IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #161  
Стар 22nd April 2009, 09:39
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

barbini, изобщо нямам намерение да споря с теб, просто споделих опита си Само искам да отбележа че в моя режим кисело мляко изобщо не е имало, а кг си свалих трайно и успешно - задържах ги 3 години, в последствие качих 5 постепенно но това е резултат от успешното тъпкане с нездравословни неща за тия 3 години - не съм ги качила за месец или два и направо си е успех да кача само 5 при всичко което съм яла през това време Най- важното обаче за мен е че успях да се науча да се храня здравословно, почнах да чета да се изнтересувам но започнах да го правя благодарение на режима - исках да знам повече за храните които ям...с времето се убедих че е правилен(с малки забележки)...Всеки естествено има правото да е доволен от който диетолог си иска, но не мисля че е нужно на някой да се хвали 1 диетолог а да се отричат всички останали Още повече (от чист интерес) съм запозната с режимите на Симеонов и изобщо не става въпрос за толкова много ядене колкото се опитваш да изкараш.
Хубав ден от мен
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #162  
Стар 22nd April 2009, 13:16
barbini barbini не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
Още повече (от чист интерес) съм запозната с режимите на Симеонов и изобщо не става въпрос за толкова много ядене колкото се опитваш да изкараш.
Хубав ден от мен
Ама и аз не искам да споря. И аз споделям опит - при това дългогодишен. Бивша манекенка съм, минах през начална фаза на анорексия и с ръка на сърцето казвам, че Оги ми помогна.
И наистина има много храна в режима му, самият факт, че ако почувстваш глад, веднага можеш да хапнеш режимно, говори сам по себе си
Не мога да разбера, защо отричате, режима на Оги работи перфектно - хапва се доволно, на всяко ядене имаш хляб, ако искаш шоколад - няма проблем, хапваш, ако искаш сладолед ... и т.н.
Аз при двама диетолози съм ходила преди Оги, както споделих...
те засилиоха проблемите ми, не ги решиха.
За човек гладувал цял живот за да е слаб, да му предложиш отново глад ... можех спокойно да мина и без тяхната помощ ...
Оги беше този, който реши проблема ми кардинално.
Отговори с цитат
  #163  
Стар 23rd April 2009, 11:10
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от barbini
Не мога да разбера, защо отричате, режима на Оги работи перфектно - хапва се доволно, на всяко ядене имаш хляб, ако искаш шоколад - няма проблем, хапваш, ако искаш сладолед ... и т.н.
Аз при двама диетолози съм ходила преди Оги, както споделих...
те засилиоха проблемите ми, не ги решиха.
1. Режима, който работи перфектно е на д-р Бари Сиърс
2. По колко шоколад и колко често? Не е такова изобилие, както искаш да го представиш.
3. Ако ти не си била коректна с действителните специалисти как можеш да очакваш адекватни съвети? Т.е. ако те не са знаели за този проблем - начална фаза на анорексията.

Искам да кажа, че аз за себе си не вярвам на това, което пише barbini
Отговори с цитат
  #164  
Стар 23rd April 2009, 12:42
barbini barbini не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 30
По подразбиране

Мария Василева, ако искаш ми вярвай ... ако бях написала , че Симеонов не ми е помогнал , тогава може би щеше да ми вярваш ...
Както и да е ...

За мен проблема с предишните диетолози се състои в това, че не са ми предложили да зонувам. Като дипломирани такива, те са знаели за Зоната, за мен примерно тя е най-подходяща, защото не ям месо .
И Байкова знаеше за тримесечния ми престой в болница на системи , и Гърчето също !!!
А и както ви казах, доста диетолози ползват Зоната

Хайде намери ми къде в книгата на Бари Сиърс, пише конретно - кои продукти е добре да се консумират - като марки от БГ пазара?
Къде пише по колко шоколад, по колко сникърс, по колко сладолед и кога е добре да се консумират ... марки също ?
Колко често - имаше период в който всеки ден хапвах шоколад и отслабвах
Ако попадна в режим на задържане - как да го преборя най-лесно ?
Ако съм в ресторант и имам нужда от съвет, звъня на Оги ,от кое по колко мога да хапна, мога ли, не мога ли ... и т.н. и т.н.
Отговори с цитат
  #165  
Стар 23rd April 2009, 13:00
Аватара на lqlqlqlq
lqlqlqlq lqlqlqlq не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 967
По подразбиране

