IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 18th April 2007, 16:06
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Питай в аптеката за гроздова захар, гликоза, но и Traubenzucker да кажеш ще те разберат.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 18th April 2007, 16:09
Аватара на Saruman
Saruman Saruman не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Студентски град,София
Мнения: 1 727
По подразбиране

Избягвай всякакъв алкохол освен червеното вино
__________________
"Апа я-събуждам се и кво да вида-
до мене голо дупе и празна двулитровка бира" Ицо Хазарта
Отговори с цитат
  #13  
Стар 18th April 2007, 19:23
JULSI JULSI не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 9
По подразбиране

е поне биричка? а какво представляват "кардио тренировките"?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 19th April 2007, 03:28
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

ох, на мен винаги ми се случваше в градския транспорт да припадам. Иначе обикновено сядам/лягам като ми причернее и ми минава...ама в градския докато помоля някой да стане...веднъж даже една мръхла ме изгледа злобно и ми каза да си гледам работата..ама аз после и се свлякох в краката барабар със сладоледа, който ядях Отдавна не ми се е случвало, само ако имам неблагоразумието да вляза в претъпкано метро...почва да ми се вие свят и да не ми достига въздух, казвали са ми, че пребледнявам като смъртник, започват да ми бучат ушите и загубвам съзнание.Много неприятно наистина- и на мен пулса ми е бая висок...между 80-100.
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 19th April 2007, 06:22
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от verita
Освен това кафето обезводнява, което води до повторно падане на кръвното
аз пък знам, че от кафето се задържа вода

и аз съм с много ниско кръвно, дори и като бях бременна /уж при тях е по-високо кръвното от обикновено/, пак и двете ми граници бяха под 100. случвало ми се е да припадам на няколко пъти, ама вече знам какво да правя - сядам и не мърдам поне 2-3 минути, и взимам нещо сладко - дали ще е кафе със захар, бонбон, шоколад...дори веднъж ме спаси и сладолед, слад като ми прилоша така на улицата.
питала съм лекари за някакви хапчета, ама казаха че не се "лекувало" ниското кръвно еми мацки тъй ше си идем явно пак по-добре ниско, отколкото високо 8)
Отговори с цитат
  #16  
Стар 19th April 2007, 07:40
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

На мен ми изписаха едни хапчета след като март месец припаднах 2 пъти. Не ми се беше случвало поне от 3 години.
Ниското си е за предпочитане пред високото.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 19th April 2007, 09:18
JULSI JULSI не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 9
По подразбиране

при мен е кофти,защото тези пристъпи стават в повечето случаи докато спя.просто както си сънувам и почва да ми се вие свят,все едно че са пъхнали миксер в мозъка ми ужасно е спира за няколко секунди и после пак наново,цялата ме обливат горещи вълни,а пулсът ми се ускорява адски много.След това треперя с часове
Отговори с цитат
  #18  
Стар 19th April 2007, 09:24
luna luna не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: София
Мнения: 82
По подразбиране

Както се казва хората с ниско кръвно живеят зле, но дълго, така че има с какво да се успокояваме .
По всяка вероятност всичко е свързано с едно заболяване - вегитативна дистония, което е присъщо на млади и здрави жени. От което следва, че не е заболяване в истинския смисъл и затова никой не го лекува.
Аз мога да кажа как се справих с този неприятен проблем.
-сутрин си слагам чехлички с бодли и си правя масаж на краката и ръцете (посоката е отдолу нагоре).Използвам някаква яка четка, кожата се зачервява, кръвта започва да се движи - супер.
-почти всяка сутрин се раздвижвам на кростренажора за 10-15 мин
-не оставам гладна, ям въглехидрати, но не и сладко
-в случаи на криза изяждам 2-3 бучки захар с една чаша вода или кока кола. Всъщност откакто започнах да правя горните неща не съм имала дори и предколапсно състояние
-виното и бирата са много полезни (и вредни за фигурата, особено мезетата), но друг алкохол - категорично не
Пробвайте и ще видите, че действа. Може пък да живеем дълго и добре
Отговори с цитат
  #19  
Стар 19th April 2007, 10:59
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Това в кръга на майтапа, ама се сетих един лекар какво ми каза за ниското кръвно: "Викат му още царската болест, лекува се с много червено вино и свински пържоли"
Отговори с цитат
  #20  
Стар 19th April 2007, 11:27
JULSI JULSI не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 9
По подразбиране

при мен тези кризи се появяват само,когато съм била подложена на силен стрес.А аз съм притеснителна и дори едно интервю за работа за мен е стресиращо

и това е другият ми проблем как да се справям с притеснението си...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Нискокръвно
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:45.