IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1601  
Стар 10th July 2010, 14:31
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

пак съм аз май:
закуска-овесени ядки с мляко
междинно-1 круша
обяд-пиле със зеле, 2 домата
следобяд-сладолед, 5-6 кайсии
вечеря- пиле със зеле, салата
Отговори с цитат
  #1602  
Стар 10th July 2010, 18:03
Аватара на mar1n3la
mar1n3la mar1n3la не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 80
По подразбиране

Аз 2 дни малко фотосинтезирах ама..
Вчера (доста динамичен ден беше)
ябълки и зелени сливи (с едно прегрешение- курабия около 11ч)

Днес:
овесени ядки във вода с мед
1/2 кофичка кисело мляко и 1 купичка леща
1/2 ябълка и 1 морков
1 ябълка


Утре мисля да си поръчам една порция 300гр запечени картофи с домати, и мисля да го разделя за обяд и вечеря + домати или краставици за гарнитура.Какво мислите???
Отговори с цитат
  #1603  
Стар 10th July 2010, 18:12
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mar1n3la
Аз 2 дни малко фотосинтезирах ама..
Вчера (доста динамичен ден беше)
ябълки и зелени сливи (с едно прегрешение- курабия около 11ч)

Днес:
овесени ядки във вода с мед
1/2 кофичка кисело мляко и 1 купичка леща
1/2 ябълка и 1 морков
1 ябълка


Утре мисля да си поръчам една порция 300гр запечени картофи с домати, и мисля да го разделя за обяд и вечеря + домати или краставици за гарнитура.Какво мислите???
според мен храната ти е малко, но все пак нека и другите да кажат. няма да е лошо да прибавиш яйце, сирене, може ио някакво месо. както и още зеленчуци- домати, краставици...каквото се сетиш
Отговори с цитат
  #1604  
Стар 11th July 2010, 08:54
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

ето за вчера:
овесени ядки с мляко
пиле със зеле, салата
2 праскови, 4 кайсии
пилешко шишче+ картофена салата
сладолед
Отговори с цитат
  #1605  
Стар 13th July 2010, 17:31
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mar1n3la
Аз 2 дни малко фотосинтезирах ама..
Вчера (доста динамичен ден беше)
ябълки и зелени сливи (с едно прегрешение- курабия около 11ч)

Днес:
овесени ядки във вода с мед
1/2 кофичка кисело мляко и 1 купичка леща
1/2 ябълка и 1 морков
1 ябълка


Утре мисля да си поръчам една порция 300гр запечени картофи с домати, и мисля да го разделя за обяд и вечеря + домати или краставици за гарнитура.Какво мислите???
леле в тази тема все по-неадекватни неща се пишат. Маринела, не знам какъв е случаят ти, но се осъзнай малко, за да не ти се налага да търсиш специализирана помощ заради начина си на ханене. Това наистина е фотосинтезиране. Ако ти е трудно да преценяваш колко да изядеш, за да не напълнееш или дори за да отслабнеш, използвай калкулатор и се придържай към -200 ккал от нормалната дневна дажба, за да отслабваш здавословно. С този режим не само стресираш тялото си, а и ще го накараш да ти се "отблагодари" хубаво, веднага щом хапнеш нормална вечеря или обяд.


Само за ориентир, аз съм жена на 22 години, висока съм 174 см. и в момента тежа 55 кг., при минимална двигателна активност трябв да поемам около 1600 kcal дневно. Ако включим тренировки - поне 1800.
За сравнение твоите менюта са за единия ден (ако си изяла 1кг ябълки и 1кг сливи) - 860 kcal и за втория ден около 900... това е под минимума, от който се нуждае тялото ти. Замисли се.
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #1606  
Стар 13th July 2010, 19:26
Аватара на Mariina
Mariina Mariina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Имам нужда да се отчитам някъде, защото днес започнах нова диета (Скарсдейл). Та ето го днешното ми меню:
Закуска: сока от 1 грейпфрут, 1 препечена филийка пълнозърнест хляб, чаша зелен чай
Обяд: 1 домат и 100г пуешко филе; чаша зелен чай
Вечеря: 1 печена пъстърва (без никаква мазнина, само щипка сол и 1 дафинов лист и 1 резен лимон), 1/2 домат, 1/2 краставица и 1 препечена филийка пълнозърнест хляб; сок от 1 грейпфрут

Извън соковете и чайовете - 1,5л вода (засега)
Отговори с цитат
  #1607  
Стар 14th July 2010, 09:12
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

ето и моето меню за вчера:
закуска- овесени ядки с мляко
междинно- 1 круша
обяд- китайски пай(пилешко месо, гъби, картофи и заливка)
следобяд- 2 ябълки, сладолед
вечеря- тиквички с млечен сос, салата
Отговори с цитат
  #1608  
Стар 14th July 2010, 09:34
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lilith
...
леле в тази тема все по-неадекватни неща се пишат. Маринела, не знам какъв е случаят ти, но се осъзнай малко, за да не ти се налага да търсиш специализирана помощ заради начина си на ханене. Това наистина е фотосинтезиране. Ако ти е трудно да преценяваш колко да изядеш, за да не напълнееш или дори за да отслабнеш, използвай калкулатор и се придържай към -200 ккал от нормалната дневна дажба, за да отслабваш здавословно. С този режим не само стресираш тялото си, а и ще го накараш да ти се "отблагодари" хубаво, веднага щом хапнеш нормална вечеря или обяд.


Само за ориентир, аз съм жена на 22 години, висока съм 174 см. и в момента тежа 55 кг., при минимална двигателна активност трябв да поемам около 1600 kcal дневно. Ако включим тренировки - поне 1800.
За сравнение твоите менюта са за единия ден (ако си изяла 1кг ябълки и 1кг сливи) - 860 kcal и за втория ден около 900... това е под минимума, от който се нуждае тялото ти. Замисли се.
И какъв е проблема в менюто й?

Тези теории с калориите са пълни глупости. Единственото, което правят е да ти губят времето.
Отговори с цитат
  #1609  
Стар 14th July 2010, 16:18
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

проблемът е, че са оскъдни. Не съм казала, че трябва задължително да брои калории. Но тялото й да е в режим на самоизяждане ще доведе до йо-йо ефект несъмнено. Да не говорим, че стресира тялото си. Храната не е некачествена. Но аз на такова оскъдно хранене никога не бих казала "браво" и не мисля, че някой трябва да го прави заради евентуалните последици.
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #1610  
Стар 14th July 2010, 17:06
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Лилит, няма смисъл да обясняваш очевидни неща, доказани на теория и практика, на хора които не искат да ги разберат. Тази тема отдавна е престанала да има нещо общо със здравословното хранене
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:13.