Стига сте спорили бе мацки... Всеки си избира начина на отслабване, кой Байкова, кой д-р Емилова, кой Симеонов...важното е резултати да има. Щом ходят още хора при тях явно има резултат при някои...при тези, които е нямало се насочват към друго място Няма смисъл да се убеждавате една друга кой е по-добър и кой не..важното е, че сте намерили начин за самите вас

Лек ден и без лоши мисли
__________________
FolloW ThE BeautY Of YouR DreamS...
Отговори с цитат
  #166  
Стар 23rd April 2009, 13:16
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от barbini
За мен проблема с предишните диетолози се състои в това, че не са ми предложили да зонувам. Като дипломирани такива, те са знаели за Зоната, за мен примерно тя е най-подходяща, защото не ям месо .
И Байкова знаеше за тримесечния ми престой в болница на системи , и Гърчето също !!!

Хайде намери ми къде в книгата на Бари Сиърс, пише конретно - кои продукти е добре да се консумират - като марки от БГ пазара?
Тези твои думи ме провокираха да ти отговоря, защото:
1. на БГ пазара няма много здравословни и диетични продукти така че ако четеш дори само етикетите като пазаруваш пак ще се ориентираш. Ако търсиш инфо в нета пак ще намериш достатъчно. За шоколада например предполагам че ти е разрешен само черен, няма логика да е друг
2. Защо според теб всички диетолози трябва да предлагат правилата на зонуването, както го наричаш, ако не го одобряват примерно...И откъде накъде според теб трябва да са наясно с всяко книжле което излиза на пазара при положение че работят на индивидуален принцип. Ако всичко беше само "Зоната" едва ли щеше да има професия "диетолог"

3. Ти като не ядеш месо - това е твое решение, което не значи че е правилното за организма ти обаче. Полезните свойства на месото са доказани и организма има нужда от него. А щом си стигнала до анорексия - още повече. Аз също не го обичам но хапвам защото знам че трябва. За съжаление процеса на отслабване и по-конкретно на здравословното такова е свързано с много компромиси които ние самите трябва да направим със себе си. Това е положението. И ако гърчето както се изрази или Байкова или филанкишията ти е казал да ядеш месо а ти не ядеш, проблема е твой не техен.Според мен даже без да съм диетолог мога да ти кажа че след лечение от анорексия да хапваш месо е полезноза организма ти - не е вредно. Говориш толкова нападателно защото те ти предлагат режим добър за организма ти а не такъв какъвто ти си милиш че е добър за теб, това грешка ли е? Не мисля...
Иначе ти си харесвай Симеонов но не отричай всички останали които работят по друг начин просто защото на ТЕБ не ти харесват другите методи.
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #167  
Стар 23rd April 2009, 13:36
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от barbini
Между другото същото е и с режима на Дюкан. И там се говори за трайно отслабване... защото е режим, защото трябва да задържиш теглото известно време, и тогава вече ще е трайно. Друг е въпроса, че има хора , които просто са предразположени и ще трябва да се придържат по-често към режима. Аз за да запазя теглото си, редувах, режимни и нережимни дни. Така нещата пак се получават !!!
Сега видях и това ти изказване и направо съм ...Момиче, с цялото ми уважение към теб се изказваш много неподготвена. Вземи прочети няколко книжки за здравословното отслабване и най-вече такива за това какво представлява организма ти и как функционира. Режима на Дюкян е всичко друго но не и режим - там се набляга на нискокалорични храни, не е важно колко за здравословни,важно е да имат минимум калории. Организма ти има нужда от мазнини, белтъчини и въглехидрати за да фунционира правилно, предполагам поне това знаеш...При Дюкян мазнини няма - никакви, въглехидратите са силно ограничени така че сама си направи изводите колко дълго организма ще издържи на подобно нещо и какъв ще е крайния ефект за здравето ти. Всеки има глава на раменете - може да прави квото иска с тялото си - но да ми твърдиш че Дюкян е режим а не диета е меко казано глупаво. Имам приятелка която свали доста задържа после и незнам си кво, но сега я е страх да сложи и 1 лъжица зехтин на салатата за да не качи пак (и сигурно ще качи ако го направи)
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #168  
Стар 23rd April 2009, 13:42
Butterfly1 Butterfly1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 66
По подразбиране

