IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #211  
Стар 2nd June 2009, 13:58
Аватара на kristalina
kristalina kristalina не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Varna
Мнения: 671
По подразбиране

Ох,много съм тъпа ........."шията и врата"съм написала /блондинска ми работа/ Исках да кажа шията и ДЕКОЛТЕТО.
Отговори с цитат
  #212  
Стар 4th June 2009, 00:11
Аватара на heni
heni heni не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 32
По подразбиране

Е и аз да се похваля,дне си взех от една серия крем за чувствителна кожа,медицинска козметика френска,не са и скъпи(не че са и евтини,но не и над 100лв.двата)
http://www.la-rocheposay.net/hydraphase_xl_legere.htm много ми го прехвали аптекарката,,,и ще видим,,,ако не друго,поне е силно хидратиращ.
Отговори с цитат
  #213  
Стар 4th June 2009, 10:01
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

междудругото, онази вечер бях на гости на приятели и се намазх с техния крем за лице - Mustela - Hydra bebe face. уникален! много лекичък, хидратиращ и матиращ. точно бебешки гладка си усещах кожата. ей сега ще ида да си го взема, че много ми допадна и току=що се присетих за него.
иначе ползвам на Bioline един крем -доволна съм, но аз лично трябва постоянно да си сменям крема, защото кожата ми много бързо привиква - неблагодарница хахахах
Отговори с цитат
  #214  
Стар 17th July 2009, 10:49
DanielaTK DanielaTK не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Plovdiv
Мнения: 1
По подразбиране

Прочетох повечето коментари, за съжаление нямах време за всички, но от прочетените никаде не срещнах някой да каже, момичета попиталили сте се какви съставки съдържа козметиката, която ползвате? Ако има такъв потребител моля да ме извини. Пиша защото се подразних от това, че имате време да пишете във форуми, а нямате време да се разровите и да потърсите информация за вредните съставки в козметичните продукти, а информация има много (дано да греша и има такива хора, които се интересуват). Срещнах писания от рода на - козметика ми препоръча този и този крем, козметиците са едни от най-некомпетентните хора относно козметиката, не искам да обиждам никой. Дори има дерматолози, които си нямат представа какво съдържат продуктите, които препоръчват. Да не говорим за рекламите колко са манипулативни. Сигурно всички сте гледали рекламата на L'Oreal за новия крем с колаген, запитвалили сте се какъв е този колаген? Е, този колаген е животински – получава се от кожата на едрия рогат добитък и от крачетата на пиленца, чужд на човешката кожа, образува върху кожата ципа, която запушва порите и задържа излишната влага. Дали ще използвате този крем? Ами рекламите на козметични марки, които подкрепяли фондации за борба с рак, а самите им продукти съдържат съставки, които при натрупване в организма водят до рак. Каква наглост... Да не мислите, че на някоя от тези фирми им дреме за потребителите, единственото, което ги интересува е печалбата, а ние получаваме организъм задръстен с отрова... Да не се унасям, че мога да пиша още много. Да не мислите, че и аз не съм като вас, поредната заблудена от реклами и марки на незнам си кой. Ползвах козметиката на Еstee Lauder от 2 години до преди 3 месаца. Ползвала съм и Clinique, и Аvene, и Vichy(толкова им е силна козметиката, че ако си изшкурите лицето с шкурка ще ви е по леко) и т.н. Като всяка една от вас сменях марка след марка, докато накрая ми писна и се запитах какво точно съдържат. Оказа се, че няма държава в света, която да има контрол над състава в козметичните продукти. И няма и да има такъв контрол докато обществото не се събуди и поне само не започне да бойкотира фирмите, като не копува продуктите съдържащи вредни съставки. За радост има независими организации, които да осведомяват обществото за такива фирми “Отровители”. В този сайт http://www.cosmeticsdatabase.com/research/topbrands.php може да намерите Топ 20 от 237 марки, които представляват потенциална заплаха за човешкото здраве, макар самите продукти да са насочени към здравето и красотата ни. Може да погледнете и съставките им.
А това е инфо за съставките, които трябва да се избягват при избор на козметичен продукт:
Parabens-
(Methylparaben, Ethylparaben, p-Propylparaben, Isobutylparaben, n-Butylparaben, Benzylparaben и др.) са нефтени продукти, които масово се използват като консерванти в козметиката и в някои добавки за храни. Те са евтини, нямат вкус и мирис и не позволяват развалянето на продуктите. Парабените са стабилни неразтворими молекули, които продължават да действат и след като проникнат в тялото, като по този начин нарушават нормалната ензимна активност. Те имат способността да имитират хормона естроген, което може да доведе до хормоналини нарушения. Все повече специалисти твърдят, че се натрупват в организма и водят до рак. Също така има опасения, че оттичането им в канализацията може да доведе до нарушаване на биологичното равновесие в много водни басейни. Срещат се в почти всеки продукт предназначен за красота и чистота (шампоани, овлажнители, пяна и гелове за бръснене, почистващи гелове и маски, кремова, паста за зъби и др.).

