IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 3rd November 2012, 12:22
Аватара на _strawberry
_strawberry _strawberry не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 57
По подразбиране

Здравейте, имам спешна нужда от вашата помощ... Наскоро започнах работа, на място което се стои на крак(с токове) по близо 12часа на ден. Какво мога да направя за да предотвратя появата на разширени вени, капиляри и отоци на краката.Евентуално някакви медикаменти, които да започна да приемам превантивно или да се мажа?
Разбрах, че е хубаво да се правят студени компреси и такива душове, трябва да се пазят краката от слънце, да се движа колкото се може повече и т.н. Също така имам ластични чорапи за разширени вени, които от днес слагам сутрин след ставане за няколко часа и си купих обувки с платформа( което надявам се, ще намали до някъде натоварването)...И майка ми страда от това и вероятността да имам същия проблем се увеличава... Моля ви, дайте някакъв съвет!Не мога да напусна работа, а не искам да жертвам нито добрия вид на краката си нито здравето. Благодаря предварително на всички, които ще се включат!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 18th July 2013, 10:13
alebi alebi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 15
По подразбиране

От разширени вени страдат все повече хора.Зависи от стадия на развитие, но аз мога да споделя личния си опит.Работата ми налага да стоя права по 6-7 часа и така за 2 години получих разширени вени все още в лек стадий.за облекчаване на болките в краката и премахване на проблема си купих гел за мазане от невен.Звучи и е съвсем безобидно,но дори за моя изненада гелът подейства и то доста бързо и видимо. Ето линк http://www.zdravemarket.bg/bg/ezine/...25ml-10345.php
Отговори с цитат
  #13  
Стар 18th July 2013, 11:26
mihaela67 mihaela67 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 23
По подразбиране моята леля

Моя леля беше с ужасни разширени вени, възлите й изглеждаха кошмарно, почити не се движеше. Нейната дъщеря живее в ЮАР, изпрати й пари и я оперираха в Австрия. Това й реши в значителна степен проблема.Ако имаш възможност, виж къде могат да те оперират.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: разширенивени
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:33.