IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1641  
Стар 20th April 2011, 13:52
Аватара на infinity*
infinity* infinity* не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 69
По подразбиране

LUCKY*, смили се над хората, които планират операцията си и четат форума. До момента не съм се включвала в споровете, които са се разразявали тук, но сега искам да се обърна към всички. Нека всеки да изразява мнение за хирурга,чийто пациент е бил!!! Само така може да говорим за обективно мнение (било то позитивно или негативно). Смятам, че това е коректният подход. Идеята на форума е основно взаимопомощ и обмяна на инфо, а не опити за налагане на мнение и впечатления. Всеки си носи глава на раменете и я ползва по предназначение! Не е редно да насаждаш съмнения и страхове, тогава когато неможеш да кажеш: "Да, аз бях пациент на този и този хирург и той НЕ СИ свърши работата. Ето това са снимките, които го доказват. Поради тази причина се насочих към еди кой си хирург, от когото останах доволна и това е резултата от неговата работа." Как би могла да познаваш изоснови работата на всички хирурзи и да я оценяваш все едно си Професор по пластична и реконструктивна хирургия с дългогодишен опит и нито една грешка в практиката си???
  #1642  
Стар 20th April 2011, 14:11
Аватара на дафни
дафни дафни не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 126
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от LUCKY* Виж мнението
Кви пътеки по ЗК? Там всичко е на частни начала...
Не знаех, че Тепавичарова оперира в частна болница.
  #1643  
Стар 20th April 2011, 14:18
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Не е ли държавна болницата?
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
  #1644  
Стар 20th April 2011, 14:24
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Не само... професионалзмът , с който се работи там - не оспорвам, но тва с клиничните пътеки е....ммммм.... си е фактор просто. Но...достатъчно отношение взех по този въпрос... за всеки хирург неговият си метод е правилния. Остава да вярваме, че сме направили правилния избор на хирург. Тва е.
  #1645  
Стар 20th April 2011, 14:26
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Аз мисля,че задължително слага на всички дренажи,за да ги държи в болницата..,защото здравната каса изисква престой.Не казвам,че минават по здравната каса,може да има някаква уловка...,знаете как е.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
  #1646  
Стар 20th April 2011, 14:39
Аватара на дафни
дафни дафни не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 126
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от М.И.К Виж мнението
Аз мисля,че задължително слага на всички дренажи,за да ги държи в болницата..,защото здравната каса изисква престой
Именно. И за съжаление - абсолютно навсякъде е така.
Знаете ли, че в детското в Пирогов има изискване - при счупена ръка - мин 3 дни престой?? Това е от около 2-3 г. Но ако отидеш и си купиш от скъпия гипс (т.е - платено) и се разпишеш, че излизаш на своя отговорност - няма проблем.
  #1647  
Стар 20th April 2011, 14:42
pimcidinci pimcidinci не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 148
Talking

Александровска е държавна болница.Изглежда а дано не ни се и налага да оставаме по здравословни причини в дър.болници,защото въпреки шибана ЗК,там всичко си се плаща както и леглото на нощ,храната и даже въздухът.Те са си на самоиздръжка.

Само мога да ви дам за пример една дър.б-ца болница в гр.Своге където за 45 дни след катастофата ми с кола и последствия - смачкан прешлен,си платих като поп по 35 лв.на легло,за нощ,преди 2 год.Храната във всички дър.болници е по-договорка с различни фирми и не е за препоръчване,но все пак я има и тя също е включена в цената.Таке ,че дори и здравно осигурена пак си плащаш.
  #1648  
Стар 20th April 2011, 14:47
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Че кой е твърдял,че не се плаща въпреки здравната каса...
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
  #1649  
Стар 20th April 2011, 14:51
pimcidinci pimcidinci не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 148
По подразбиране

А относно първите три дни след операцията е наложително да си в б-ца,тъй като под лекарско надбюдение ,а и да не забравяме вливането на системи с антибиотици .Не при всички е така,но в моя случай си беше наложително.
  #1650  
Стар 20th April 2011, 14:53
pimcidinci pimcidinci не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 148
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дафни Виж мнението
Не Лъки - не са задължителни. Лекарят може сам да прецени. Фалове могат да станат и след дренажите. Всеки организъм е различен.
Колкото до престоя в болницата - замисляла ли си, че лежането в болница няколко дни не е заради безопасност, а преди всичко заради пътеката по ЗК?
ами тук М.И.К.... въпреки ,че не съм съгласна с това мнение...
Затворена тема

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:20.