(methylparaben E218), етилпарабен (ethylparaben E214), пропилпарабен (propylparaben E216)

Petrolatum-
Мазнина, която е продукт на нефтохимията и има същите вредни свойства като техническото масло. Поради това, че задържа течността, петролатумът пречи за отделянето на токсините и нарушава проникването на кислорода.

Mineral Oil-
Смес от течни въглероди, отделени от бензина. При използването му в козметиката като овлажнител, то образува водоотблъскваща преграда и задържа влагата в кожата. Може да предизвика симптом за сухота на кожата, като потиска естествените овлажняващи механизми.

Propylene Glicol-
Производен нефтопродукт, разяждаща течност. В козметиката го наричат овлажнител, в действителност той е антифриз за водно охлаждане. Приложен върху кожата, той дава усещането за гладкост, но това е в резултат от изтласкването на важни за здравето на кожата съставки. Един от основните дразнители на кожата, който спомага за появата на акне.

Sodium Lauryl Sulfate - SLS-
Евтино миещо средство, което се получава от кокосовото масло и широко се употребява в козметичните почистващи средства, шампоаните, геловете и т.н. Това е най-вредната съставка на препаратите за косата и кожата. Той е отровен и прониквайки в организма се натрупва в тъканите на очите, главния мозък, черния дроб. SLS може да предизвика появата на косопад и пърхот.

Sodium Laureth Sulfate- SLES-
Съставка №1 в почистващите средства и шампоаните. Образува много пяна и създава илюзията, че шампоанът е гъст. В действителност това е доста слабо миещо средство. Освен това може да влезе в реакция с широко употребяваните в шампоаните съставки, като образува канцерогенни диоксини и нитрати.

Loramide Dea-
Полусинтетичен химикал, който се употребява за образуване на пяна и сгъстяване на различни козметични препарати. Използва се в миещите средства за домакински съдове. Може да изсуши косата и кожата, като предизвиква сърбеж и алергични реакции.

Collagen-
Получава се от кожата на едрия рогат добитък и от крачета на пиленца. Той е чужд на човешката кожа, защото образува върху кожата ципа, която запушва порите и задържа излишната влага.

Има и още, но все още не съм събрала достатъчно инфо за тях.

И, ако след тази малка информация пак не ви е грижа за здравето ви, и решите да робувате на марките – Успех.

P.S. И не мога да си обясня как разбрахте, че един крем бил лек след като съдържа такива боклуци?
Препоръчвам ви марки като Weleda(може да намерите в аптеките) и Alverde(може да намерите в DM)
Отговори с цитат
  #215  
Стар 18th July 2009, 19:21
maria999 maria999 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: Плевен
Мнения: 35
Изпратете съобщение чрез AIM до maria999 Изпратете съобщение чрез MSN до maria999 Изпратете съобщение чрез Yahoo до maria999
По подразбиране

Ползвам Диор хидратантен крем и съм много доволна
__________________
Когато фактите говорят,и Боговете мълчат
Отговори с цитат
  #216  
Стар 18th July 2009, 21:02
Аватара на Darini
Darini Darini не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Град: на гости съм на 3-тата планета
Мнения: 2 401
По подразбиране

Новият на Nivea visage (розовия) с блестящите частици е страхотен.Много ми харесва и кожата ми става много гладка!!
Отговори с цитат
  #217  
Стар 19th July 2009, 21:41
samsara_k samsara_k не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 447
По подразбиране

за през деня - Aquamatt , a вечер Aquamilk . и двете са на Lancaster .
Aquamatt матира страхотно цялото лице и вече нямам неприятно лъщене , въпреки високите температури навън .
__________________
Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas.
Отговори с цитат
  #218  
Стар 19th July 2009, 21:48
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sharmidodka
Новият на Nivea visage (розовия) с блестящите частици е страхотен.Много ми харесва и кожата ми става много гладка!!
Много ли блестят???
Иначе и аз съм с Нивея Визаж дневен за суха кожа. Не е лош
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #219  
Стар 20th July 2009, 09:33
Аватара на ashanti
ashanti ashanti не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 34
По подразбиране

използвам доста добри марки козметика за тяло НО що се отнася за лицето ми (може да ми се смеете и да не повярвате) но аз използвам крема на Арима с лимон майка ми го използва вече 30 години и кожата и е супер .
Пробвала съм с други марки ..... ами кво да кажа не винаги всичко което блести е злато
Отговори с цитат
  #220  
Стар 20th July 2009, 10:35
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Ашанти,моята майка също ползва този крем лимон за лице,от както се помня и е супер доволна,...ползва е също и много скъпи марки,....но този и е любим,....не винаги цената на продукт,определя качеството му,така че не виждам нищо смешно,.... :P
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Мацкикакъвкремзалицеползвате
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:14.