IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #301  
Стар 1st November 2007, 12:57
Аватара на dadano
dadano dadano не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Sofiq
Мнения: 111
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Цитирай:
Първоначално написано от dadano
Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
Цитирай:
Първоначално написано от Babri
...както се изрази една учителка:"аз мога да взимам по 5000лв като адвокат,но ще остана в нашето училище,защото обичам учениците".
мда е, 5000 минимум
и ква е тая даскалица с юридическо образование
Има хора с по няколко висши образования
Нали се сещате,че ако можеше да взима по 5000лв,нямаше да стои в училише само от любов към учениците си.
Въпрос на приоритети Аз не бих работила като адвокат и за 50 000лв
Отговори с цитат
  #302  
Стар 1st November 2007, 13:11
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dadano
Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
Цитирай:
Първоначално написано от Babri
...както се изрази една учителка:"аз мога да взимам по 5000лв като адвокат,но ще остана в нашето училище,защото обичам учениците".
мда е, 5000 минимум
и ква е тая даскалица с юридическо образование
Има хора с по-няколко висши образования
тези с юридическото образование са провалени адвокати- и си седи там, щото е некомпетентна да стане нещо друго, или прекалено задръстени.
Отговори с цитат
  #303  
Стар 1st November 2007, 13:21
Аватара на adyonas
adyonas adyonas не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Пловдив
Мнения: 1 583
Изпратете съобщение чрез ICQ до adyonas
По подразбиране

Учителите трябва да си седнат на д-тата и да помислят малко възможно ли е изобщо това, което искат. Не може да си седиш и да се инатиш като малко дете и после да чакакш всички да са съгласни с теб. Предложиха им доста добро (според мен) споразумение, те отказаха и пак си знаят едно и също. Не искали реформи, а само високи заплати... И все повече хора ще започнат да "не ги разбират". А това, че работят по-малко от нас вярно си е така. Не казвам, че им е лека работата или нещо такова, но ако искат може да видят как се работи в частния сектор и тогава да преценят по-трезво кое е леко и тежко.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
Отговори с цитат
  #304  
Стар 1st November 2007, 15:28
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Цитирай:
Първоначално написано от katie
Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Аз очаквам Chick да се включи и да разкаже как протича деня на един учител/не начален/,колко часа има,зает ли е с някакви извънучебни форми/като кръжоци,ЗИП-ове,СИП-ове или др/както беше едно време. Ходят ли на бригади,участват ли в почистването на своето училище и озеленяването? В какво се изразява дежурството им през лятото?
Мисля че chick ви е дала един обстоен отговор в началото на тази тема и не е длъжна да ви отговаря и да ви се отчита по 100 пъти. Какъв смисъл има в това? Не виждам някой тук да разбира от разумни доводи. На нейно място нямаше и да влизам в тази тема.
Ами очевидно има смисъл да се включи и да даде аргументи в подкрепа на твърдението,че учителите наистина много работят-т.е.8ч,колкото е нормалното работно време.Доколкото прочетох имат 20-часова работна седмица.Това прави по 4ч на ден.А после с какво се занимават? За 4ч-извинявай-1000лв ли трябва да получават?
Пример: В училището, където работи майка ми, има заповед от директора всички да стоят там по 8 часа на ден. И ако майка ми е заета примерно 6 часа, другите 2 ги запълва в подготовка на уроците, проверка на домашни и контролни, или чете допълнителни материали свързани с работата й. Понякога обаче, тези 2 часа не стигат и тя си носи работа за вкъщи.
Кати, мила, права си, няма смисъл повече да пиша в тази тема и да давам обяснение за всяко едно нещо. Мисля, че вече писах достатъчно. А и отношението на някои хора не ми е приятно... Не може заради няколко некадърни учителя да изкарвате всички такива. В крайна сметка във всяка професия има некадърни и мързеливи хора. Но не може от частното да се съди за общото.
__________________
Je suis comme je suis
Отговори с цитат
  #305  
Стар 1st November 2007, 16:06
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dadano
Има хора с по няколко висши образования
първо - малко адвокати взимат по 5000. и второ - тя като е толкова добра адвокатка да взима тия пари, не ми говори че ще е учителка за 300 или колкото там получават, само от любов към учениците
Отговори с цитат
  #306  
Стар 1st November 2007, 16:30
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Еее, Bimbi, не взимаме, те ни ги дават
А сега само да кажа, че тези 528 лв. са Брутно възнаграждение, което означава ок 380 лв., което според мен е подигравка. Ами не може един таксиджия да взема 2 пъти повече бе хора!
За тези като Милена ще спомена, че съм била десетки пъти свидетел как родители нехаят за децата си. Не казвам, че не ги обичат, просто не се грижат достатъчно за тях. И примерът ми с подпирането не беше обобщаващ за всички, така че ще помоля да не ме цитират грешно. И аз не съм се 'заинатила' за парите на учителите. Даже пряко не ме вълнува каква е заплатата им. Но ме боли за учителите, защото те имат законното право да искат уважение от едно оскотяло, полуграмотно във все по-голяма степен общество.
Аз съм имала безценни учители, благодарение на които съм постигнала много за тези си години. Затова те заслужават осанна, а не "разпни го"!
Отговори с цитат
  #307  
Стар 1st November 2007, 16:34
Аватара на adyonas
adyonas adyonas не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Пловдив
Мнения: 1 583
Изпратете съобщение чрез ICQ до adyonas
По подразбиране

Ами аз също си взимам чертежи за вкъщи... когато има много работа. Не са само учителите така. Пък и това, което правят те е едно и също всякак година. Няма нищо ново нито в математиката, нито в биологята, нито в другите дисциплини. Когато си "научиш" материала, си го повтаряш и всичко е ок. Контролните наистина изискват много внимание, но пък не се правят всеки ден.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
Отговори с цитат
  #308  
Стар 1st November 2007, 16:55
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chick
Пример: В училището, където работи майка ми, има заповед от директора всички да стоят там по 8 часа на ден. И ако майка ми е заета примерно 6 часа, другите 2 ги запълва в подготовка на уроците, проверка на домашни и контролни, или чете допълнителни материали свързани с работата й. Понякога обаче, тези 2 часа не стигат и тя си носи работа за вкъщи
Именно, примерът ти само потвърждава, че от частното не трябва да се съди за общото, защото училището на майка ти е изключение, а не правило. Съмнявам се, че има много подобни директори. И сега, ако за момент забравиш емоциите и погледнеш обективно на нещата, не може да не се съгласиш, че не е редно учител като майка ти и някой друг, който сбива часовете в 2 дена и през останалото време никакъв го няма или се вясва за 3 часа, да получават едни и същи пари. А системата в момента е такава, че на практика се получава точно това.
Отговори с цитат
  #309  
Стар 1st November 2007, 17:10
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gia
Ами не може един таксиджия да взема 2 пъти повече бе хора!
Стига вече с тези таксиджии, не разбираш ли, че те са частници, а учителите получават заплати от бюджета. Едно е какво е редно и желателно, друго - какво е на практика. Много неща трябва да се променят, докато всичко си дойде на мястото, най - вече държавата да стане по - богата.
Отговори с цитат
  #310  
Стар 1st November 2007, 22:31
Аватара на adyonas
adyonas adyonas не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Пловдив
Мнения: 1 583
Изпратете съобщение чрез ICQ до adyonas
По подразбиране

И хората да почнат да мислят с главите си...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Учителскатастачка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:01.