IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2111  
Стар 18th November 2010, 10:03
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Caroline-Caro
Плодове,от какъвто и да е вид..само до обяд
Плодовата захар се разгражда много по-трудно,които тренират го знаят това,а за банани,портокали и разни такива,просто забравете,ако искате да отслабвате
Би ли обяснила подобно твърдение. Благодаря.
Отговори с цитат
  #2112  
Стар 18th November 2010, 10:59
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Да и на мен ми е интересно да се разясни, доколкото разбирам плодовете се разграждат за над 12 часа

Отделно:
Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Цитирай:
Първоначално написано от goldish
Момичета, имам въпрос: ядете ли плодове- ябълки на вечеря? Толкова ли са фатални или да си ги позволявам от време на време.
Аз ям. Хич не ми пука кой какво мисли за яденето на плодове вечер. Плод е в крайна сметка,не е пица или кроасан!
И като е плод, дай да го ядем с боб наденица, щото не е кроасан. Тя пита дали ядете плод заедно с вечерята, което е крайно безсмислено и естествено неприемливо, особено при хора, които искат да отслабват.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #2113  
Стар 18th November 2010, 11:10
teddy_bear4e teddy_bear4e не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте,
чета ви с интерес и реших да се регистрирам.На 21 г съм, висока 168, тегло 48 кг - 49 кг.Цел-поддържане на килограми и здравословно хранене.
От край време съм свикнала да се храня много оскъдно и нездравословно.Имам чувството, че ако ям нещо забранено и веднага ще кача...
Надявам се да ми помогнете да вляза в релси и да ми давате съвети...
Менюто за вчера: закуска 30 г мюсли с 125 мл обезмаслено прясно мляко, кафе с обезмаслено мляко.Обяд салата от ряпа, морков и цвекло,около 200 г и пилешка супа, вечеря салата от спанак, цвекло,сирене около 30 г,5-6 маслини,чаша червено вино.Течности,около 300-400 мл зелен чай и към 1.5 л вода.
Поздрави
Отговори с цитат
  #2114  
Стар 18th November 2010, 13:03
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Solver
Да и на мен ми е интересно да се разясни, доколкото разбирам плодовете се разграждат за над 12 часа

Отделно:
Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Цитирай:
Първоначално написано от goldish
Момичета, имам въпрос: ядете ли плодове- ябълки на вечеря? Толкова ли са фатални или да си ги позволявам от време на време.
Аз ям. Хич не ми пука кой какво мисли за яденето на плодове вечер. Плод е в крайна сметка,не е пица или кроасан!
И като е плод, дай да го ядем с боб наденица, щото не е кроасан. Тя пита дали ядете плод заедно с вечерята, което е крайно безсмислено и естествено неприемливо, особено при хора, които искат да отслабват.
Къде пише "заедно с вечерята" ? Момичето пита дали ядем вечер плодове,а не дали ги ядем ЗАЕДНО с вечерята. Не е уточнила дали ще яде пиле с картофи и ябълка или само ябълка!
Отговори с цитат
  #2115  
Стар 18th November 2010, 13:22
Аватара на Caroline-Caro
Caroline-Caro Caroline-Caro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: алтернативната вселена
Мнения: 1 220
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender
Цитирай:
Първоначално написано от Caroline-Caro
Плодове,от какъвто и да е вид..само до обяд
Плодовата захар се разгражда много по-трудно,които тренират го знаят това,а за банани,портокали и разни такива,просто забравете,ако искате да отслабвате
Би ли обяснила подобно твърдение. Благодаря.
Основните въглехидрати в плодовете идват от два източника: глюкоза и фруктоза. Количеството им варира, но обикновено фруктозата преобладава.За да минимизираме риска от напълняване при похапване на плодове е добре да го правим сутрин, в периода до 12 часа, а също и 15 минути след края на тренировка.
Фруктозата създава измамно чувство за глад, което води до по-обилно хранене и съответно натрупване на килограми.Възможностите на черния дроб да преработва фруктозата са ограничени, което не е добре, защото при постъпване на високи дози, те могат да се преобразуват в мазнини.Установено е, че при консумация на фруктоза мазнините се отлагат предимно около вътрешните органи и по-малко в подкожните слоеве.
Затова,често задаван въпрос е: "Ако искам да намаля телесните мазнини, трябва ли да се въздържам от плодове?"
Фитнес любители и диетолози застават твърдо зад позицията срещу плодовете, когато се прави диета за намялаване на телесните мазнини. Други използват тези храни пестеливо. Няма точна формула за консумация на плодове - можете да ги консумирате, но умерено и в подходящ хранителен и спортен режим!
__________________
Искреността е най- малкото, което дължиш на един човек, ако държиш на него. И всичко, понякога.
Отговори с цитат
  #2116  
Стар 18th November 2010, 16:10
Аватара на Eleonora_81
Eleonora_81 Eleonora_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: България, София
Мнения: 35
По подразбиране

