-големия балък"....може би нещо ще се промени. Защото го има синдрома "те". Винаги нарушителите, наглите, бруталните са "онези" и "те". Нека всеки сложи ръка н асърцето и да признае сам пред себе си "Аз спрях ли последния път на пешеходна пътека или се направих на ударен, понеже видях, че хората и без това не смеят да пресекат"
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th June 2010, 09:02
Аватара на Seltakis
Seltakis Seltakis не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 163
По подразбиране

получи се дублаж, моля модератор да го изтрие това второто
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th June 2010, 09:43
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Drebosacheto
онези, на които правилата и законите им пречат да си направят отделна, " Неандерталия ", и там да прилагат диващината си, докато не се изпотрепят.
То вече е направено Това, че си попаднала в "Неандерталия" е просто липса на късмет. И ако мислиш, че се шегувам, попитай всеки турчин и румънец с какво щастие влизат в България, независимо дали са с кола или ТИР, защото знаят че за 20 евро могат да карат без ограничение в скоростта, за 50 евро могат и да пият през това време, а за 100 евро могат да накарат полицаите да тичат голи пред тях и да се шляпат взаимно (не знам това на кой би доставило удоволствие, но пък хора всякакви) . И после си представи, че 100 евро за теб означават 200 лв, което би било средно голяма сума, а за тях означават точно нищо.

Ако условията го позволяват, няма кой да спре човека (не българина, а човека) да се чувства "свободен" да прави каквото си иска, било то несъществуващи закони, религия и "морални ценности" , чието значение дори не се знае от повечето хора, станало е просто като някаква модерна фраза - "Да научим децата на морал" , докато той не съществува извън думите ни.

Така че както щеше да каже Seltakis, но не каза Каквото и да говориш по форумите, докато не си вземеш еднопосочния билет за Германия, Австрия, Финландия и където си искаш другаде, кучетата си лаят, а у нас лаят повече, 'щото просто ги има Дори са развили някакво занимание да лаят по преминаващи коли, явно ги виждат като големи и ръмжащи противници.

Ето дори това е причината Шаро да го няма тук вече Толкова му хареса да тича, лаейки, след колите, че не му остава време за друго.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #7  
Стар 19th June 2010, 15:56
Аватара на Drebosacheto
Drebosacheto Drebosacheto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 67
По подразбиране

.

Последно редактирано от Drebosacheto : 12th January 2014 на 00:14
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st June 2010, 11:01
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Drebosacheto
...Обаче чувството, че ще си я чета и препрочитам сама не ме напуска
Аз имам такива теми, в които предимно аз си пиша, но гледам че все пак с времето се четат. А може и след време някой да я открие като "стара тема" и да я възобнови. Така че прави каквото трябва, пък да става каквото ще.

Не ми се философства сега за агресията, но ето едно скорошно заглавие от вестниците:

Уби баща си с тесла, а уж мразеше насилието
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=514398

горкото момче
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21st June 2010, 14:34
Аватара на Drebosacheto
Drebosacheto Drebosacheto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 67
По подразбиране

.

Последно редактирано от Drebosacheto : 11th January 2014 на 21:30
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24th June 2010, 10:53
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

ммм, те "моите" теми са предимно в други раздели, не в Общи приказки. Току-що обаче ми попадна друга тема, подобна на тази. Може би ще ти е интересна:

http://www.tialoto.bg/forum/viewtopic.php?t=13438

Иначе да, за момчето и аз мисля, че е жертва в случая и натрупаното напрежение е избило по възможно най-лошия начин. Много жалко.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Агресиятапопътищатанесамо
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:55.