IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th April 2006, 11:20
rm rm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Sofia
Мнения: 25
По подразбиране СУХА КОСА!! хайде малко "HELP!"

Косата ми напоследък е отвратително суха. Къдрева, дори доста - горния слой и ужасно права отдолу и по-специално на тила
Течни кристали които ги продават по-магазините на Дениз и пр. за около 10-12лв. въобще не помагат. Приемам всякакви съвети
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th April 2006, 12:07
leidi_77 leidi_77 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 200
По подразбиране

Какъв цвят е косата ти? Питам защото изрусените коси обикновенно са много сухи и почти нищо не помага. Вземи си GLIS CUR, това е маска която се нанася на измита коса от корена към върха. Без отмиване е.Освен че я овлажнява, тя я прави по лесна за разрешване.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th April 2006, 14:59
rm rm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Sofia
Мнения: 25
По подразбиране

косата ми е нещо между кестенява и отенъци на виолет
Тя по принцип седи хубава когато не я реша. Малко пяна и хоп, но на 3 ден вече за нищо не става
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th April 2006, 16:32
leidi_77 leidi_77 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 200
По подразбиране

Пробвай маската която съм ти написала по-горе, мисля че ще ти помогне.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th April 2006, 17:38
Аватара на top_secret_girl
top_secret_girl top_secret_girl не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: Sofia
Мнения: 50
По подразбиране

Аз мисля че кристалите за коса са само за блясък и за да ти е мека косата.Може би ти трябва някаква маска която да хидратира и да подхранва.Преди време чух за някаква българска и евтина маска която е за изтощена и за много суха коса....казаха ми че имало ефект.Но за съжаление забравих как точно се казваше....и май не се продава навсякъде.
__________________
When the world gets in my face I say "Have a Nice Day"!!!!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th April 2006, 11:25
Аватара на Klio
Klio Klio не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 95
По подразбиране Re: СУХА КОСА!! хайде малко "HELP!"

Цитирай:
Първоначално написано от rm
Косата ми напоследък е отвратително суха. Къдрева, дори доста - горния слой и ужасно права отдолу и по-специално на тила
Пробвай с балсами за коса с бадемово масло в тях. Аз ползвам едно на вела с бадемово масло в 50 мл опаковка е, но действа безотказно при положение,че си изправям косата 2 пъти седмично и това допълнително я изсушава. Но като взимаш взимай такива балсами,които не се отмиват.Има най-различни ампули за подранване на косата.
Майка ми и най-добрата ми приятелка си правят следната маска: газ,свинска мас,яйце и косата наистина добива блясък и става супер и много се подхранва, но аз лично не мога да изтърпя подобна маска заради миризмата.
Когато косата ми е по-изтощена, вместо да ми подрежат само връхчетата, я скъсявам с по 5-6 сантиметра и някак си се оправя и си добива пак блясък.Може да пробваш, ако не се оправиш само с козметика.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th April 2006, 15:53
nadi20gr nadi20gr не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: Coфия
Мнения: 17
По подразбиране

Аз ползвам маска с коково олио, която не е много скъпа ,но съм много доволна--->Genera Beauty. Също така един път в седмицата си слагам и домашно приготвена маска:
5с.л.зехтин; 2с.л.ракия; 1жълтък,капки лимон. Затопляте леко,мажете и престоявате 2h. Маската първия месец се прави всяка седмица. 2-ри месец веднъж на 2седмици, 3-ти, 4-ти,5-ти,6-ти месец-по веднъж!

Цитирай:
Първоначално написано от rm
но на 3 ден вече за нищо не става
--->може да пробваш да я измиваш само с балсам. Аз така правя, защото и мойта също е суха и къдрава.Мия я 1 път в седмицата с шампуан, а през останалото време само с балсам или си слагам от маската, за която писах по горе.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th April 2006, 22:36
rm rm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Sofia
Мнения: 25
По подразбиране

Благодаря Ви, момичета!! Ще пробвам всичко, особенно домашно приготвената маска. Звучи ми обещаващо, въпреки , че дано намеря време
Отговори с цитат
  #9  
Стар 26th April 2006, 23:46
Аватара на teddy87
teddy87 teddy87 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: BapHa
Мнения: 31
По подразбиране

Моята коса по принцип е естествено светла, и доста суха. Гъста е, обаче седеше като проскубана. Пробвах разни маски, ама нещо не ми харесаха. Преди 5-6 месеца майка ми намери от някъде един балсам- Tilium се казва, някакъв италиански, един зелен и е доста голям- май литър за около 8 лв. Адски съм доволна, косата ми стана здрава, спря да цъфти, даже мисля, че по-бързо взе да расте. И мирише много приятно
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th September 2008, 15:18
magdalin_ magdalin_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 22
По подразбиране

Да ви кажа честно няма нищо по-ефикасно от домашната маска.
Смесете съвсем малко мас,желтък и няколко лъжички кисело мляко,постойте така 1 час.Повторете тази процедура 3-4 пъти следващите 3-4 седмици и косата ви ще живне удивително много.Казвам го от личен опит.
__________________
Случайността не съществува.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СУХАКОСАхайдемалкоquotHELPquot
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:18.