Хора, я се успокойте. Спора е излишен ! Не веднъж е писано и казано - "Ако искате да намалите теглото си, ограничете приема на плодове до обяд". Друг е въпроса, че специално този форум е кръстен "Дневник на здравословно хранещите се , а не на отслабващите ..Плодовете са 100% здравословна храна. А в зависимост от индивидуалната цел на всеки от нас, за определен период, могат да бъдат добавени/ограничени/изключени от менюто ни. :P
__________________
Котката трябва да е лоша, защото иначе мишките танцуват..
Отговори с цитат
  #2117  
Стар 18th November 2010, 18:02
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Eleonora_81
Друг е въпроса, че специално този форум е кръстен "Дневник на здравословно хранещите се , а не на отслабващите ..Плодовете са 100% здравословна храна. :P
Именно. Goldish,никъде във формулирания си въпрос не споменава дали иска да отслабва или не,а просто пита фатално ли е да се ядат плодове за вечеря. 90 % от хората,които в момента пишат в тази тема нямат никаква нужда от отслабване,и са на поддръжка на килограми.
П.С. Тъй като цял ден нагъвах баничка с мляко и локум с бискивити,ще вечерям салата от киви и ябълка,гарнирани с мед!!! Добър ми апетит!
Отговори с цитат
  #2118  
Стар 18th November 2010, 19:44
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

90% в някоя друга тема, предполагам.
Goldish отслабва, дори да не го е написала тук.
Има 50 варианта на диети, изградени основно от плодове и достатъчно ефективни при отслабване. Има достатъчно плодове (има ананас, грейпфрут) , които са добре дошли, когато целим отслабване и твърдението, че трябва да се ядат до 12 на обяд е абсурдно - ако си лягате в 13 да спите, тогава не е редно. Режимът може да бъде изграден по N начина и да има плод и в 22:00 вечерта, в зависимост от начина на хранене и живот изобщо.

Още един абсурд е яденето на плод 15 минути след тренировка, в която целим отслабване - моментално насищаме черния дроб и спираме всякакви процеси, които биха ни докарали отслабване.

Въпросът дали плодът ни кара да огладняваме или не изобщо не стои като въпрос в главата на един разумен човек, решил да отслабва. 1-вото действие при отслабване е изграждането на воля, а ако 1 плод ни накара да огладнеем и да изядем 50 банички, аз гарантирам, че този човек няма да отслабне скоро, със или без плодове.

И ако говорим за здравословно отслабване, при режим на отслабване организмът се ограничава до приема на малък спектър от минерали и витамини, на ензими, които НЕ могат да бъдат компенсирани с изкуствените минерали и витамини, единственият нормален източник са плодове, зеленчуци, ядки и други сурови храни. Тези, които препоръчват лишаване от плодове, разчитат на отслабване, базирано единствено на самото лишение от храна, което няма нужда да обяснявам колко е вредно. И има достатъчно информация за определени плодове, които подпомагат отслабването, естествено при правилно изграден хранителен режим.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #2119  
Стар 19th November 2010, 10:08
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

здравейте и от мен! ето и моето меню:
9- овесени ядки с мед и орехи
12- 1 банан
14- 150 гр. пилешко филе, салата от моркови
16- 300 гр. кисело мляко
18- печена тиква с орехи
20- 150 гр. пилешко филе, салата от зеле
Отговори с цитат
  #2120  
Стар 19th November 2010, 12:22
teddy_bear4e teddy_bear4e не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 2
По подразбиране

7ч половин кофичка обезмаслено мляко
12 ч 200 г шопска салата, зеленчукова крем супа
19 ч зелена салата с риба тон, 3 диетични сладки

Вода:2 л

Много зле, не мога да се пречупя да ям повече...и толкоз. Някак и корема ми е свикнал с нищожни количества и не изпитвам и глад...Момичета, ако някой е бил в моето състояние моля дайте съвет
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:26.