IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #91  
Стар 5th June 2008, 11:58
хармаяни хармаяни не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Tsvetik
Цитирай:
Първоначално написано от DWP
Tsvetik, респект!
Благодаря ти всичките ми тогавашни приятели ме мислеха за луда - хората заминават за Западна Европа и САЩ, а аз поемах към Изтока. Но пък смея да твърдя, че точно там изградих себе си като характер и когато си тръгнах бях нов човек - майка ми не можеше да ме познае не че мястото действа на останалите така, може би силната ми привързаност, хората, спомените и хубавите моменти (и многото горчиви уроци) ме свързват толкова много с него, че да говоря с такова умиление за там.
Tsvetik, авантюризмът е хубаво нещо . И аз обичам да скитам нощем из града и да ходя по планините съвсем сама - но чак в друга държава . Чудя се - с финансите как стоят нещата??
__________________
Животът е вълшебен.
Отговори с цитат
  #92  
Стар 5th June 2008, 18:44
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от хармаяни
Tsvetik, авантюризмът е хубаво нещо . И аз обичам да скитам нощем из града и да ходя по планините съвсем сама - но чак в друга държава . Чудя се - с финансите как стоят нещата??
Ами да са ми живи и здрави родителите - до сега във всичко са ме подкрепяли и всяко мое решение е било уважено. А аз винаги съм била с различни виждания и не обичам да съм в потока наред със всички, не толкова авантюризъм може би...

Сега обаче с дипломите в ръка и скромния стаж ще трябва да започна да разчитам сама на себе си и така е редно.

Да споделя, че вчера ми се отвори една "вратичка" и получих предложение за работа от един от посещаващите ни лектори. Мястото е Мускат (Оман) и ще действам - работата и възможностите са чудесни. Дай боже да стане, за сега е на 80% сигурно

Хармаяни, мен би ме било страх сама да обикалям, за това трябва да си по-куражлия... така си мисля
__________________
Never give yourself a haircut after three margaritas!!!
Отговори с цитат
  #93  
Стар 5th June 2008, 20:51
хармаяни хармаяни не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Tsvetik
Цитирай:
Първоначално написано от хармаяни
Tsvetik, авантюризмът е хубаво нещо . И аз обичам да скитам нощем из града и да ходя по планините съвсем сама - но чак в друга държава . Чудя се - с финансите как стоят нещата??
Ами да са ми живи и здрави родителите - до сега във всичко са ме подкрепяли и всяко мое решение е било уважено. А аз винаги съм била с различни виждания и не обичам да съм в потока наред със всички, не толкова авантюризъм може би...

Сега обаче с дипломите в ръка и скромния стаж ще трябва да започна да разчитам сама на себе си и така е редно.

Да споделя, че вчера ми се отвори една "вратичка" и получих предложение за работа от един от посещаващите ни лектори. Мястото е Мускат (Оман) и ще действам - работата и възможностите са чудесни. Дай боже да стане, за сега е на 80% сигурно

Хармаяни, мен би ме било страх сама да обикалям, за това трябва да си по-куражлия... така си мисля

С финансова подкрепа от някъде е разбираемо. Но не мога да разбера жените, които просто тръгват, с малкото си последни пари купуват билет и оттам нататък - каквото стане... Предполагам, че още преди това са се подготвили за сериозни компромиси с достойнството си - иначе как биха оцелели...

А на хората от Изтока какво им харесваш? Доколкото познавам такива, могат да бъдат доста топли в отношението си, но и доста избухливи понякога. Веднъж обикнат ли те, обаче, а това става бързо , гледат на теб като на част от семейството си. Но и във всеки момент могат да те продадат за стотинки . Май не мога да им свикна . Намираш ли ги за интелигентни?

Колкото до обикалянето сама, ами вярвам, че Нещо ме пази. И така .

Tsvetik, стискам ти палци за "вратичката" - дано всичко проработи в твоя полза и да си удовлетворена .
__________________
Животът е вълшебен.
Отговори с цитат
  #94  
Стар 15th June 2008, 19:01
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от хармаяни
С финансова подкрепа от някъде е разбираемо. Но не мога да разбера жените, които просто тръгват, с малкото си последни пари купуват билет и оттам нататък - каквото стане... Предполагам, че още преди това са се подготвили за сериозни компромиси с достойнството си - иначе как биха оцелели...

А на хората от Изтока какво им харесваш? Доколкото познавам такива, могат да бъдат доста топли в отношението си, но и доста избухливи понякога. Веднъж обикнат ли те, обаче, а това става бързо , гледат на теб като на част от семейството си. Но и във всеки момент могат да те продадат за стотинки . Май не мога да им свикна . Намираш ли ги за интелигентни?

Колкото до обикалянето сама, ами вярвам, че Нещо ме пази. И така .

