IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #241  
Стар 28th July 2011, 21:44
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko Виж мнението
..Сульо не иска да има нищо общо с малкото селце, защото иначе обществото (това важи в пълна сила само тук, в България) веднага го набутва в графа "селяндур"...
Селяндур не е местожителство а диагноза
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #242  
Стар 28th July 2011, 21:49
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lullaby Виж мнението
На въпроса дали сме толерантни, всеки за себе си отговаря положително, но всички общо май никак не сме. Аз за себе си се опитвам да разбирам другия и да се поставям на негово място, избягвам да обвинявам хората за гледните им точки. Конкретно за расовата и етническата дискриминация - като цяло не харесвам цигани и турци, но ако ми се случи да общувам с такива се опитвам да гледам на тях като на отделна личност, а не като на "циганин" или "турчин".
Когато кандидатсвах да уча в унито имах интервю, на което един от въпросите беше '' Как би реагирала ако някой от колектива в който работиш/учиш е расист?'' ... кога ли подобни въпроси ще има и по интервютата за работа или университети в България ?...

п/с lullaby повярвай ми ,че ако се издъниш на този въпрос ,няма да те приемат нито да учиш , нито работа ще получиш
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #243  
Стар 29th July 2011, 02:20
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Сю , кой отговор на този въпрос е правилен ( няма да те прецака ) ?
Отговори с цитат
  #244  
Стар 29th July 2011, 06:05
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Нали сме в темата за толерантността, предполагам, че ще се наложи да разбера този човек, ще се опитам да разбера кое е довело до това му мнение, но не бих подкрепяла расизма му. Не знам защо асоциира моето мнение с расизма, може би трябва да допълня, че не съм расист (това е прекалено силно понятие за моето нехаресване на определени народи).
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #245  
Стар 29th July 2011, 08:06
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Когато кандидатсвах да уча в унито
Е да, ама тя в момента не кандидатства. Пише си в нета. Нали има едно, така наречено "социално желателно" поведение. Когато даваш отговора, който ще ти осигури по-добро приемане. Не непременно верния за тебе.
А съм сигурна, че много е различен жизнения опит на двете ви и най-вече средата, в която живеете. Най-вероятно контактите на lullaby са довели до формиране на това мнение. Т.е. тя си има своето основание.
За в бъдеще с трупането на житейски опит то може и да се промени. Ето, казва, че се опитва. Дано да има положителния опит, който ще й помогне да не обобщава (за себе си, не социално желателно).
п.с. На "Братсво, равенство, свобода" сме се нагледали още по времето на социализма. Сигурна съм, че и в братска Англия много хора не харесват българи, индийци и пр...

Последно редактирано от Мария Василева : 29th July 2011 на 08:11
Отговори с цитат
  #246  
Стар 29th July 2011, 08:39
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lullaby Виж мнението
Нали сме в темата за толерантността, предполагам, че ще се наложи да разбера този човек, ще се опитам да разбера кое е довело до това му мнение, но не бих подкрепяла расизма му. Не знам защо асоциира моето мнение с расизма, може би трябва да допълня, че не съм расист (това е прекалено силно понятие за моето нехаресване на определени народи).
Не си расистка , само казваш че не харесваш цели нации Това не е ли прекалено силно или си мислиш че си много над тях ?

П/с Нета има страшно дълга памет , млада си и никога не знаеш от къде какво ще изкочи
__________________
Много отдавна е крайно време!

Последно редактирано от Oompa Loompa : 29th July 2011 на 08:55
Отговори с цитат
  #247  
Стар 29th July 2011, 08:42
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева Виж мнението
...Сигурна съм, че и в братска Англия много хора не харесват българи, индийци и пр...
Не бъди сигурна без да имаш каквито и да било наблюдения
Между българи и индийци има огромна разлика и повярвай ми тя не е в полза на българите
Индиеца е амбициозен , учи/ работи яко и като отидеш в някоя болница повечето лекари са индийци Много от тях заемат високи позиции , докато при българина нещата седят по твърде различен начин
До сега не ми се е случвало да ме дискриминират за това че съм българка Хората те приемат според заслугите а не според паспорта който имаш
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #248  
Стар 29th July 2011, 08:50
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева Виж мнението
Е да, ама тя в момента не кандидатства. Пише си в нета. Нали има едно, така наречено "социално желателно" поведение. Когато даваш отговора, който ще ти осигури по-добро приемане. Не непременно верния за тебе.
А съм сигурна, че много е различен жизнения опит на двете ви и най-вече средата, в която живеете. Най-вероятно контактите на lullaby са довели до формиране на това мнение. Т.е. тя си има своето основание.
За в бъдеще с трупането на житейски опит то може и да се промени.
В Бг липсва дори това социално желателно поведение , за това ефира и медиите са задръстени с расистки призиви Лично аз съм в потрес като гледам бг телевизия , защото повечето хора в БГ , по английските стандарти биха били осъдени за проява да расизъм
Лично аз ако не харесвам някой то не е зарди народността му а заради самия него А опита с българи ми в последните 10 години е направо трагичен ... обаче не съм седнала да разправям аз българите не ги обичам
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #249  
Стар 29th July 2011, 08:53
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diadora Виж мнението
Сю , кой отговор на този въпрос е правилен ( няма да те прецака ) ?
Хората са възпитани с правилния отговор и не биха се замислили дори за сплит секънд какво да кажат но седни да се обясняваш че аз тия не ги харесвам , ама гледам да ги трая и си аут Сама знаеш че в това общество расизма не се толерира и всяка такава проява се наказва .Забранено е да казваш на пакистанците пакита , камо ли да кажеш мръсни цигани или гадни турци ...
__________________
Много отдавна е крайно време!

Последно редактирано от Oompa Loompa : 29th July 2011 на 08:56
Отговори с цитат
  #250  
Стар 29th July 2011, 09:15
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Не бъди сигурна без да имаш каквито и да било наблюдения
Между българи и индийци има огромна разлика и повярвай ми тя не е в полза на българите
Еее, що не изредих повече народности. Просто индийците ми се сториха много отдалечени териториално. Иначе, знаем я - огромна по брой нация и естествено, че в Англия ще имигрират по-образованите. В други части на света по-малко образованите и така.

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
... обаче не съм седнала да разправям аз българите не ги обичам
Мигар?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Толерантнилисме
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:05.