IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th September 2005, 11:59
georgiewa georgiewa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: france
Мнения: 3
По подразбиране Изкривен гръбнак (но не по ройдение)

Здравейте, аз получих едно прогресивно гръбначно изкривяване, което започна преди около 10 г. и сега вече е видимо - гледам да обличам широки блузи и не ми се стъпва на плаж. Ходих много пъти на лекар, но там ми казват, че нищо не може да е направи. Да, ама на мене тялото почва да се усуква и да ме боли гърбът. Все си мисля, че някой от вас може да ми каже нещо, което да ми помогне. Аз съм на 50 години, но моля ви, не ми се смейте. Наистина се чувствам ужасно.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th September 2005, 13:53
BoXko BoXko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 989
По подразбиране

...един мои праител е леко изкревен и прави някакви упражнения които са му препорачали и които уш давали някакв резултат след като редовно ги правиш би трябвало да са ви препорачали нещу такова тези лекари (надявам се е бил някакв специалист) ако не посетете някои които разбира от такива неща даже в началото би трябвало да ходите при него да изпалнявате упражненията докато не се научите да ги изпалнявате..... плуването сащо помага
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th September 2005, 14:22
georgiewa georgiewa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: france
Мнения: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BoXko
...един мои праител е леко изкревен и прави някакви упражнения които са му препорачали и които уш давали някакв резултат след като редовно ги правиш би трябвало да са ви препорачали нещу такова тези лекари (надявам се е бил някакв специалист) ако не посетете някои които разбира от такива неща даже в началото би трябвало да ходите при него да изпалнявате упражненията докато не се научите да ги изпалнявате..... плуването сащо помага
Благодаря, там е работата, че нищо не ми препоръчват. В София ми казват, че е по рождение, във Франция - че хиляди могат да са причините. Можеш ли да ми кажеш какви са тези упражнения?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th September 2005, 17:26
BoXko BoXko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 989
По подразбиране

еми до колкото знам едното трябва да успеете да си хванете двете раце зад гарба като едната минава от долу а другата от горе незнам дали ще ме разберете да го убесня по подробно значи едната рака през рамото на горе другата под рамото целта е двете раце да се срещнат по средата и хвата да е колкото може по платен другото когато усетите че сте прекалено наведена отиваите до някоя врата в дома ви и облягаите на нея като се стараете да се облегните на нея тя трябва да ви служи като урентир как да е грабначния ви сталб ако можете да се изправите стараите се да ходите така ако неможете гледаите да се задаржате повече на вратата смисал изправяите се колкото може повече.....за сега само за тези двете се сещам но за щастие сас моя приател живеем на 100 метра разтояние ще го питам и ще поставя оше постове надявам се да сам ви полезен
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th September 2005, 12:12
georgiewa georgiewa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: france
Мнения: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от BoXko
еми до колкото знам едното трябва да успеете да си хванете двете раце зад гарба като едната минава от долу а другата от горе незнам дали ще ме разберете да го убесня по подробно значи едната рака през рамото на горе другата под рамото целта е двете раце да се срещнат по средата и хвата да е колкото може по платен другото когато усетите че сте прекалено наведена отиваите до някоя врата в дома ви и облягаите на нея като се стараете да се облегните на нея тя трябва да ви служи като урентир как да е грабначния ви сталб ако можете да се изправите стараите се да ходите така ако неможете гледаите да се задаржате повече на вратата смисал изправяите се колкото може повече.....за сега само за тези двете се сещам но за щастие сас моя приател живеем на 100 метра разтояние ще го питам и ще поставя оше постове надявам се да сам ви полезен
Много благодаря, разбрах напълно упражнението с ръцете през гърба. Ще се радвам за още. Не отговорих веднага, защото бях 2 дни извън къщи.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th March 2017, 11:23
Simona1 Simona1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2017
Мнения: 12
По подразбиране

Изкривената стойка зависи от много неща и едно от тях е правилна стойка през целия ден, дори когато спите или стойки на стол. Аз имах подобен проблем и също првих домашни упражнения, който наистина дават резултат, но на стол не стой трудно в правилна стойка, затова ползвах тази http://yay.bg/%D0%90%D0%BD%D0%B0%D1%...BB%D0%BA%D0%B0 , която ти подпомага да стойш в правилната стойка, когато си седнал. Ако си правиш упражненията всекидневно, спиш и стойш в правилна стойка за година или две максимум ще имаш чудесна стойка. Късмет от мен !!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изкривенгръбнакнонепоройдение
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:19.