Tsvetik, стискам ти палци за "вратичката" - дано всичко проработи в твоя полза и да си удовлетворена .
Вярно е това - и аз не ги разбирам тия неподсигурени неща, това си е направо безумие, особено за жена!

За хората от изтока (визирам араби/иранци защото с индийци хич се нямаме, имам само 2 индийки приятелки от горните касти, пък и са расли извън Индия, с които се разбираме, но иначе други сблъсъци с тази националност не са ми били успешни) има нещо вярно в това, което казваш, но аз да чукам на дърво до сега издънка не съм имала, напротив. Аз с тях винаги съм била равна и винаги са ме приемали, вече и аз съм им с един крак в културата, тъй че сме се омешали. То има и хора и хора.

За интелект пак по същата причина не мога да коментирам, но тези около мен са си и умни и възпитани - въпроса много опира до семейство и образование. Като ги сравня с масата от днешната българска младеж (не искам да обиждам сънародниците си, но мисля, че всички знаем за какво говоря) са си направо гении.
__________________
Never give yourself a haircut after three margaritas!!!
Отговори с цитат
  #95  
Стар 18th June 2008, 17:40
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране

Tsvetik, какво не ти харесва в Швейцария. Питам, защото аз съм била в Базел, ама за малко, и там много ми хареса... А и винаги ми се е струвало, че в Швейцария е хубаво за живеене... Та ще ми е интересно да чуя мнението на някой, които живее там....
__________________
Je suis comme je suis
Отговори с цитат
  #96  
Стар 18th June 2008, 20:34
Аватара на Tsvetik
Tsvetik Tsvetik не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Montreux
Мнения: 494
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chick
Tsvetik, какво не ти харесва в Швейцария. Питам, защото аз съм била в Базел, ама за малко, и там много ми хареса... А и винаги ми се е струвало, че в Швейцария е хубаво за живеене... Та ще ми е интересно да чуя мнението на някой, които живее там....
То от град до град там има голяма разлика, въпреки, че като цяло ми е "студено". Хубаво е за живеене въпреки, че се вбесявам от някои малки неща като работно време на магазини и ресторанти и хладното отношение на хората един към друг.

Хубаво е, но на мен лично не ми допада за трайно оставане. Освен това зависи с коя друга държава я сравняваш. А и на екскурзия всичко изглежда много различно, само хубавите страни се виждат... В Базел съм била, но като че ли и той с нищо не ме впечатли (изключвам музеите).
__________________
Never give yourself a haircut after three margaritas!!!
Отговори с цитат
  #97  
Стар 10th July 2008, 09:37
Аватара на P_A_V
P_A_V P_A_V не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Bourgas
Мнения: 135
По подразбиране

jova до колкото разбирам си в Барселона. На мен ми е мечта Испания (Барселона или Мадрид, но предпочитам плажовете). Любопитно ми е как замина, как е живота там, какви са хората. Аз нямам нпознати, възможно ли е да заминеш ей така и има ли възможност да си намериш нормална работа без да знаеш езика? Аз владея английски език много добре, дори мога да го преподавам (имам китап), но се чудя дали някой ще ме вземе на работа без да знам испански?
Много ще съм благодарна за съвет от теб и всички други, които имат опит. Много ви благодаря!
Отговори с цитат
  #98  
Стар 11th July 2008, 15:45
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

ПАВ, мога да ти кажа, че за да работиш в Италия първото нещо, което изискват от теб е да знаеш езика. Предполагам, че и в Испания е така.
Изкарай курс или отиди на почивка там за 1-2 месеца, може и да си намериш работа.
Разбира се за нискоквалифициран труд език не искат, особено ако отидеш при приятели, които вече работят там, ще ти превеждат...
Но например сервитьорка не можеш да станеш без език.
Отговори с цитат
  #99  
Стар 11th July 2008, 16:03
Аватара на zve
zve zve не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Варна
Мнения: 4 043
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
ПАВ, мога да ти кажа, че за да работиш в Италия първото нещо, което изискват от теб е да знаеш езика. Предполагам, че и в Испания е така.
Изкарай курс или отиди на почивка там за 1-2 месеца, може и да си намериш работа.
Разбира се за нискоквалифициран труд език не искат, особено ако отидеш при приятели, които вече работят там, ще ти превеждат...
Но например сервитьорка не можеш да станеш без език.
Точно така e, навсякъде искат да знаеш езика
Отговори с цитат
  #100  
Стар 12th July 2008, 09:44
Аватара на P_A_V
P_A_V P_A_V не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Bourgas
Мнения: 135
По подразбиране

Да, сигурно е така все пак се надявах с английския да мина метър.... Но принципно логично е като си в една страна да можеш да говориш езика й, за да си намериш нормална работа. Благодаря ви за отговорите
Ще трябва да се захвана сериозно и да понауча испанския.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вашетомястозаживеене
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:46.