IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #271  
Стар 31st October 2007, 14:09
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

И аз мисля,че учителите вече прекалиха и темата за стачката се преекспонира в публичнотото пространство.Ако толкова много обичат децата и се притесняват за тях,да се върнат в класните стаи.
Отговори с цитат
  #272  
Стар 31st October 2007, 14:42
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Пък и да не забравяме,че почиват по 4 месеца и работят по 6часа на ден.
Първо си провери фактите, тогава пиши глупости... НЕ почиват по 4 месеца и не работят по 6 часа на ден!
И не мога да разбера защо хора като вас, които нямат никаква представа какви са особеностите и проблемите на учителската професия, продължават да плюят учителите? Много ми се иска всички вие да поработите няколко месеца като учители и да получавате мизерни пари и чак тогава да си кажете мнението за стачката.
__________________
Je suis comme je suis
Отговори с цитат
  #273  
Стар 31st October 2007, 14:55
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

О,я по-спокойно с тона Ако не 4,то поне минимум 2 и да сложим и ваканциите,в които спокойно си релаксират.Не знам учител,който да работи по 8-9 часа,на смени са нали?И ние сме ходили на училище все пак.Като не им харесва,да си ходят,писна ни да разиграват цяла България.Да не са единствени с малки заплати.
Отговори с цитат
  #274  
Стар 31st October 2007, 14:58
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Бабри - наистина, запознай се повече преди да говориш. Дори и по време на ваканцията учителите ходят на работа!!! Не през цялото време, но изобщо не почиват по два месеца. И ако имат 6 учебни часа на ден работното им време надхвърля 8 часа, тъй като дейността им не е само в класната стая.
Отговори с цитат
  #275  
Стар 31st October 2007, 15:00
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
О,я по-спокойно с тона Ако не 4,то поне минимум 2 и да сложим и ваканциите,в които спокойно си релаксират.Не знам учител,който да работи по 8-9 часа,на смени са нали?И ние сме ходили на училище все пак.Като не им харесва,да си ходят,писна ни да разиграват цяла България.Да не са единствени с малки заплати.
Ами пожелавам ви учителите наистина "да си ходят" и да няма кой да ви учи и гледа децата... А ако почнат да ги заместват пенсионери и хора без необходимата квалификация, но примиряващи се с малкото пари, ще бъдете ли по-доволни?
__________________
Je suis comme je suis
Отговори с цитат
  #276  
Стар 31st October 2007, 15:03
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Виж,Льофи,имам много близка учителка,почти цяло лято си е в къщи и от време на време ходи в училище и се занимава с извънкласна дейност.И не мисля,че през ваканциите правят нещо кой знае какво.Толкова,нямам намерение да споря с никого.
Отговори с цитат
  #277  
Стар 31st October 2007, 15:26
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Ако им увеличат заплатите както искат ,може без проблем всички от форума които пишат в раздел фитнес и имат някъкви познания и мислят че получават ниски заплати за техния труд , може да станат едни учители по физическо възпитание
Отговори с цитат
  #278  
Стар 31st October 2007, 15:51
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

chick защо не обясниш точно в какво се състои учителската професия, какво прави един учител на ден, по колко часа работи и каква е точно тази работа извън класна? за да сме наясно тези които не знаем.
аз доколкото знам през лятната ваканция учителите дежурят в училищата. това учители са ми го казвали. но ако не е аз искам ти да обясниш конкретно за какво става въпрос. и след като имат по 4 5 6 часа по 40 мин на ден, след това какво правят ? и какво толкова има да се подготвят? не се заяждам, интересно ми е и искам да знам.
и още нещо да кажа. имах учителка по история на 70 години. тази жена е най страхотния учител който ми е преподавал, заместваше 1 година друг преподавател, но имаше страхотен подход към учениците, разбираше ни много добре, учеше ни не само на история, а и на живот. и това което съм научила от нея не съм могла да го науча от всички други учители взети заедно. тази жена въпреки болестите си идваше на училище с желание и любов към учениците.
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #279  
Стар 31st October 2007, 17:17
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chick
Първо си провери фактите, тогава пиши глупости... НЕ почиват по 4 месеца и не работят по 6 часа на ден!
И не мога да разбера защо хора като вас, които нямат никаква представа какви са особеностите и проблемите на учителската професия, продължават да плюят учителите? Много ми се иска всички вие да поработите няколко месеца като учители и да получавате мизерни пари и чак тогава да си кажете мнението за стачката.
О, моля те, кой ги плюе, изказваме се и обсъждаме обективни факти. Beautiful_ беше по – крайна, но до колкото виждам си е изтрила поста. Не е нужно да сме даскали, за да си съставим мнение, всички сме ходили на училище и имаме преки наблюдения. Трябва ли да съм се спускала лично в Марианската падина, за да кажа, че е най – дълбоката. А фактите са: учителите имат годишен норматив за часовете, който варира за различните предмети и достига до около 800 часа или близо 20 часа седмично. Часове над тази база, ако евентуално има такива, се заплащат като допълнителен труд. Отпуската им пак по норматив е 48 работни дни, което в календарни е два месеца и половина в годината. И ако се споменава всичко това е, защото трябва да има някаква връзка между работно време и заплащане, нали? Иначе по какви критерии, освен естеството на работата, може да се прецени дали заплатата е адекватна спрямо вложения труд. Що се отнася до спецификите и проблемите на учителската професия, права си, те най – добре си ги знаят. И затова е учудващо, че до сега не са предложили какви да бъдат реформите в образованието и дори да са подготвили някаква конкретна програма. Кара се по стар социалистически модел, без лична инициатива, чака се всичко да се спуска от горе, за да носи някой друг отговорноста. Ето, сега ще им вдигнат парите, дано и работата им стане по – качествена, а не да се оправдават с учебниците, които впрочем самите учители одобряват. Аз вече наистина не разбирам какво точно искат, че протестът продължава. Не можах да чуя смислени аргументи, освен позоваване на морални категории като чест и достойнство. И някакво мерене на полови органи с министрите, без да се замислят, че това рефлектира върху цялото общество. Надявам се да не те засегна с мнението си, виждам, че го приемаш по – персонално, като бивша учителка. Но хората, чиито деца са потърпевши, също го приемат лично. А и в спора се ражда истината, тя често е някъде посредата.
Отговори с цитат
  #280  
Стар 31st October 2007, 17:32
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mallvina
Ако им увеличат заплатите както искат ,може без проблем всички от форума които пишат в раздел фитнес и имат някъкви познания и мислят че получават ниски заплати за техния труд , може да станат едни учители по физическо възпитание
Абе, ти се шегуваш, ама нищо чудно и да се справят перфектно , "физическото възпитание" в училище, поне при мен, беше плачевно. Момчетата играеха баскет, а момичетата киснехме по пейките, където учителят ни занасяше . И веднъж годишно попълвахме някакъв абсурден норматив с хвърляне на медицинска топка и кълбета, дано сега ги възпитават физически по - добре.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Учителскатастачка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:50.