IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 31st December 2007, 10:47
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Нощно напикаване

Сина ми скоро ще стане на 3г. и половина. Памперсите ги махнахме отдавна, включително и през нощта. Напишкваше се от време на време, нещо нормално за малко дете. Но общо взето се събуждаше и сам тръгваше към гърнето, или казваше че има пиш, и така.... От известно време обаче, почти всяка нощ се напикава.
Та да ви питам - има ли нещо, което може да се направи по въпроса
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31st December 2007, 11:08
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране Re: Нощно напикаване

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
Та да ви питам - има ли нещо, което може да се направи по въпроса
Мацка, имам само личен опит в това и доколкото си спомням само търпение му е майката. Поразпитай го те в тази възраст сънуват разни чудовища които ги плашат и доколкото знам това е основната причина. Мисля, че ако успеете да ги "прогоните" нещата ще се нормализират
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st January 2008, 06:40
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

може и да е понастинал- сега времето си е студено.ако е така затопли му краката вечер преди лягане с топла вода и морска сол, после крачетата в чорапки и кръстчето да е опасано.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st January 2008, 10:28
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
може и да е понастинал- сега времето си е студено.ако е така затопли му краката вечер преди лягане с топла вода и морска сол, после крачетата в чорапки и кръстчето да е опасано.
Повече от месец е, тъй че тая причина отпада.
Тая нощ го събудих да се изпиша, мисля така да го будя всяка нощ, та да му стане навик. Да видим дали ще се получи
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st January 2008, 15:19
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Bimbi, моя приятелка има същия проблем с малкия, нейния е само на 2 годинки и от 6 месеца не иска памперс, нито през деня нито през нощта и за тази половин година се напишква почти всяка нощ. Нейната педиатърка й казала, че по принцип това нощно напикаване може да се случва до 5 годишнината на детенцето, когато то ще може вече да се контролира добре, и я е успокоила, че е нормално.
Това което приятелката ми прави, и казва, че помага е: вечер избягва да му дава вода, а когато малкия все пак си поиска му казва, че няма да му даде, ако не отиде да се изпишка, това й помага.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st January 2008, 16:58
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Ми не става...като не му дам вода, ще си налее сам, вече не е малък
Отговори с цитат
  #7  
Стар 3rd January 2008, 14:10
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране

bimbi, моят братовчед също се напишкваше всяка нощ като беше малък (според баба ми причината била някакъв стрес в детската градина)... Та това продължи няколко години, водиха го по лекари и билкари, караха го да пие някакви горчиви гадости, които обаче имаха ефект само докато ги пие. Накрая леля ми се отказа от тези "лечения" и братовчед ми ей така, от самосебе си, спря да се напишква в някакъв момент. Просто порасна и така... Та както каза Тони "само търпение му е майката"... Ако искаш все пак, консултирай се с лекар, може пък вече да са открили ефикасно лечение...
__________________
Je suis comme je suis
Отговори с цитат
  #8  
Стар 3rd January 2008, 14:35
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Хм...накара ме да се замисля...май верно почна да се напикава края на лятото, а тогава тръгна на детска градина
Отговори с цитат
  #9  
Стар 3rd January 2008, 18:23
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране

Защо не го поразпиташ дали му харесва в детската градина, дали е "добра" госпожата, дали се разбира с другите дечица, такива неща... Като негова майка най-добре знаеш как да го направиш, как да подходиш...
Според баба ми, учителката на братовчед ми в детската градина се държала много зле с децата, била много груба, обиждала ги и им крещяла, и братовчед ми се страхувал от нея, и оттам е започнал целият проблем...
Но дори и да не е свързан с такива неща, може би за детето все пак тръгването на детска градина е било някакъв шок...Но не знам, не съм запозната в детайли с детската психология, но знам, че при децата стрес могат да предизвикат наглед безобидни неща, и че в такива случаи децата могат да реагират по най-различни начини, и нощното напикаване е едно от тях...
__________________
Je suis comme je suis
Отговори с цитат
  #10  
Стар 5th November 2008, 23:15
Мария Христова Мария Христова не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 1
По подразбиране Re: Нощно напикаване

Нощното напикаване е проблем на вас или ваш близък? Ходенето при лекари се е оказало безрезултатно ходене по мъките?! Доверете се на малко познатия, но единствен доказал ефективността си метод,прилаган от народната лечителка Мария Христова. Отървете се завинаги от тази болезнена и срамна за вас болест,която ви пречи да живеете пълноценно! Дайте си шанс за нормален живот!Излекуването е гарантирано!Лечителката приема пациенти от 11 до 35 годишна възраст, Обадете се,не се двоумете и ще се убедите сами!
За информация тел: 0887577073
0885674862
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Нощнонапикаване
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:04.