IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th August 2006, 14:02
veselana veselana не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 405
По подразбиране Кои страни сте посетили ?

Предлагам ,който иска да сподели къде е бил в чужбина,било то по работа,на екскурзия и тн.Разкажете какви са ви впечатленията от съответната страна,хората ,интересни любопитни неща от посетената държава.. Айде всички пътешественици да се включат
__________________
Не е важно да получиш това,което цениш,а да оцениш това,което получаваш
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th August 2006, 08:45
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Испания и Гърция, на 01.09 ще посетя и Турция и на трите места на почивка, от Гърция не съм много впечатлена в смисъл освен забележителностите не ме грабна кой знае колко а и хората не са много дружелюбни, в Испания беше много хубаво т.е аз бях в Майорка там си е само за почивка, няма къде толкова да се ходиш освен катедралата в центъра /достаа голям център/ имат страшни дискотеки и огромен Аквапарк от който не ми се излизаше а хората са много приветливи и гостоприемни, само нашествието от разюздени немци разваляше пейзажа ама те са навсякъде , като цяло изкарахме страхотно, за Турция ще разправям като се върна
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th August 2006, 09:37
Аватара на seadd
seadd seadd не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 404
По подразбиране

Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th August 2006, 10:26
BoXko BoXko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 989
По подразбиране

Аз съм посещавал Швеция, Швеицария , Германия и Австрия последните две само за 1 ден но поне видях виенското колело и имах възможност да се кача на него (нищо особено) До година живот и здраве може да идем в гърция като отворят "пътя".Впечетленията ми от Швеция и Швеицария са доста може би съм по доволен от швеицарците защото живеех при семеиство което не познавах и имах възможност да видя как живее другата култура.В швеция бях едва 5-6 клас бях там с отбора си по футбол нещо като малко световно първенство имаше отбори от държави които не съм чувал дори.Там ми останаха мноого хубави спомени спомням си че като вкарахме първия гол се разревах от радост.Класирахме се първи в групата отидохме на осминафинал и след това на четвърт отпаднахме (и там ревах) .В Швеицария разбрах че децата на моята възраст с които бяхме там смъркат нещо което наричат "Шнурф" и тук в бг видях че се продава. Хората в селцето в което бяхме се поздравяваха без да се познават и не си заключваха къщите колите....Направи ми впечетление , че познават доста наши спортисти (за швеицарците говоря) като Стефка Костадинова и Христо Стоичков само че на Соичков му викаха "Стоиков" сигорно им беше трудно да казват "ч" .Забелязах , че не са чували отбори като Милан и Челси и че през зимата карат само ски а през лятото само скеит че всички са "исулени" и на момичета им се вижда страно и дори гадно едно момче да се обескосмява
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th August 2006, 10:54
veselana veselana не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 405
По подразбиране

Аз съм била в Турция,Унгария,Франция и Южна Корея
Като оставя настрана историческите забележителности, най-лошите ми впечатления са от французите и унгарците като хора.В Будапеща бях една седмица и с нетърпение очаквах деня ,в който ще се прибера в България.В Турция бях на почивка и съм адски доволна и от курорта и от обслужването,догодина ще отида пак при възможност...Най-силните ми впечатления са от Южна Корея,разбира се,защото е в Азия и това за мен беше друг свят,съвсем различен от нашия.В Сеул хората ни спираха по улиците за да се снимат с нас,просто защото сме европейци....и бяха адски дружелюбни.Но най-странното беше ,че там когато се родиш вече си навършил една годинка....и съответно едно момиче мой набор се оказа с една година по-голяма от мен
__________________
Не е важно да получиш това,което цениш,а да оцениш това,което получаваш
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th August 2006, 11:33
Poly Poly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 117
По подразбиране

Била съм в Кайро, Париж, Ванкувър, Истанбул, Барселона и Дубай. Най-най-най-невероятното и красиво място от тези за мен е Дубай. Ако имате възможност - не се колебайте. Няма такава красота и чистота. Разбира се до 7 звездния им хотел - Бурж Ал Араб - така и не опрях , но въпреки това за мен Дубай е Номер едно.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th August 2006, 11:45
Cleopatra Cleopatra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 334
По подразбиране

Много сладка тема, като за пътешественичка като мен....

