IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 12th October 2011, 19:49
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от madg1rl Виж мнението
П.С. : напомням, че спортувам много редовно и съм на хранителен режим.
П.С.2: ходих на гинеколог и на ендокринолог, ходих и при личния...
Какъв е този хранителен режим? Ако ядеш прекалено малко и спортуваш прекалено много (час и половина си е сериозна тренировка, още повече ако е силова) може точно от там да идват проблемите ти. Килограмите ти не са важни, а сантиметрите и пропорциите. Сама казваш, че имаш едра костна структура. Колко си висока? Опиши по-подробно хранителния и тренировъчния си режим. Наспиваш ли се достатъчно? Това са много важни фактори, от които зависи здравето ти.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 13th October 2011, 09:35
Аватара на Qgodka
Qgodka Qgodka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 242
По подразбиране

Мъник, изледвяаха ли тивсички полови хормони? Може и високи естрогени да има.Къде напълня най-много около ханша и бедрата ли?
Щитовидната жлеза гледаха ли я на ултразвук?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 27th October 2011, 20:49
madg1rl madg1rl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 9
По подразбиране

Здравейте! Положението все още е критично... сега дори повече!!! Цял месец се "лашках" по лекари и лаборатории за изследвания и прегледи, резултатите са: Нямам нарушения на хормоните, нямам проблеми с щитовидната жлеза, всичко е в норма! Бях при 1 ендокринолог и 2-ма гинеколози, единият от които беше частен, много добър лекар, от който винаги съм била много доволна. Изписа ми "Достинекс", пия го втора седмица, резултати няма.... Дори продължавам да качвам! Въпреки усилията ми да вляза във форма... Сигурно единственото нещо, което не съм пробвала все още е да си бъркам в гърлото, за да повърна изяденото... И ЕСТЕСТВЕНО няма да го направя, спокойно. Но се опитвам да обясня, че съм се отчаяла много, не искам да завърша с 20 кг в плюс и разбито самочувствие... Моля ви, посъветвайте ме нещо ;(
Отговори с цитат
  #14  
Стар 31st October 2011, 08:53
madg1rl madg1rl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 9
Exclamation

Здравейте, пак съм аз. Пропуснала съм да отговоря на някои от въпросите ви. Ето малко данни за мен:
Висока съм 168 см., тежа 63 кг, но ако сравнявам с теглото на нормалните ми връстници и вида им според него, изглеждам по - скоро като 58-9 кг .
Напоследък задържам много вода... Което също е причина за покачване на теглото. Менструация имах последно през август тази година....... Откакто спря да ми идва цикъла, от тогава започнаха и проблемите с теглото, и всииичко останало... Ходих на различни гинеколози, лекари и прочее. Пролактина ми е в норми, всички хормони, свързани с щит. жлеза също са наред. Определено не успявам да се наспя, знам, че НЕ Е хубаво, но все пак правя ВСИЧКО по силите си, за да го оправя този проблем.
Хранителният ми режим се основава на една определена схема: сутрин - високо въглехидратна закуска, обяд - повече зеленчуци, месо, може филийка - две пълнозърнест хляб, вечер - почти никакви въглехидрати. Може зеленчуци, месо, яйца, но без никакъв хляб. Всичко в менюто ми е приготвяно без мазнини. Тренировката ми е напълно обичайна - 10 мин загрявка, 50 мин упражнения ( за долна или горна част, в зависимост от това какъв ден ми се пада ) и 30 мин кардио накрая.
Подложена съм на огромен стрес вкъщи, както и навън, но в последно време и стреса ми намаля. Опитвам се да бъда по - спокойна, дори започнах да практикувам йога вкъщи, което, впрочем, доста ми помогна.
Моля, моля, посъветвайте ме как да постъпя? Имам много голяма нужда от помощ

Последно редактирано от madg1rl : 31st October 2011 на 08:56
Отговори с цитат
  #15  
Стар 31st October 2011, 14:48
Аватара на Siberia
Siberia Siberia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 80
По подразбиране

Мило момиче , и аз съм била в подобна ситуация. Цикълът ми винаги е бил странен и когато нещата станаха малко по-неприятни посетих много лекари , правих изследвания и всичко , което се полага. Дали от възрастта или от нерви , но тези неща се случват и са нормални. Последния лекар , който посетих ми каза , че има два вида жени - с цикъл като по часовник и с такъв , който е склонен към промени . Не помня точните термини. И аз като тебе похабих някой и друг нерв , но с времето се успокоих и сникнах с мисълта , че съм здрава и че проблема не е на здравословно ниво. Не си мисли , че ти има нещо , за толкова доктори , ако имаше щеше да се разбере. П.С. Какво стана с цикъла?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 31st October 2011, 16:43
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от madg1rl Виж мнението
Всичко в менюто ми е приготвяно без мазнини.
Това може би не е основната, но е една от най-важните причини за нарушенията в тялото ти. Мазнините са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ВАЖНИ за нормалното протичане на процесите в организма. Започни да слагаш студенопресован зехтин в салатите и да хапваш по шепа ядки като междинно хранене. Груба грешка е да се изключат полезните мазнини. Тялото има нужда от всички макро- (въглехидрати, белтъчини и мазнини) и микронутриенти (витамини и минерали). Започни да приемаш полезни мазнини.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 1st November 2011, 08:51
madg1rl madg1rl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 9
Exclamation Уф :(

Преди бях на режим - Ниско въглехидратна, високо мазнинна диета. Не се получи. След това минах на ниско въглехидратна, но с малко мазнини. Пак не стана. Сега съм на режим, в който приемам вкл и въглехидрати, и мазнини, но тях ги приемам сутрин. Не е проблема в начина ми на хранене, нито в начина ми на трениране. Изключииииително добре съм запозната с абсолютно всичко, което ми е необходимо, за да вляза във форма, приятелят ми е фитнес инструктор все пак... С негова помощ добих знания, които даже повечето фитнес инструктори не притежават . Относно "неприятната ситуация" на момичето от предпоследното мнение: едно е "нередовен цикъл", друго е ПЪЛНА липса на такъв. От август месец въобще не ми е идвал.... Освен това - да качвам по килограм седмично, на фона на усилията, които полагам, не е "малко неприятно"....
П.П. Не изисквам от вас да ми дадете диагноза за това какво ми е, а просто да ме посъветвате как да постъпя... Не го забравяйте. Благодаря на всички, които се опитаха да ми помогнат! Страхотни сте
Отговори с цитат
  #18  
Стар 4th November 2011, 05:48
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Не забелязах да споменаваш химия - пиеш ли синтетични витамини или добавки ?
Ако наистина мислиш , че задържаш вода - може да видиш бъбреците .
Отговори с цитат
  #19  
Стар 4th November 2011, 06:45
madg1rl madg1rl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 9
По подразбиране отговор

От 1 месец пия протеинови шейкове.
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
депресия, кръвотечение, маточно кървене, проблем, щитовидна жлеза

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КръвдепресияощепроблемиПомощ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:06.