IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 24th November 2008, 13:13
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Allure_
...При мен няма никакъв ефект,но пък доста я хвалят иначе.....
И при мен така.

Ето някои неща, които съм вадила от нета и ми се отразяват добре:

Специална маска за много суха и изтощена коса

1 с. л. рициново масло, 1 с. л. глицерин, 1 ч. л. ланолин и 2 жълтъка се разбиват на майонеза и се нанасят върху косата. Поставя се загряващ компрес и се държи 1 час. След свалянето му косата се увива в гореща влажна кърпа за още 10 мин., измива се и още докато е влажна, се втриват 3-4 капки растително масло.

Аз по-често си правя комбинираната - отваряш хладилника и каквото ти попадне пред очите - зехтин, бадемово масло, жожоба, стимулант на Икаров, мед, кисело мляко, жълтък, ракия, оцет/лимонов сок, тривитаминол. Най-хибаво е да се загрее и да се седи колкото може повече. След измиване - хининива, розова вода и себорал. (хининовата вода изсушава обаче, внимавам да е наистина само в корените).

Ето няколко маски за суха и изтощена коса. Може да си харесата нещо

Билков балсам за подхранване на суха коса

Билков балсам за подхранване на суха коса. За целта ви трябват 300 мл зехтин. Към него се добавят по една супена лъжица от следните билки: лайка, коприва, розмарин, босилек, здравец и хвойна. Сместа трябва да престои на тъмно и топло място 40 дни. След това се прецежда и се добавя сокът на един лимон. Втрива се в корените на мокра коса.


Отвара за изплакване на силно изтощена коса с розмарин и коприва

Към половин литър кипяща вода се добавя по една супена лъжица розмарин и коприва. Тя трябва да ври 10 минути, след което се отстранява от огъня. След като изстине, се прецежда. Получената течност се използва за последно изплакване след миенето с шампоан.
Маска за суха коса с кисело мляко и жълтък

Към чаша добре престояло кисело мляко се добавя един жълтък и се разбърква добре. Сместа се нанася на косата и се държи около 20 минути. Измива се само с вода.


Маска за много суха коса

1-2 жълтъка, 1 с.л. зехтин
Разбъркайте съставките на гладка каша и намажете косата по дължина, като сте особено внимателни към върховете. За много дълга коса са необходими два жълтъка. Оставете да действа половин час.

Маска за коса със зехтин и лимон

Изстисква се един лимон, прибавя се зехтин, намазва се цялата коса от корените до върховете, стои се около 20 минути и след това се измива. Маската е подходяща за изтощени коси.

Маска за суха коса с брашно

1 с.л. царевично брашно, 1 ч.л. зехтин, 1 яйце и 100 мл отвара от черен чай. Нанася се още докато е топла и се държи на главата един час. Измива се с мек шампоан.

Маска за тънката и чуплива коса

1 с.л. овесени ядки, смлени на брашно, 1 с.л. рициново масло, 1 с. л. прясно мляко и витамини на маслена основа - А, Е или D. Държи се на главата 4 часа, след което се отмива.


Маска за гъста и лъскава коса на Ирен Онтева

1 шишенце глицерин, 1 лъжица мед, 1 жълтък и 1 лъж. алкохол. Всичко се разбърква и се нанася на косата. Колкото повече време стои, толкова по-лъскава става косата.

Маска за плътност, обем и подхранване

3 жълтъка, 1 с. л. зехтин и 1 к. л. ром се разбъркват. Нанася се на косата кичур по кичур. Действа 20 минути. Главата се покрива с кърпа.. Изплаква се с хладка вода.

П.П. Има много други теми за подхранване на косата в Красота...
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #22  
Стар 27th August 2013, 12:26
d.georgievna d.georgievna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 1
По подразбиране

http://kozmetika.bg/show/BIOPOINT/32...b1396831a8398f
Тези кристали са за суха коса и много добре подхранват и изглаждат косъма.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 22nd September 2013, 11:07
Аватара на Асдис
Асдис Асдис не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2012
Мнения: 16
По подразбиране

Моята коса също е суха и използвам маски,които сама си забърквам като тези по-горе или купувам от магазина.Смятам,че за косата трябва да се грижим отвътре навън,вече две години пия витамини и минерали за коса,кожа и нокти и съм доволна.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 6th October 2013, 15:38
DaKing DaKing не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 120
По подразбиране

Момичета, пропускате едно основно нещо и то е - проблемите с косата са вътре в тялото, а не отвън на косъма. Разнообразното хранене и спортуването помагат за тези неща. По принцип липсата на витамини е основното нещо, когато говорим за проблеми със съединителната тъкан. Биотин е витамин от група Б и има страхотни резултати върху коса, кожа и нокти. Маслото от пореч и вечерната иглика пък много подхранват косата и я правят по-здрава. Haya labs предлагат страхотни неща за тази цел. Доста инфо има в нета, прочетете и ще разберете, че тези маски и външни манипулации като цяло са временно решение на проблема.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 21st October 2013, 07:46
alebi alebi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 15
По подразбиране

Аз също имам много суха коса,къдрава(което по принцип е проблем на всички къдрокоски) която лесно се начупва.Освен,че трябва да се подстригва редовно,няма как да не мине без маски и подхранване. Да не говорим,че през лятото косата се изсушава двойно повече и на есен,ако не се направи нещо по въпроса-изглежда в окаяно състояние.Маски на пазара има в изобилие.Всяка коса има индивидуални потребности,но все пак-аз препоръчвам тривитаминол от ветеринарната аптека.Втривам го директно в косата и завивам с кърпа.Стоя 2-3 часа(колкото повече,толкова по добре).Взимам и витамини,защото е известно че красотата идва отвъртекапсули за коса,кожа и нокти.Цинк биотин на Абофарма използвах като съчетание и с други здравни ползи(специално при мен).http://www.zdravemarket.bg/bg/ezine/...намерих и линк към него.Разбира се можете да се спрете и на друг продукт0разнообразието и при тях не е малко.Успех!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 22nd October 2013, 14:32
ElenaMileva ElenaMileva не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2012
Мнения: 109
По подразбиране

За суха и увредена коса бих препотъчала това олио.
[IMG]
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СУХАКОСАхайдемалкоquotHELPquot
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:14.