Еми била съм само из Европа, иначе си падам по по-екзотични местенца, дано скоро се осъществи .... от Европа любимо място ми е Прага, няма другаде такава атмосфера. В Италия е красиво и романтично, а в Германия и Испания мъжете са много готини. Македония за нищо на света не бих посетила пак, ходи ми се пак на дискотека в Букурещ....
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th August 2006, 12:49
mariapilates mariapilates не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Sofia
Мнения: 90
Изпратете съобщение чрез ICQ до mariapilates
По подразбиране

Била съм в Италия, Южна Франция, Монако,Турция, Гърция, Румъния, Македония,Малта, а миналата седмица и в Тунис... невероятно изживяване..Според мен във всяко място има нещо магнетично и характерно заради което си заслужава да го посетиш. Рим е прекрасен град, но за мен фаворит си остава Истамбул...има нещо невероятно притегателно, което винаги ще ме кара да се връщам там...
__________________
"Добрата физическа форма е предпоставка за щастие..." Дж. Пилатес
www.yogalatesmaria.com
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th August 2006, 12:52
AJ_vErsUs AJ_vErsUs не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Sofia, Bulgaria / Trieste, Italia
Мнения: 243
Изпратете съобщение чрез ICQ до AJ_vErsUs
По подразбиране

Германия - на разходка и шопинг
и Италия - в момента си карам висшето там!
__________________
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams..!!

Обичам те, М*иКо!!

AJ_vErsUs*'*:
http://jadore.snimka.bg/
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th August 2006, 13:16
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране

по континенти да ги изброя:

Северна Америка:
САЩ - Ню Йорк и Ню Джърси 3 пъти, първите впечатления страхотни, но постепенно отслабваха, исках да живея там, но желанието ми направо умря, сега дори не ми се ходи и на екскурзия.

Европа:
Франция – Париж, от дете с баща ми по командировки или със семейството, но и там вече не ми е интересно освен арабския квартал около Сакре Кьор с техните си традиционни магазинчета и не на последно място шопинг центъра Галери Ла Файет.
Великобритания – Лондон, Доувър, Страдфорд Ъпон Ейвън - с много лоши впечатления от времето, цените, студените хора, сивата обстановка, не успях да видя нощния живот понеже тогава нямах 18, въобще не ми хареса, нищо не ме грабна.
Холандия – Амстердам – е това беше определено един шарен град от който имам съвсем бегли спомени, сетете се защо, но пък беше мноооого весело
Германия – шопинг!!!
Австрия – Виена – музеи, забележителности и тн, нищо друго.
Белгия – Брюксел – много за малко, но пък ми хареса обиколката, във възторг съм от килима направен от цветя!

Азия:
Турция – Кушадасъ, Измир – ходехме там на море и беше много хубаво, все на едно и също място.
Обединени Арабски Емирства – от седемте съм била в Абу Даби /столицата/, Шаржа, Ажман и ДУБАЙ където живях в продължение на 2 години. Доволна съм от всичко, това е града с главно Г за мен без никакво съмнение и най-най-любимото ми място. Права си Poly, страхотно е, нямаш идея колко ми липсва, живот и здраве декември отивам пак, този път само на ваканция, но при първия удобен момент хващам куфарите и се преселвам обратно там!!
Ливан – Бейрут – е.... това беше планирана дестинация за септември, но се провали заради войната, надявам се все някой ден да го видя...

Мечтани дестинации... искам да обиколя целия арабски свят и Персия на първо място, има нещо което ме дърпа натам освен това Малдивите, Тайланд и Доминикана

POLY, ако искаш да обменяме впечатления за Дубай или съвети за "къде, какво и как" в града с удоволствие ще помагам, познавам го по-добре и от София /за срам, роден град ми е!/
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Коистранистепосетили
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:40.