Привет на всички! Днес за първи път посещавам раздела "Диети" на този форум и цял следобяд чета по темата за Огнян Симеонов.
И съм изумена как се създават дори конфликти между хората в този форум, само защото има две различни мнения по даден въпрос.
Мойто лично мнение (без да го налагм на никого) е, че човек трябва да се храни и да консумира от всичко, но в рамки. И най-добре по честно и по малко. Да кажем по 4-5 хапвания на ден, или три хапвания в един й същи час, като след 19часа е хубаво да не се ядат тежки храни. И хораа.... спортувайте!! Няма никога да задържите свалените кг без да се движите. Дори според мен (това са наблюдения върхи мойто тяло) по-добре да се храните нормално и да спортувате активно, отлкото да пазите безумни диети без грам спорт. Няма да има траен резултат, а нали всички към това се стремин. Да запазим свалените кг.
Има и друго нещо. Когато някой има за сваляне повечеко кг, ако спазва режим, без да спортува сигурно има опасност да му увисне кожата и да се покрие целия със стрии.
Но това си е лично мой избор и не го налагам на никой мили дами

Това, което аз правя е: гледам да се храня в едни й същи часове на деня; не прекалямв с нито едно от яденията; да не преяждам и вечер след 19часа да не ям тежки храни;вечерята да е салата примерно и спорт..... движение..... това е!!
__________________
Не следвай път, върви там, където няма път и остави следи!!!
Отговори с цитат
  #169  
Стар 23rd April 2009, 13:57
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

bibi_82, страхотен пост за Дюкан! Аз лично познавам няколко момичета , които си навлякоха стомашни разтройства поради неправилното спазване на диетата на Дюкан. Който го спазва трябва да е наистина много внимателен. А и това не е диета за цял живот, защото просто организмът не може да издържи по този начин повече от определено време!!! Така, че страхотно си го написала.
Butterfly1 абсолютно съм съгласна, че спортът е много важен и трябва да е част от ежедневието ни
barbini не знам каква е идеята ти да се заяждаш с Мария Василева ... ?!
За Зоната и аз смятам , че е невероятна диета , но съм далеч от мисълта да я провъзгласявам за най-добрата при условие, че нямам необходимите познания за това. В крайна сметка всичко е индивидуално!
Но бих добавила и един недостатък на Зоната - това е психическото натоварване - мисълта винаги всичко да балансираш и винаги да имаш в хладилника си протеин ... Да се притеснявах да не хапнеш някой грам повече въглехидрат или мазинана и т.н. и т.н. В крайна сметка човек не трябва по цял ден да мисли какво и по колко ще яде. Така, че и Зоната не трябва да се спазва до живот... Трябва да има и периоди на почивка![/b]
Отговори с цитат
  #170  
Стар 23rd April 2009, 14:41
Butterfly1 Butterfly1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 66
По подразбиране

Аз лично не ги разбитам тия схеми на цял живот лишаване от нещо, само и само да сме слаби.....
Ейй хораа, живота е един и минава толкова бързо... просто му се наслждвайте, бъдете положително настроени, не се ограничавайте, но не се и тъпчете с разни ненужни храни.... но пък и това да ти се хапва нещо сладичко да кажем и да ти текат лигите докато гледаш поредната реклама на шоколада Милка и ти да не си хапнеш един ред.... не го разбирам! И не дори не мисля, че хората се чувстват добре от това да се ограничават от любимите си храни!
Но всеки си знае за себе си..... аз не бих се подложила на подобно нещо
__________________
Не следвай път, върви там, където няма път и остави следи!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДИЕТОЛОГОГНЯНСИМЕОНОВ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:28.