IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #371  
Стар 3rd June 2010, 13:51
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Не искам да подценявам и омаловажавам написаното от теб Натали, но съм уверен, че има детайли, които променят картината, а ти не си им обърнала внимание.

Абсолютно сигурен съм, че няма връзка между двете неща и пъзелът ти се е наредил едва след трагедията, която си преживяла.

Използвам случая, да изкажа съболезнованието си за случилото ти се. Но пак повтарям, че няма връзка между сънят ти и инцидента.

В сънят ти не се случва нищо, което да загатва за катастрофа и гибел. Освен това не може да твърдиш със сигурност, че лицата на "непознатата жена" са еднакви.

Да не говорим и за явлението "дежа-ву", което със сигурност под една или друга форма е замесено и в твоя случай.

Пиша всичко това не защото искам да те убедя в нещо, а защото не бих искал другите хора да се психират от такива истории.
Отговори с цитат
  #372  
Стар 3rd June 2010, 14:07
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Сигурно си прав, liophy. Аз самата не обичам да се поддавам на страхове или външни внушения. Всеки е имал нещо подобно. И обикновенно след като се е случило, съзнанието ни някакси намества пъзела, за да се захванем за някакъв детайл и да се самообвиняваме, че: ето, съдбата ни го е подсказвала, а ние не сме успяли да разчетем знаците и сме допуснали (вменяваме си вина) да се случи. Почти на 80-90% съм сигурна, че тогава в съня ми са присъствали и други елементи, но от позицията на времето, това което описах в поста си е останало в съзнанието ми. За съжаление имам доста такива случки в живота си. След поредната, която е от доста отминала дата, започнах всеки "подобен" сън (сън, който ме тревожи със своята натрапчивост или по някакъв друг начин) да го споделям с един човек, на когото имах доверие (в смисъл, че няма да ме приеме за ненормална). Толкова неща се реализираха в действителността, че той ме накара да пиша на хартия всичко, което сънувам (чак на него не му се вярваше) Така и направих и правя все още.
__________________
Няма начин, да няма начин!
Отговори с цитат
  #373  
Стар 3rd June 2010, 14:44
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Интересно би било да се сравни написаното, с реално случилото се.

Аз не се съмнявам в това, което си написала. Просто се чудя дали връзката между него и реално случилите се неща, е достатъчно ясна.

Защото понякога човек тълкува нещата по субективен начин.

Например, ако сънуваш че се къса въже, защо трябва това да значи нещо друго (уволнение, болест или каквото и да било друго).

Всеки има странни сънища. При теб поради една или друга причина те са повече и явно са повтарящи се. Но пак повтарям, съвсем друг остава въпроса за тълкуването на въпросните сънища и връзката им с действителността.

Защото ако приемем това, което ти казваш, означава да приемем, че бъдещето е предначертано. А това е нещо, което лично аз съм напълно убеден, че е невярно. Лично аз съм категорично уверен, че бъдещето е динамично и се изменя непрекъснато. И изменението е свързано с моите (и на всички други хора) действия/бездействия.

Ако приемем, че моите (нашите) действия/бездействия са предначертани от някой (нещо) там горе, това значи че аз реално съм марионетка. Това би значило, че моите чувства и емоции не са истински, а са част от картината на големия художник.

Това би значило, че реално моето съществувание не е истинско.

Лично аз досега не съм се съмнявал в истинността на моите чувства и емоции, в тяхното значение и макар и микроскопично влияние на останалите хора. Следователно съдбата е динамична, следователно няма как да бъде предсказана/ видяна или сънувана.

Естествено, това не значи че съм прав. Това е просто моето мнение.
Отговори с цитат
  #374  
Стар 3rd June 2010, 15:11
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

liophy, напълно си прав. Аз същ овярвам, че ковем сами съдбата си, но... има неща към които без да искаме клоним (подсъзнателно повтаряме грешките на родителите си или нещо подобно) Много неща съвпадат, но както казваш-тълкуването е субективно нещо. Като пример: когато сънувам, че някаква жена има дълга коса и я е сплела на плитка, за мен "означава", че е бременна. Така познах бременността на няколко свои приятелки в стадий, когато те все още или не знаеха или криеха този факт. Относно плитката, до сега не съм имала нито един едно "разминаване".
Но наистина, всичко е прекалено субективно и лично. Инак бих се "довършила", ако знаех, че всичко е един театър и аз просто играя някоя роля за милионен път...
Не смятам, че нещата се предначертани, а по-скоро, че когато нещо се случва или случило има хора, които могат по "необясним" начин да усетят събитието или както и да се казва това-просто да знаят, че нещо някъде става.
__________________
Няма начин, да няма начин!
Отговори с цитат
  #375  
Стар 3rd June 2010, 15:38
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от NatalyTake
когато нещо се случва или случило има хора, които могат по "необясним" начин да усетят събитието или както и да се казва това-просто да знаят, че нещо някъде става.
Лично аз като един прагматик не вярвам в нищо свръхестествено. Включително и в това. Но от друга страна с годините започвам да допускам все повече, че е възможно да има и неща, за които аз да не знам или не разбирам.

Затова, чисто хипотетично, мога да приема, че ти си права за това нещо. Някои хора усещат неща, които другите не могат. Не всички хора са еднакви, не всички имат еднакви способности.

Но дори и така да е, това би важало само за неща, случващи се в момента. А ти в твоята случка говореше за бъдещето.

Затова и приех разказа ти по-скептично.
Отговори с цитат
  #376  
Стар 3rd June 2010, 15:41
Аватара на sportakus75
sportakus75 sportakus75 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: КИТАЙ
Мнения: 7 146
По подразбиране

тука на кафе ли се гледа искам и на мен
Отговори с цитат
  #377  
Стар 3rd June 2010, 18:53
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Сънищата са проекция на подсъзнанието ни, което понякога може да ни казва много неща,които ние в "реалното" си,будно състояние да не знаем или да не можем да разберем.Всеки човек може да си направи съновник,като записва и съня, и случилото се скоро след това, и да установи има ли някаква връзка или зависимост, според повторенията във времето.
В случая Nataly е установила такава връзка между плитката в съня и бременността.Понякога,разб ира се,сънищата може да не означават нищо и да нямат връзка с последващите събития.Но ако са повтарящи се за мен лично е сигурно, че имат смисъл и значение.Дори и Nataly да е напаснала жената от съня си(цялата история звучеше като филм,направо настръхнах като я четох) с реалната такава е най-малкото странно това,че тя е искала да й каже нещо без да я познава.Прекалено много съвпадения.Жалко,че срещата с жената никога не се е състояла,може би това щеше да отговори на много въпроси.
Аз лично не намирам за свръхестествено това, подсъзнанието да ни подсказва неслучили се все още събития в сънищата ни.Или поне при някои хора.На базата на такива "подсказки" ние можем да решим да променим намеренията си,да направим или не направим нещо,което показва,че съдбата ни не е предначертана,ние имаме силата да я променяме.Но в някои случаи някаква по-висша от нас сила се опитва да ни покаже по-правилна посока.
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #378  
Стар 13th June 2010, 15:07
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Здравейте! Като сте отворили дума за сънищата, ще ми се и аз да споделя нещо. Не много често, да кажем 1-2 пъти годишно сънувам, че мои близки хора умират. Така е от няколко години насам. Сънувала съм, че всички членове на семейството ми умират, най-често майка ми Всъщност аз не виждам да умират, а просто знам, че са мъртви. В момента, в който се събуждам съм цялата обляна в пот и плача и съм ужасно стресната, но сега например самият сън може да прозвучи много смешно...
Ще споделя последните два: преди повече от година сънувах, че сестра ми ще ме вземе от училище и ще ходим някъде. Тя ме чака долу на метростанцията, а аз точно влизам. В момента, в който минавам идва метрото и не знам по какъв начин то се врязва в станцията и всички хора умират. Това става пред очите ми...
А последнит сън беше, че аз, майка ми, една моя приятелка и сестра ми сме се събрали в апартамента на един приятел, в когото преди време често се събирахме. Сънувах, че майка ми е заспала на едно легло, а аз и приятелката ми сме в кухнята и тя ми казва, че е много гладна, но с много гаден тон, все едно ми е много ядосана и само настояваше и викаше, че е гладна. Извади от някъде един цял хляб и започна да го чупи на залци и да го хвърля навсякъдъе, а аз само чистех. И по едно време дойде сестра ми и ми каза, че мама е умряла.
И двата пъти се събудих ревяща, много гадно беше. Нищо особено не се е случвало след това. Нищо лошо, поне. Доста пъти съм сънувала такива неща, ужасно е. Какво може да означават?
Отговори с цитат
  #379  
Стар 13th June 2010, 15:30
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

че много дъжиш на близките си, страх те е за тях и от представата за живот без тях, че имаш задържани много негативни емоции и ти е необходима почивка на остров, примерно Мавриций
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #380  
Стар 13th June 2010, 20:59
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

Аз, когато сънувам, че някой мой познат умира, винаги става така, че си развалям отношението с него после. Все едно в реалния живот спира да съществува за мен. За майка незнам, различно е.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Страшниисториинеобяснимипреживяванияималилисте
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:01.